Skocz do zawartości

CarPlay i wybór telefonu


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę sparować z samochodem/CarPlay dwa Iphone'y. Czy istnieje możliwość wyboru, z którego telefonu ma korzystać CarPlay i nawigacja/Google Maps ? Czy komuś udało się korzystać z Yanosika i Google Maps na Iphone jednocześnie, tak żeby wyświetlane były mapy z Google'a i ostrzeżenia z Yaonosika ? W Androidzie nie ma z tym problemu.

Edytowane przez RobertP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz połączyć drugi telefon jako dodatkowy ale to już nie będzie w Carplay. Ostrzeżenia z Yanosika w ramach Carplay nigdy nie działały mi poprawnie, więc wrzuciłem "luzem" drugi telefon tylko z Yanosikiem i problem z głowy. Ale, co ciekawe problem z powiadomieniami z Yanosika mam tylko w BMW bo już np. w Cuprze wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poprostu mieć normalny telefon z androidem ... bezproblemowo działa android auto i równolegle mapa , yanosik , komunikaty z teamsów , discorda , whatsapp ... no ale jak to mawiają srajfon to stan umysłu i wiara,że ma się najlepsze ... na którym ciągle problemy  :classic_biggrin:🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan umysłu to mają Ci co przy byle okazji wywołują dyskusję Android vs ios. A czytając różne fora (zarówno dotyczące BMW jak i innych marek) dowiesz się, że to akurat Android Auto sprawia o wiele więcej problemów niż Carplay. Co do ostrzeżeń z Yanosika to ja miałem akurat zawsze problem z BMW a we wspomnianej wcześniej Cuprze czy Audi działa bezproblemowo.

Zupełnie inną sprawą jest to, że np. podczas rozmowy telefonicznej, przy słabszym zasięgu (np. 3G) potrafi się przyciąć transfer danych i to niezależnie od telefonu i systemu a co za tym idzie nie pojawi się komunikat ostrzeżenia z Yanosika, co może być bardzo kosztowne. Dlatego moim zdaniem, jednak optymalne jest drugie urządzenie tylko z Yanosikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie urządzenie poprawi zasięg ? 

A co android auto.. używałem  dluuuuuugo przed tym jak BMW raczyło to zacząć obsługiwać , więc rady , żeby wozić 2 telefony  :classic_laugh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Woytas napisał(a):

Drugie urządzenie poprawi zasięg ? 

A co android auto.. używałem  dluuuuuugo przed tym jak BMW raczyło to zacząć obsługiwać , więc rady , żeby wozić 2 telefony  :classic_laugh: 

Nie czytasz ze zrozumieniem albo nie rozumiesz zasady działania: jak rozmawiasz przez telefon to masz do wyboru 2 opcje: VoLTE lub standardowe połączenie. Transmisja danych jest możliwa wyłącznie gdyż używasz VoLTE, tylko, że jak trafisz w miejsce ze słabszym zasięgiem to i tak transmisja danych zostanie wycięta aby utrzymać połączenie telefoniczne. A jak masz drugi telefon czy nawet urządzenie Yanosik to wciąż masz połączenie/transmisję danych.

Ale oczywiście możesz też poczekać aż Ci się to przytrafi.

Brak transmisji danych podczas połączeń telefonicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam głównie fabrycznej nawigacji BMW, opłacam RTTI - i jestem zadowolony. Carplay czy android auto denerwują mnie, staram się nie używać.
Co do Iphona - zgadzam się z kolegą, to stan umysłu i przeświadczenie, że ma się najlepsze... jak dla mnie to kompletna porażka. Wróciłem do Sam - Galaxy... i mam święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

A wystarczy dostosować się do znaków przy/na drodze i nie trzeba sie martwić czy yanosik, car play albo android auto zadziała. 🤪

Trzeba jeszcze wiedzieć jakie w danym miejscu jest ograniczenie prędkości. Akurat mam regularnie uczęszczaną trasę, na której w 2 miejscach kamera pokazuje ograniczenie do 90, yanosik do 70 a faktycznie jest 60 więc wiesz. Przy okazji dziwnym trafem bardzo lubiane przez nieoznakowane radiowozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dobra jest informacja o korkach w różnych narzędziach zależy również od kraju. W PL gugiel jest najlepszy z prostego powodu, najwięcej ludzi go używa a tym samym staje się źródłem dokładności.

W DE RTTI jest naprawdę dokładny, zgaduje dlatego że jest kupa aut w wieku 0-3 gdzie jest on włączony w cenie.

W USA używałem głównie Apple Maps bo miały rewelacyjne pokrycie i informacje o ruchu no ale tam ajfon ma 50% rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też śmigam/śmigałem głównie na fabrycznych mapach i RTTI (te rzeczy w BMW są wg mnie dobrze zrobione). Jedyna rzecz, której nie ma fabryczne rozwiązanie to ostrzeżenia o kontrolach prędkości i tu kłania się Yanosik, z którego od pewnego czasu korzystam jeżdżąc po Polsce. Odkąd sam się włącza, a AA działa bezprzewodowo, spadł trochę udział fabrycznej navi i RTTI. Obecnie abonament mam na 3 lata, ale myślę, że po tym okresie go przedłużę tak jak w poprzednim samochodzie, bo jednak dobrze mieć aktualne mapy czy RTTI na wypadek np. problemów z Yanosikiem , Google Maps czy ogólnie z Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, Mandus napisał(a):

Dokładnie tak jak pisze @sOnar

Też tym razem się z nim zgadzam 😄  😄 😄  🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, derlysy napisał(a):

Zapamiętaj mocno tą chwile. Też raz się z nim zgodziłem i pamiętam do dziś 😄

😁😆

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.