Skocz do zawartości

ZEWNĘTRZNA USZCZELKA BMW E90 LCI


Blazu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Mam pytanie, ponieważ uszczelka zewnętrzna która przylega u góry jest u mnie odchylona i przez to kapie mi woda do środka tylko pytanie czy ta uszczelka na zdjęciu zaznaczona strzałkami idąca przez całą długość drzwi i tak samo w dół pod dekorami piano black jest wymienialna normalnie?

Na realoem znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to jest na pewno to kod części: 51347060221

I ewentualnie czy samemu to ogarnę czy lepiej dać komuś do zrobienia

Z góry dzięki DRZWI-LEWE-TYLNE-TYL-BMW-E90-SPARKLING.thumb.jpg.eda705e5dff3f6d64966143216074515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdemontować żeby sprawdzić czy to na pewno ta uszczelka?

Raczej na pewno to jest ta uszczelka bo jest odgięta a wszystkie inne przylegają dodatkowo lałem wodą w to miejsce i skrapla się między uszczelkami w środku i kapie na dywanik 

Po numerze części który podałem to jest to? Bo to jest uszczelka a po tym numerze że osłona ale pasuje mi tylko to sprawdzając na Realoem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie przeszkadza i po prostu ona trochę odstaje z lewej strony po drugiej stronie z tyłu idealnie przylega i nie ma opcji żeby tam się coś wlewało 

Widzę że to nie jest ta część bo to właśnie ta osłona jest plastikowa co na nią nachodzi ta uszczelka właśnie 

Jest ona wymienialna w ogóle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To napisze tak: nie ma takiej opcji aby w miejscu, ktore zaznaczyles, w standarcie, bez tego aftermarketu, ciekla woda. Zdemontuj to, sprawdz czy przecieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sedanie, ale w kombi po zdjęciu plastiku od środka, listew zgarniających, nie pamiętam jak z boczkiem, odkręcasz aluminiowe dekory i uszczelkę wyciągniesz, nawet bez wyjęcia szyby chyba, ale ja szybę miałem wyjętą. Mała szybka jest wklejona.

Raczej guma nie zależy od dekorów wykończenia, powinna pasować każda, chociaż mam do dyspozycji same z chromami więc może i black coś tam ma.

Jak pojechałem na złom po drzwi to facet rozbroił je w 5minut.

Kawał gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 12:40, Randall napisał(a):

Woda na 100% wlewa się przez odklejoną piankę pod boczkiem drzwi. Kup sznur butylowy i uszczelnij ją.

Z odklejoną pianką to miałem już problem w przednich drzwiach pasażera bo leciało z dołu po dywaniku ale tutaj leci kapie mi z góry woda 

Jutro jednak odbieram auto bo się przedłużyło i sprawdzę to dokładnie bo muszę to zrobić sznur butylowy myślałem nad tym ale czy to akurat tego wina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracam po dłuższej chwili 

mam rozwikłanie zagadki skąd leci i tak jak mówiłem leci z tego że odstaje ta uszczelka bo ja siedziałem i kolega w środku lane było wodą odcięliśmy uszczelkę i widać było światło dzienne a jak przytrzymałem to co odstaje żeby przylegało to wszystko git mam zdjęcia jak to wyglada właśnie gdzie odstaje a z drugiej strony jak ładnie przylega 

tylko teraz pytanie co z tym zrobić? Bo nie mam kompletnie pojęcia jak mogę to naprawić 

 

A i zapomniałem wspomnieć że te zdjęcia u góry to nie moje auto wiec ja tego badziewa na szybach nie mam haha 

E575B948-45A8-4067-97F0-2A3DC73213FC.jpeg

5128B7B5-F489-442C-B286-909BB282820D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta pierwsza uszczelka odstaje - ok, ale nie może przecież być widać światła po pomiędzy drzwiami jest jeszcze jedna uszczelka. Może po prostu całe drzwi odstają?

image.png.75d8c427dd69cfa83239190c8799230c.png

image.png.41e1f49abd0a54375c925dbc62124cc9.png

image.png.98e9c2f04778f33c9237a2ec9bff4931.png

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie wiem co jest z tym nie tak i co mam wymienić tak samo widać że z prawej strony gdzie jest ładnie spasowane jak na tym black piano to jakoś cofnięte jest i siedzi dobrze a tutaj gdzie odstaje jakoś nachodzi na to dziwnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 godzin temu, Blazu napisał(a):

A i zapomniałem wspomnieć że te zdjęcia u góry to nie moje auto wiec ja tego badziewa na szybach nie mam haha 

 

Kolego, takich bledow sie nie popelnia bo wprowadzasz ludzi w blad. Opusc szybe na dol, otworz drzwi i "zlam" je lekko aby przy zamknieciu dolegaly. Cos bylo grzebane w nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kkx5 napisał(a):

Kolego, takich bledow sie nie popelnia bo wprowadzasz ludzi w blad. Opusc szybe na dol, otworz drzwi i "zlam" je lekko aby przy zamknieciu dolegaly. Cos bylo grzebane w nim. 

Tak wiem mój błąd przepraszam

A tak już robiłem i nic to kompletnie nie dało może spróbuję zdjąć te elementy black piano i to jakoś wtedy ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Nie ma "spasu", dlatego ktoś założył to coś na szyby. Stara szkoła 😉

Nie nie spokojnie to z tymi plastikami na szybie to nie moje auto zdjęcie zapożyczone z neta a moje tego nie ma więc w tym rzecz 😄 

  • ??? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.