Skocz do zawartości

BMW 116i N45 problem-zagadka


Kawasakizx10r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim 116i N45

Samochod kupiony niedawno, wydawal mi sie od poczatku nieco slaby, ale ze moje drugie BMW to v8 myslalem, ze "tak ma byc". Po kupnie podpialem autko pod impe I byly dwa bledy od elektrozaworow vanos. Zakupilem obydwa nowe i zaczela sie dyskoteka. Po zalozeniu bledy zniknely, pojawil sie natomiast halas z kol vanosa. Oddalem auto do mechanika.

I tak zostalo zrobione:

Obydwa nowe kola zmiennych faz

Nowy kompletny rozrzad

Sprawdzenie cisnienia oleju, 2b na zimnym.

Auto odzyskalo moc! Duuuzo lepiej ciagnie.

Jest tylko jeden problem, dopoki sie dobrze nie rozgrzeje nadal halasuja kola zmiennych faz.

Mechanik stracil pomysly, ja tez.


Ktos pomorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może silnik był przegrzany i coś się odkształciło? Wskutek rozszerzalności temperaturowej po dobrym rozgrzaniu może to być częściowo kompensowane. Sprzedający mógł wiedzieć co jest grane i celowo założyć zepsute zawory, żeby Vanos nie działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam problem z moim 116i N45

Samochod kupiony niedawno, wydawal mi sie od poczatku nieco slaby, ale ze moje drugie BMW to v8 myslalem, ze "tak ma byc". Po kupnie podpialem autko pod impe I byly dwa bledy od elektrozaworow vanos. Zakupilem obydwa nowe i zaczela sie dyskoteka. Po zalozeniu bledy zniknely, pojawil sie natomiast halas z kol vanosa. Oddalem auto do mechanika.

I tak zostalo zrobione:

Obydwa nowe kola zmiennych faz

Nowy kompletny rozrzad

Sprawdzenie cisnienia oleju, 2b na zimnym.

Auto odzyskalo moc! Duuuzo lepiej ciagnie.

Jest tylko jeden problem, dopoki sie dobrze nie rozgrzeje nadal halasuja kola zmiennych faz.

Mechanik stracil pomysly, ja tez.


Ktos pomorze?

Zapchany smok/ uszkodzony zawor zwrotny w pompie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udalo sie!


Po wymianie zaworka w pompie oleju samochod dziala jak nalezy!


Info dla innych: cisnienie oleju wzroslo o 0,5 bara po wymianie, oprocz tego ze silnik odpala teraz besszelestnie to wogole nie zapala sie nawet na sekunde kontrolka od cisnienia! Widzialem ze wielu ludzi ma problem z ta kontrolka, wiec bardzo mozliwe ze macie wlasnie problem z tym zaworkiem!


Posdrawiam I dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Udalo sie!


Po wymianie zaworka w pompie oleju samochod dziala jak nalezy!


Info dla innych: cisnienie oleju wzroslo o 0,5 bara po wymianie, oprocz tego ze silnik odpala teraz besszelestnie to wogole nie zapala sie nawet na sekunde kontrolka od cisnienia! Widzialem ze wielu ludzi ma problem z ta kontrolka, wiec bardzo mozliwe ze macie wlasnie problem z tym zaworkiem!


Posdrawiam I dziekuje za podpowiedzi

:cool2: Doswiadczenie, tego sie nie da kupic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Udalo sie!


Po wymianie zaworka w pompie oleju samochod dziala jak nalezy!


Info dla innych: cisnienie oleju wzroslo o 0,5 bara po wymianie, oprocz tego ze silnik odpala teraz besszelestnie to wogole nie zapala sie nawet na sekunde kontrolka od cisnienia! Widzialem ze wielu ludzi ma problem z ta kontrolka, wiec bardzo mozliwe ze macie wlasnie problem z tym zaworkiem!


Posdrawiam I dziekuje za podpowiedzi

:cool2: Doswiadczenie, tego sie nie da kupic....

 

Bardzo dziekuje kolego! Auto nadal jezdzi jak tralala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.