Skocz do zawartości

Błąd resetowania klocków hamulcowych.


Omega27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wymieniłem w X3 f25 tacze i klocki hamulcowe z przodu i na tyle. Wszystko ATE. Wymienione również na nowe przewody z czujnikami na przodzie i tyle. Niestety nie chce skasować się komunikat o wymianie klocków z przodu. Próbowałem kasować procedurą serwisową na włączonym zapłonie przytrzymując przycisk zerowania kilometrów. Wywołując klocki przód już pokazuje na żółto "Reset niemożliwy". Wywala również komunikat na głównym monitorze. Próbowałem kasować przy pomocy programu VCDS. Usuwa wszystkie błędy, klocki tył skasował, ale staje przy przednich i wyświetla komunikat jako "brak komunikacji". Informacja o błędzie jako "nie ciągły". W ostateczności na zapłonie próbowałem trzymać pedał hamulca przez 30 sekund i nic.

Pomóżcie proszę.

20231015_124637.jpg

20231015_124611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś na forum (nie pamiętam teraz gdzie) wyczytałem, że jak przekroczy się znacząco czas resetu to pojawia się właśnie komunikat o niemożliwości zresetowania. Późniejszy reset jest możliwy chyba tylko z poziomu dołączonego komputera diagnostycznego.

Może inny koledzy wypowiedzą się precyzyjniej bo ja pewności nie mam czy to o to chodzi.

Poszukaj na forum w dawnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 07:21, drago68 napisał(a):

Spróbuj jeszcze samochód zamknąć wszystkie drzwi , na luzie i na nie zaciągnietym hamulecu ręcznym. Jeżeli to nie pomoże, to tylko przez  kompa.

Nie pomaga. Złączem diagnostycznym przez VCDS-em też nie rusza. Nie mam pojęcia co jest grane. Spróbuję jeszcze Inpą. Jak nie da rady to chyba podpalę ten złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam
 

Cytat

 

Wymieniłem w X3 f25 tacze i klocki hamulcowe z przodu i na tyle. Wszystko ATE. Wymienione również na nowe przewody z czujnikami na przodzie i tyle. Niestety nie chce skasować się komunikat o wymianie klocków z przodu.

Jak nie da rady to chyba podpalę ten złom.

 

Czy przed wymianą zaświecil się komunikat informujący o konieczności wymiany  ......

Jezeli tak to jak dlugo ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2023 o 10:43, Zafi napisał(a):

witam
 

Czy przed wymianą zaświecil się komunikat informujący o konieczności wymiany  ......

Jezeli tak to jak dlugo ?

Szczerze mówiąc to przypominajka świeciła się kilka miesięcy bo moja żona robi tym samochodem 6 tyś rocznie. Ale palił się komunikat tylnych okładzin. Przód był OK, a teraz nie chce się skasować.

Edytowane przez Omega27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2023 o 19:00, mmw napisał(a):

A tem blad komunikacji w diagnostyce to jaki dokladnie jest? Moze mechanik jak wymienial hamulce to uszkodzil Ci wtyczke od czujnika czy cos.

Pokazuje w VCDS "niemożliwe do skasowania". Przewody od czujników zwarciowych również nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w internetach, że reset klocków po wymianie to jedno, ale istnieje jeszcze coś takiego jak przypomnienie o okresowej inspekcji klocków hamulcowych tak jak o przeglądzie okresowym płynu hamulcowego czy ogólnej inspekcji pojazdu i i kasuje się go w innym Menu. Być może to ten komunikat trzeba skasować? Możecie to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.