Skocz do zawartości

E92 325xi 3.0 duzo problemów


kudlatyziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacznę od tego ze podczas jazdy 5 km/h na parkingu zacząłem odczuwać szarpanie. Zatrzymałem się i wbiłem P gdyż poprostu się wystraszyłem. Po wbiciu P auto zaczelo całe się trząść. Obroty zaczęły skakac między 400 a 1000 z mocnymi wibracjami silnika. Zgasiłem auto i następnego dnia udałem się do mechanika. Zaznaczę ze auto na zimnym chodzi bardzo dobrze i pali od razu. Dopiero po złapaniu temperatury zaczyna się cos dziać. Mechanik zaczal sprawdzać i wytoczył mi 10 różnych teorii. Sprawdził błędy i wywaliło ich mase. Między innymi (nox) który był wymieniany na nowy 3 miesiące temu. Na koniec powiedział ze nie podejmie się naprawy bo nie wie za co się brać. Zdjęcie błędów dorzucę i prosił bym o jakas pomoc bo sam nie wiem co robić.

Zdjęcia w linku gdyż inaczej nie mogłem wrzucić.

Pozdrawiam


https://files.fm/u/yq5kk468x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz się sam poznać na tych silnikach, jeżdżenie z usterkami do mechaników spompuje Cię finansowo bo większość z nich nie wie jak się za to brać i po kolei wymienia części.

Bimmerprofs - źródło wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skąd jesteś?


Jak jesteś nieopodal zrobię Ci pełną diagnostykę, która będzie trafna.


Jak jesteś z daleka to instalujesz inpa Plus kabel kdcan i robię Ci diagnostykę zdalną taką jak Kaspars na bimmerprofs za pół ceny :-)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemów z sondą NOx, prawdopodobnie nikt nie wpadł na zrobienie adaptacji, które jak teraz są już fest rozjechane - no to właśnie będziesz mieć często takie objawy - zakładając oczywiście, że wszystko inne (typu wtryski) - działa poprawnie, a tego też nie wiemy. Dlatego podstawą jest tu ogarnięcie systemu NOx poprzez zainstalowanie NOXem, zrobienie adaptacji początkowych i potem dopiero wychodzi co dalej (wtryski, Vanosy, wszelkiej maści korekcje paliwowe, pompa paliwa, etc.). Mechanicy (w tym większość serwisów BMW włącznie) niestety nie mają pojęcia o obsłudze N43/N53, jak działa system NOx i inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Slyszalem ze mozna rowniez usunac nox i jego caly program.

Czy to ma sens ?

 


Nie nie ma sensu, jest to bzdura

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można, ale nie ma to sensu. Tylko NOXEM załatwia sprawę układu NOX w tych silnikach.

To co robią pseudotunerzy to nie jest żadne usuwanie noxa tylko usuwanie permanentne błędów z dtc...

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to albo sam ogarniesz temat albo znajdziesz kogoś kto naprawdę się zna .Wywala ci błąd starzenia katalizatora nox nic z tym nie zrobisz . Możesz zarejestrować w ista wymiane katalizatora nox ale wkrótce padnie ci sonda nox (przesunięcie w trybie overum będzie krytyczne ) czemu tak sie dzieje to oddzielny temat .Pozostaje kupno noxema a potem ogarnięcie reszty . Wiem na swoim przykładzie. Przez rady wielu fachowców wywalił bym 5 tys zł na nowy oryginalny katalizator a mialem nowy dobry zamiennik , nawet Kaspars utwierdzał mnie , że wymiana na.noxema nic nie da jak nie będę miał oryginalnego kata CO . Kupilem noxema przejechane 3tys km i zero problemów nie oryginalny kat CO daje bez problemu radę. Tak moja rada jak sam nie ogarniesz to możesz popłynąć na.kasie i to dużo

Rok temu o moim silniku nie miałem pojęcia a teraz kolega lukaszewski może potwierdzić silnik doprowadzony do perfekcji :D a pracuje jeszcze lepiej od ostatniej wizyty u niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.