Skocz do zawartości

Krytycznie o X1


fpopek

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja parę słów krytycznych od siebie dodam 🙂

Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem X11 (zamówiony w lutym 2023) xDrive 20d w linii podstawowej z prawie wszystkimi opcjami (bez M pakietu i adaptacyjnego zawieszenia). Nie zamawiałem także ogrzewania siedzeń i kierownicy ale tylko dlatego, że było to do dokupienia (włączenia) po dodatkowej opłacie w aplikacji.

samochód miał w wyposażeniu " 9QR i 9QT - przygotowanie do podgrzewania siedzeń i kierownicy" - koszt tego wyposażenia to 0PLN (zero)

Przy odbiorze się okazało, że 9QR i 9QT wypadło z wyposażenia we wrześniu o czym nie zostałem poinformowany i w efekcie nie mogę dokupić ogrzewania siedzeń i kierownicy 😞

Druga sprawa to rejestrator jazdy - w konfiguratorze jest informacja, że w pakiecie innowacji jest rejestrator jazdy. Niestety w rzeczywistości go nie ma 😞 - reklamowałem to ale dostałem odpowiedź:

Uprzejmie informujemy, że z powodu regulacji prawnych zakup usługi „BMW Drive Recorder” w sklepie ConnectedDrive na rynku polskim nie jest możliwy. Z funkcji ''BMW Drive Recorder'' można korzystać tylko wtedy, jak został on zamówiony przy konfiguracji pojazdu.

  Tak więc lipa na maksa 😞

I trzecia sprawa na koniec - mam iDrive chyba w wersji 9 albo 8.5 (nie wiem jak to sprawdzić). Ale jest bardzo wolny, wiesza się jak cholera. CarPlay co chwile przestaje działać i muszę restartować iDrive. I strasznie laguje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.11.2023 o 21:36, krzycholas napisał(a):

To i ja parę słów krytycznych od siebie dodam 🙂

Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem X11 (zamówiony w lutym 2023) xDrive 20d w linii podstawowej z prawie wszystkimi opcjami (bez M pakietu i adaptacyjnego zawieszenia). Nie zamawiałem także ogrzewania siedzeń i kierownicy ale tylko dlatego, że było to do dokupienia (włączenia) po dodatkowej opłacie w aplikacji.

samochód miał w wyposażeniu " 9QR i 9QT - przygotowanie do podgrzewania siedzeń i kierownicy" - koszt tego wyposażenia to 0PLN (zero)

Przy odbiorze się okazało, że 9QR i 9QT wypadło z wyposażenia we wrześniu o czym nie zostałem poinformowany i w efekcie nie mogę dokupić ogrzewania siedzeń i kierownicy 😞

Druga sprawa to rejestrator jazdy - w konfiguratorze jest informacja, że w pakiecie innowacji jest rejestrator jazdy. Niestety w rzeczywistości go nie ma 😞 - reklamowałem to ale dostałem odpowiedź:

Uprzejmie informujemy, że z powodu regulacji prawnych zakup usługi „BMW Drive Recorder” w sklepie ConnectedDrive na rynku polskim nie jest możliwy. Z funkcji ''BMW Drive Recorder'' można korzystać tylko wtedy, jak został on zamówiony przy konfiguracji pojazdu.

  Tak więc lipa na maksa 😞

I trzecia sprawa na koniec - mam iDrive chyba w wersji 9 albo 8.5 (nie wiem jak to sprawdzić). Ale jest bardzo wolny, wiesza się jak cholera. CarPlay co chwile przestaje działać i muszę restartować iDrive. I strasznie laguje.

 

 

@krzycholas - jak się u Ciebie skończyła akcja z tym podgrzewaniem siedzeń i kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 16:03, JuRik99 napisał(a):

@krzycholas - jak się u Ciebie skończyła akcja z tym podgrzewaniem siedzeń i kierownicy?

Jedyne co mogłem to nie odebrać samochodu. Czyli mam auto 🙂 ale bez podgrzewania siedzeń i kierownicy 😞

rejestrator jazdy mam działający - po reklamacji

personal e-sim (także po reklamacji) jeszcze nie działa - soft w idrive 9 tego nie obsługuje (brak opcji w menu) - ma to być dostępne po aktualizacji w czerwcu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kosa4444 napisał(a):

Ja dowiedziałem się ze tego nie będzie i mogłem zamówić. Rejestrator jest w pakiecie innowacji. 

Co sadzicie o elektrycznym siedzeniach. Warto?

Wg mnie warto szczególnie jeśli jest więcej niż jeden kierowca - ustawia się fotel do profilu bmw id, a dodatkowo po zgaszeniu silnika siedzenie się odsuwa co ułatwia wysiadanie, a po odpaleniu ustawia do wcześniejszej pozycji. Ja wziąłem też opcję "masażu" (aktywne fotele przednie) i bardzo sobie to chwalę nie tylko podczas dłuższych wyjazdów ale także przy jeździe miejskiej gdzie w korkach potrafimy spędzać "godziny".
Ale wiesz... to każdy indywidalnie musi sobie odpowiedzieć na to pytanie

Edytowane przez krzycholas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jest w zasadzie jeden kierowca ale zawsze się może zdarzyć, jeśli jest ta opcja że siedzenie samo się odsuwa to fajnie. Proszę o dalsze opinie dotyczące elektrycznych foteli. Pozdrawiam. mam również pytanie dotyczące zabezpieczenia lakieru, czarny, oklejenie części folią i reszta ceramika, jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzycholas napisał(a):

Jedyne co mogłem to nie odebrać samochodu. Czyli mam auto 🙂 ale bez podgrzewania siedzeń i kierownicy 😞

rejestrator jazdy mam działający - po reklamacji

personal e-sim (także po reklamacji) jeszcze nie działa - soft w idrive 9 tego nie obsługuje (brak opcji w menu) - ma to być dostępne po aktualizacji w czerwcu.

Ale dali Ci potwierdzenie z serwisu, że faktycznie nie zamontowano osprzętu do podgrzewania? Bo ja obstawiam, że wszystko jest i kwestia dopłaty w serwisie za "podpięcie wtyczek" + włączenie tych opcji w software auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, krzycholas napisał(a):

Wg mnie warto szczególnie jeśli jest więcej niż jeden kierowca - ustawia się fotel do profilu bmw id, a dodatkowo po zgaszeniu silnika siedzenie się odsuwa co ułatwia wysiadanie, a po odpaleniu ustawia do wcześniejszej pozycji. Ja wziąłem też opcję "masażu" (aktywne fotele przednie) i bardzo sobie to chwalę nie tylko podczas dłuższych wyjazdów ale także przy jeździe miejskiej gdzie w korkach potrafimy spędzać "godziny".
Ale wiesz... to każdy indywidalnie musi sobie odpowiedzieć na to pytanie

mam tam prawie wszystko odklikane i ten masaż to pełna lipa 😉 ale to moje odczucie 😉

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 06:45, krzycholas napisał(a):

Jedyne co mogłem to nie odebrać samochodu. Czyli mam auto 🙂 ale bez podgrzewania siedzeń i kierownicy 😞

rejestrator jazdy mam działający - po reklamacji

personal e-sim (także po reklamacji) jeszcze nie działa - soft w idrive 9 tego nie obsługuje (brak opcji w menu) - ma to być dostępne po aktualizacji w czerwcu.

Jak działa ten rejestrator jazdy? On wystarczy czy trzeba dokupić kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 22:42, kosa4444 napisał(a):

Tak wiem. Ale sprawdza się to? Wystarczające?

W wątku "rejestrator jazy" opisałem jak to działa. Pod koniec marca była aktualizacja softu - ale nie wiem czy zmieniło się coś dotyczące drive recorder, a na stronie BMW nie znalazłem informacji jakie były zmiany w aktualizacji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 10:16, JuRik99 napisał(a):

Ale dali Ci potwierdzenie z serwisu, że faktycznie nie zamontowano osprzętu do podgrzewania? Bo ja obstawiam, że wszystko jest i kwestia dopłaty w serwisie za "podpięcie wtyczek" + włączenie tych opcji w software auta.

tak, weryfikowałem w serwisie i u dealera. Od września przestali montować do wszystkich X1. Jak w specyfikacji weźmiesz podgrzewane fotele/kierownicę to masz to zamontowane, inaczej nie jest zamontowane i jest niedostępne w aplikacji (no chyba, że mi serwis ściemniał).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadlem wlasnie do X1, kolega zastepczym przyjechal i to wnetrze sprawia gorsze wrazenie niz w mojej serii 1 F40. Fotele twarde i male. A wsiadanie wcale nie jest wygodne. No i gdzie jest Idrive. Kwalifikuje sie do tematu Krytycznie o X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, karlos91 napisał(a):

Wsiadlem wlasnie do X1, kolega zastepczym przyjechal i to wnetrze sprawia gorsze wrazenie niz w mojej serii 1 F40. Fotele twarde i male. A wsiadanie wcale nie jest wygodne. No i gdzie jest Idrive. Kwalifikuje sie do tematu Krytycznie o X1?

wszystkie auta z segmentu UKL stracą iDrive wraz z kolejnymi liftami/zmianami modelowymi - była oficjalna informacja w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety jestem zmuszony poruszyć temat odebranego miesiąc X1 20i

Muszę nazwać siebie " " szczęśliwym " " posiadaczem bmw x1... (szczególnie z podwójnym cudzysłowem) 

Po krótce w punktach:

- czas oczekiwania na pojazd 13 miesięcy (najmniejszy problem, początkowo miało być 6 miesięcy),

- przy wydaniu samochód posiadał wgniecenie na tylnej klapie (naprawili po obruszeniu się....),

- z ciekawości zmierzyłem miernikiem, cały pojazd ze średnią grubością 200um (inny x1 na placu miał od 90 do 110 um). "Podobno" samochód nie przeszedł kontroli jakości na produkcji i jeszcze raz go pomalowali. Czy ktoś się z takim czymś spotkał? Podobno taka grubość może być, (wpisałem w protokole odbioru notatkę.

I teraz najlepsze:

- po 5 godzinach w salonie wyjechaliśmy na stację paliw 200m od salonu. Po zatankowaniu przestał działać ekran główny.... Salon kazał wrócić, wzięli na serwis i zrestartowali system. Zadziałał.

- po 2 dniach przestał działać bluetooth, przywrócenie do ustawień fabrycznych pomogło (wszystko trzeba konfigurować od nowa...),

- po 7 dniach przestał działać android auto, przywrócenie do ustawień fabrycznych pomogło,

- po dwóch tygodniach zauważyłem, że samochód zjeżdża do lewe strony, prawdopodobnie krzywe ustawienie kierownicy lub coś innego. dopiero wybieram się do serwisu, początkowo było ok. Przejachałem 1000 km wokół komina. 

- zawieszenie mega twarde (mało komfortowe), dostęp komfortowy jest jakiś budżetowy, czujniki tylko w drzwiach przednich, sposób działania wątpliwy.

Ogólnie zawiodłem się na samochodzie - ilość przygód jak na nowy samochód. Poza tym, że może ładnie wygląda.

Polecam więc zastanowić się jednak nad zakupem.... Jeżdżę na co dzień X5 g05, ma kilka wad, coś się wiesza, przestaje działać na chwilę. Myślałem, że bmw w kolejnych wersjach U to poprawi, Chyba bmw ma problem z systemami system infotainment.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.