Skocz do zawartości

M4 Competition M xDrive Black Sapphire Metallic 2023


vulnerarius

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Przegląd po roku za mną.

Przebieg 7700 km. Olej wymieniany przy serwisie dotarciowym i teraz. Zgodnie z zaleceniami producenta 0W30 LL04.

Niedługo po odebraniu auta pojawiła się sporadyczna nierówna praca silnika wyczuwalna jako takie "bujnięcia" na biegu jałowym. Dosłownie jakby nie palił na jeden cylinder sporadycznie. Byłem z tym 2 razy w serwisie ale oczywiście komputer nic nie wykazał i "ten typ tak ma". Teraz znowu zgłosiłem problem. Przetestowali wtryski. Okazuje się że wtrysk nr 4 do wymiany. Wymieniony, silnik działa jak złoto.

Wymieniałem też na gwarancji gdzieś po pół roku nastawnik dyferencjału bo cichutko skrzypiał przy ruszaniu. Okazuje się, że ten wymieniony też skrzypi. I tu faktycznie chyba ten typ tak ma 🙂

Kolejna sprawa to jakość skór... Musiałem już jakiś mini retusz boczka Colourlockiem zrobić bo się podrapał jakimiś suwakami i guzikami. Nie ma porównania do Merino z M340i. Podobno to kwestia producenta skór. Do czasu wojny na Ukrainie sporo skór BMW zamawiało właśnie tam, teraz musieli zmienić dostawcę i to widać. Pocieszam się, że i tak nie jest tak źle, jak już w nowej serii 5 🙂

Poza tym bez uwag. Frajda opór. Cieszę się, że to preLCI.

  • Dziękuję 1
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że 0W30 LL04 to odpowiedni olej do tego motoru? Sprawdzałeś instrukcję obsługi? Ja ostatnio trochę badałem temat oleji i z tego co się dowiedziałem do Mek leją olej 0W30 LL12 FE.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

I tak lepiej przejść na 5w40 jak się jeździ troche mocniej. Co do dyferancjału obcuje z 3 sztukami m3 którymi jeżdżę dość często jedna moja, druga brata i trzecia kolegi I w żadnej tego nie ma a jestem czepliwy. Za to wszystkie mają lekkie wibracje powyżej 160km/h do 190km/h tak jak by koła nie były idealnie wyważone. Czuć tylko na gładkich drogach. Temat znany na bimmer post ma wiele stron i tak 90% aut xdrive to ma reszta albo nie ma albo nie czuje. Jeden użytkownik w serwisie miał już pół auta wymienione i bez zmian 🙂 

Co do jakości skór moja jest 2022 i ma 30tys km i fotele silverstone jak nowe tylko 2 razy czyszczone porządnie a kilka razy przetarte nie mam uwag mimo białego koloru. Za to kanapa tył juz 2 rysy musiałem tuszować mimo że rzadko używana i widać że skóra tam jest jakaś inna słabsza tak samo jak na boczkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

U mnie z kolei zero absolutne wibracji, niezależnie czy na letnich czy zimowych 🙂 A z tym nastawnikiem to trzeba się wsłuchać. Znajomy, który ma M4 też to zauważył u siebie.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.