Skocz do zawartości

G26 Oklejenie auta,ceramika,wideorejestrator


Martinez718

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy moglibyście polecić mi miejsce gdzie mogę okleić folia przednią szybę reflektory oraz ekran wewnątrz wraz z elementami konsoli środkowej?Oraz firmę która zajmuje się montażem wideorejestratora?Okolice Poznań-Bydgoszcz-Toruń.

Edytowane przez Martinez718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, polecacie jakieś konkretne folie? Ew. dobrą ceramikę? Ja nosiłem się z zamiarem położenia folii ale jakoś tak negatywne opinie i realne auta po roku-dwóch mnie odstraszyły a nie jestem zwolennikiem obklejania telefonu "bo się nie porysuje" 🙂

Skłaniam się więc ku ceramice FX Protect z grafenem. Koszt na G26 to ok 2,5k netto z felgami i szybami (w sumie 2 dni robocze). Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystkie koszty ? Nie doliczyć do tego trzeba przygotowania auta ? Standardowa cena za taką usługę to ok 5k zł. Nie znalazłem taniej nigdzie, przynajmniej w Wawie i okolicach. Mówimy o firmach znanych nie o chłopakach z garażu pod lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o folię to ja kładę STEK DYNOshield na całość. Z ciekawości jakie negatywne opinie słyszałeś o folii bo ja wręcz przeciwnie sporo pozytywnych 🙂

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem krance folii, podwijanie sie folii, jakieś drobne niedociągnięcia na krzywiznach auta itp a jesli chodzi o negatywne opinie to ze super rok dwa a dzień po gwarancji nagle pęcherzyk powietrza się pojawił i to folia za dobre pieniądze była;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, konopson napisał(a):

Ale to wszystkie koszty ? Nie doliczyć do tego trzeba przygotowania auta ? Standardowa cena za taką usługę to ok 5k zł. Nie znalazłem taniej nigdzie, przynajmniej w Wawie i okolicach. Mówimy o firmach znanych nie o chłopakach z garażu pod lasem.

5 za samą ceramikę? Chlopaki z garażu pracowali akurat w Bentleyu a teraz otworzyli firmę;)

Robiłem kilka lat temu u dealera Audi Krotoski, Ceramic Pro i tak niedokładnie zrobili, że nigdy więcej „u dealera” nie zrobię poza tym pytam się zawsze o czas bo w Audi powiedzieli że do 4h przy średniej wielkości suvie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cieszkop napisał(a):

Widzialem krance folii, podwijanie sie folii, jakieś drobne niedociągnięcia na krzywiznach auta itp a jesli chodzi o negatywne opinie to ze super rok dwa a dzień po gwarancji nagle pęcherzyk powietrza się pojawił i to folia za dobre pieniądze była;(

To może ekipa słaba 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cieszkop napisał(a):

Panowie, polecacie jakieś konkretne folie? Ew. dobrą ceramikę? Ja nosiłem się z zamiarem położenia folii ale jakoś tak negatywne opinie i realne auta po roku-dwóch mnie odstraszyły a nie jestem zwolennikiem obklejania telefonu "bo się nie porysuje" 🙂

Skłaniam się więc ku ceramice FX Protect z grafenem. Koszt na G26 to ok 2,5k netto z felgami i szybami (w sumie 2 dni robocze). Co sądzicie?

Też jakoś tak płaciłem w zeszłym roku za całość i też jakaś powłoka z grafenem , już nie pamiętam nazwy, ale sprawuje się super 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam o jaką wtedy chodziło, bo to było dwa lata temu. Do tego dochodzi coroczny serwis powłoki który jest oczywiście płatny.

Przyżydziłem i co pół roku kładę sobie sam SOFT99, ale poleruję już nie ręcznie bo to masakra tylko maszyną dual. Poza tym zawsze jakieś psiukacze stosuję np Koch-a. Tak dla sportu, żeby sobie pogrzebać przy aucie.

Powłoka ceramiczna to tak dla leniuchów. Ale też to nie jest tak, że jest bezobsługowa. Uważać trzeba na szampony, na QD-ki, żeby jej nie zapchać.   

Tu na zdjęciu jest zaraz po aplikacji soft99 i po polerce dualem. Taki stan trzyma przy dobrym dbaniu 5 miesęcy spoko.

IMG-3163.PNG

Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad sensem powłok za kilka tysięcy i w drugim samochodzie robię podobnie - kładę wosk raz na jakiś czas (ja akurat collinite 476s). Koszt to parę stówek (wliczając pozostają chemię i akcesoria) ale niestety trzeba poświęcić czas.

@konopson Skoro miałeś wcześniej powłokę a teraz kładziesz wosk to czy widzisz jakąś zauważalną różnicę, która by uzasadniała dopłacenie kilka tysięcy do powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konopson napisał(a):

na zdjęciu jest zaraz po aplikacji soft99 i po polerce dualem. Taki stan trzyma przy dobrym dbaniu 5 miesęcy spoko

Aż mnie skręciło...super

Mógłbyś napisać coś więcej na temat narzędzi.

Ze względu na totalny brak czasu ograniczam się do umycia, ale chciałbym może w jakąś sobotę coś podziałać. Nie mam doświadczenia ze środkami do pielęgnacji. Oczywiście wiem jak działa polerka, ale bardziej mi zależy na info jakich padów używasz, jaka polerka, obroty etc. Zależy mi na opinii kogoś kto wie co robi co widać na zdjęciu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 09:47, Henzir napisał(a):

Sam się zastanawiam nad sensem powłok za kilka tysięcy i w drugim samochodzie robię podobnie - kładę wosk raz na jakiś czas (ja akurat collinite 476s). Koszt to parę stówek (wliczając pozostają chemię i akcesoria) ale niestety trzeba poświęcić czas.

@konopson Skoro miałeś wcześniej powłokę a teraz kładziesz wosk to czy widzisz jakąś zauważalną różnicę, która by uzasadniała dopłacenie kilka tysięcy do powłoki?

Różnica jest taka, że powłokę kładzie ci ktoś który nie robi tego za darmo. Jeśli nie umiesz sam, nie masz czasu albo miejsca gdzie pobawić się nad autem to proponuję zapłacić za powłokę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 17:41, Hesky napisał(a):

Aż mnie skręciło...super

Mógłbyś napisać coś więcej na temat narzędzi.

Ze względu na totalny brak czasu ograniczam się do umycia, ale chciałbym może w jakąś sobotę coś podziałać. Nie mam doświadczenia ze środkami do pielęgnacji. Oczywiście wiem jak działa polerka, ale bardziej mi zależy na info jakich padów używasz, jaka polerka, obroty etc. Zależy mi na opinii kogoś kto wie co robi co widać na zdjęciu.

pozdrawiam

Pad kolor czarny albo futerko. To tylko polerowanie pasty nie lakieru. Obroty zależy od maszyny. Musisz sam dobrać, żeby nie za wolno ani nie za szybko, nie za mocno. Polecam potrenować na jakimś  kawałku starej maski. Zanim się weźmiesz za swoje auto 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, konopson napisał(a):

Różnica jest taka, że powłokę kładzie ci ktoś który nie robi tego za darmo. Jeśli nie umiesz sam, nie masz czasu albo miejsca gdzie pobawić się nad autem to proponuję zapłacić za powłokę. 

Są i powłoki które można próbować kłaść bez większego doświadczenia, polecono mi ostatnio np. gyeon mohs evo. Oczywiście na wcześniej odpowiednio przygotowany lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie są to takie powłoki które musisz wygrzać lampami dla utwardzenia. No bo kto takie lampy posiada u siebie w garażu pod czy przy domu. 
To nie są powłoki 3-5 letnie. To takie coś jak wosk. Tylko inaczej sie nazywa. Nowocześniej brzmi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, macste napisał(a):

Jaka ceramika, jaki zakład i jaki efekt? Bardzo dobra oferta.

Foxy Detailing w Raciborzu. Ceramika jakaś włoska, na każdym serwisie nakłada nową warstwę.

Efekt super! brud schodzi myjąc zwykła wodą pod ciśnieniem i znowu błyszczy 😉

 

IMG_2456.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.