Skocz do zawartości

BMW 540d świst przy 2000 obrotow


kapibara22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś z Was mógłby sie wsłuchać czy przy około 2000 obrotów występuje świst jakby z okolic kokpitu albo silnika? Mam wrażenie że pierwsze 2500km go nie było. A przy przejechaniu 2900 km się pojawiło. Jak delikatnie dodajecie gazu to przy około 1900 obrotów sie zaczyna i przy 2100 obrotów się kończy. Jak silnik jest zimny to tego nie ma a jak się rozgrzeje 10 minut to się zaczyna. Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie przepadam za dieslami i się na nich nie znam, więc nie podpowiem czy tu coś nie gra (a jeśli nie gra to co), ale gdybym miał się czegoś czepiać na tych filmach (tzn. na drugim filmie to słychać) to by był ten irytujący piskliwy dźwięk przed informacją o "kamerze na światłach" i po komunikacie. Już po pierwszym piknięciu szlag by mnie trafił i wyrzuciłbym to ustrojstwo przez okno 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chyba jednak turbo świszczy. 

Jak miałem nieszczelny dolot to objawiało się odgłosy pod obciążeniem. 

Popatrz z zewn, czy widać jakieś zaopocenia koło turbo.

Dobrze, że zakończyłem ujeżdżanie diesli na M57 231KM. 

Tematy w tym dziale dot diesle:

Błąd adblue, chlodnica egr, wypalanie DPFa, nie rokuje to dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu kierunek ASO i niech sprawdzą , może niech ktoś się wypowie kto ma x40D czy coś świszczy , w 2 litrówce absolutna cisza , tego typu świsty to się pojawiają przy przebiegach 150-250 tyś km jak już turbo "podmęczone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ciekawa sprawa , możesz robić filmik z uchylona szybą ? na zewnątrz może być całkiem inny charakter tego świstu

czy 540d w G30 LCI ma jedną czy dwie turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540d ma TwinTurbo na zewnątrz nie słychać. No po otwarciu maski czasem coś słychać. Nie mam porównania bo niestety nikt nie wstawił filmu. Pytałem jedną osobę na Priv mówiła, że nic takiego nie słyszy. Oraz pytałem w X5 40d też nie ma niby takiego świstu. Ale filmu niestety nikt nie wstawił.

Edytowane przez kapibara22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ASO jeśli coś Cię niepokoi. Przejedź się innym 40d - w salonie albo wśród znajomych - może ktoś z forum ma 40d i mieszka w okolicy?

U mnie w 530d raczej czegoś takiego nie ma jeśli to jest to co mi się wydaję, ale właśnie w 40d są chyba 2 turbosprężarki więc może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.