Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa z słupka


Kondziu16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ nie chcą mi zrobić przeglądu z powodu "słabo widocznej naklejki na słupku" tej od strony pasażera. Moim zdaniem widać na niej wszystko, jak twierdzi diagnosta brakuje informacji. Czy jest w stanie mi ktoś przesłać zdjęcie jak powinna wyglądać?

Samochód BMW F25 FL 2015r 2.0 XDrive 190km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.09.2023 o 08:39, Kondziu16 napisał(a):

Witam, mam problem ponieważ nie chcą mi zrobić przeglądu z powodu "słabo widocznej naklejki na słupku" tej od strony pasażera. Moim zdaniem widać na niej wszystko, jak twierdzi diagnosta brakuje informacji. Czy jest w stanie mi ktoś przesłać zdjęcie jak powinna wyglądać?

Samochód BMW F25 FL 2015r 2.0 XDrive 190km 

Zamow nowa w ASO i z glowy. To kosztuje jakies grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to nie sa wielkie pieniadze jak na tego typu rzecz. W rzeczywistoci wydaje mi sie, ze przyjdzie to szybciej. Kiedys to zamawialem i cos kojarze, ze bylo dosc sprawnie.

Problem z diagnosta jest taki, ze nie jest pewny co tam jest napisane, czy wymaga aby bylo widoczne?

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie. Po co mu naklejka??? Numer vin, jak chce sprawdzić, ma w komorze silnika przecież. Coś za dużo diagnosta kombinuje 🤣

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej naklejce na fotkach powyżej nie ma pełnego nr VIN (to na boku po prawej to chyba część nr VIN - 7 ostatnich cyfr).
W zasadzie są tam tylko ciśnienia w oponach.
Być może naklejka, ale z dedykowanym dla danego auta nr VIN może kosztować tak dużo w ASO - muszą taką naklejkę wyprodukować specjalnie dla konkretnego egzemplarza pojazdu - na zamówienie.

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem naklejkę z danymi auta (nie tą z ciśnieniami bo ona nie jest konieczna jak się zniszczy) w ASO BMW Szczecin (zniszczyła się i była niewidoczna)- koszt około 200 zł. Z racji, że auto było nabyte u dealera ze Szczecina wydrukowali kartę charakterystyki pojazdu i zamówili w Niemczech kopię naklejki. Po 4 dniach miałem - podczas naklejania zniszczyłem i musiałem zamówić drugą! Podczas naklejania niefortunnie zawiał wiatr i mi krzywo złapała 😞 Nie wiedziałem, że nie wolno jej korygować/odlepiać - JEST PONACINANA I CELOWO PODCZAS PRÓBY ODKLEJENIA SIĘ NISZCZY! Przed naklejeniem zróbcie na sucho próbę jak i gdzie  ma być przylepiona. KONIECZNA JEST PRZY PRZEGLĄDZIE - CO ROK MI SPRAWDZAJĄ CZY JEST NA SWOIM MIEJSCU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja te z VIN zamawialem kilka razy, bo czasami auto sprowadzone, uszkodzone dostalo strzala w to miejsce gdzie jest naklejka. Tez pamietam, ze to szybka akcja byla i w sumie nie taka droga jak na taka rzecz. Mysle, ze w Audi albo Mercu kosztuje to x 3.

Jako ciekawostke, to kiedys zamawialem fartuch z VINem nabijanym. To to sa dopiero jaja, bo przychodzi to nabite recznie, a nie maszynowo jak oryginal. Wyglada to strasznie. To chyba juz lepiej zamowic czysty element i nabic to u polskich "niezaleznych" specjalistow, bo robia jak oryginal, czyli nabijaja iglowo. Co z tego ze na ten element z ASO ma sie fakture, skoro kazdy kto na to spojrzy bedzie myslal, ze to jakas rzezba a auto kradzione. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.