Skocz do zawartości

Dodatkowa kamera - rejestrator


doll00

Rekomendowane odpowiedzi

witam,


niedawno założyłem do swojego samochodu dodatkową kamerę-rejestrator na przedniej szybie

do kamery od razu dokupiłem specjalny zestaw Adapter zasilający, dzięki któremu kamera może pracować również w trakcie postoju - tryb parkingowy.

całość została podłączona pod bezpiecznik z gniazda zapalniczki.


niestety od tamtego czasu codziennie rano jak uruchamiam samochód to dostaję taki komunikat:


g0shXu8.jpg


zakładam, że błędem było podpięcie instalacji pod bezpiecznik zapalniczki i dlatego komputer wykrywa dodatkowe zużycie energii.

czy ktoś z Was ma doświadczenie i podpinał rejestrator pod inny bezpiecznik?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie przekraczasz prąd czuwania w czasie spoczynku auta. System zarządzania energią zgłasza ten problem odpowiednim kodem błędu gdy ten prąd przekroczy 80mA.


Na początek doładuj prostownikiem akumulator aby potwierdzić tą teorię.

Napisz pod jakie bezpieczniki masz podłączony zasilacz od kamerki i jaki jest to model?


Czytałem ,że rejestrator należałoby podłączyć pod takie odbiorniki , które w czasie spoczynku auta nie podlegają analizie energetycznej.



Stan spoczynku z zalogowanymi odbiornikami pomocniczymi


Odbiornik pomocniczy to odbiornik, który może być aktywowany również w stanie spoczynku pojazdu, a zatem może mieć pobór prądu w trybie czuwania poza zakresem nominalnym:


• Centrala telematyki: aktywna telekomunikacja, aktywna obsługa telematyki, aktywne połączenie alarmowe

• Zintegrowany automatyczny system ogrzewania i klimatyzacji: funkcja wentylacji stacjonarnej, funkcja ogrzewania stacjonarnego lub funkcja ciepła resztkowego, czujnik temperatury wnętrza dmuchawy nagrzewnicy po wybiegu

• Sterowanie terminalem: funkcja oświetlenia (np. światła pozycyjne lub postojowe). Funkcja oświetlenia jest konsumentem, który jest określony przez prawo.


Wszystkie odbiorniki pomocnicze muszą zalogować się do zarządzania energią, jeśli chcą uruchomić funkcję w stanie spoczynku, która wymaga poboru prądu w trybie czuwania większym niż wartość zadana. Jest to konieczne, aby zapobiec błędnym interpretacjom w monitorowaniu prądu w obwodzie zamkniętym. Po zakończeniu funkcji musi nastąpić dezaktywacja.



Tu masz instrukcję montażu dla wielu modeli

https://mega.nz/file/IgA0TRyJ#8Z_l0EZ0LQK6B0hpWC4T5YlWpwSDzkGyVYmPWoSEkKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym wszystkim pewna niespójność.

Wszystkie 3 gniazda zapalniczek w G05 zostają po pewnym czasie (ok 6 minut) wyłączone (informacja sprawdzona).


Gdyby kamera była podłączona pod bezpiecznik zasilający gniazdko - to po takim czasie zostałaby odcięta od prądu - a to znaczy, że

1) nie może być przyczyną rozładowania akumulatora (no chyba, że pobiera bardzo dużo prądu i/lub akumulator jest bardzo słaby - że po ok. 6 minutach auto rejestruje skutki) oraz

2) tryb parkingowy kamery i tak nie zadziała bo po 10-20 minutach nie ma zasilania i najwyżej wewnętrzna bateria kamery będzie przez jakiś czas nagrywać.


Wydaje mi się, że ktoś podłączył ten tryb parkingowy do bezpiecznika innego niż gniazdko zapalniczki (może warto sprawdzić - wyjąć bezpiecznik, sprawdzić gniazdko).

Taki zresztą jest sens trybu parkingowego i nielogiczne byłoby podłączenie kamery z włączonym trybem parkingowym do bezpiecznika wyłączanego po krótkim czasie!

Edytowane przez zakzakzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,


niedawno założyłem do swojego samochodu dodatkową kamerę-rejestrator na przedniej szybie

do kamery od razu dokupiłem specjalny zestaw Adapter zasilający, dzięki któremu kamera może pracować również w trakcie postoju - tryb parkingowy.

całość została podłączona pod bezpiecznik z gniazda zapalniczki.


niestety od tamtego czasu codziennie rano jak uruchamiam samochód to dostaję taki komunikat:


g0shXu8.jpg


zakładam, że błędem było podpięcie instalacji pod bezpiecznik zapalniczki i dlatego komputer wykrywa dodatkowe zużycie energii.

czy ktoś z Was ma doświadczenie i podpinał rejestrator pod inny bezpiecznik?


.

 

Zbyt duży spadek napięcia na akumulatorze.


Sprawdź jak masz ustawiony adapter zasilający do jakiego napięcia rozładowuje akumulator.


Albo sprawdź miernikiem jak masz rano napięcie na akumulatorze.


Używam videorejestrator ale bez trybu parkingowego, szkoda mi akumulatora.


We wszystkich zapalniczkach jest podtrzymywane napięcie przez 6 minut po wyłączeni auta, sprawdzone z zegarkiem w ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za porady.


czekam na instalatora, który mi montował rejestrator, aby przyjechał i sprawdził ponownie wszystko i późiej dam znać.



.

 

No i co ... był instalator.


BTW. Toyota zaczęła montować fabrycznie przednią kamerę samochodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo po montażu kamery w BMW - nie wpływało to w żaden sposób na żywotność akumulatora i nawet po 3tyg postoju odpalał bez problemu. Serwis jako przyczynę podawał właśnie wybudzanie się czasami kamery jak ngrywała w trybie parkingowym. Montaż oczywiście zgodnie ze sztuką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo po montażu kamery w BMW - nie wpływało to w żaden sposób na żywotność akumulatora i nawet po 3tyg postoju odpalał bez problemu. Serwis jako przyczynę podawał właśnie wybudzanie się czasami kamery jak ngrywała w trybie parkingowym. Montaż oczywiście zgodnie ze sztuką.

 

ale dalej masz ten problem i za każdym razem po nocy dostajesz taki komunikat o zwiększonym poborze energii, czy też coś serwis zmienił/poprawił?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam Mikavi PQ4 w samochodzie żony i jest przeciętny ......

może sama jakość obrazu nie jest zła, ale oprogramowanie do obsługi za pomocą aplikacji jest mega słabe i to jest moim zdaniem najsłabsza strona kamer tego producenta


teraz w X5 mam zamontowany ten model:

https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119-mini?gclid=Cj0KCQiA_bieBhDSARIsADU4zLdgc-Sk9OENGGOWPGi0VHCrylKrdghj3_O0qGWdddT0BujFX9Z5uO4aAhloEALw_wcB


jest mniejsza więc dużo mniej rzuca się w oczy, ma dużo lepsze oprogramowanie jak i samą obsługę przez aplikację oraz moim zdaniem ma również lepszą jakość nagrań

ogólnie z samej kamery jestem bardzo zadowolony, ale mam tylko przód. wydaje mi się jednak, że tył tez jest możliwy


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody normalnie ukryłem w słupku, podsufitce ( dwie kamerki przód i tył) Przy okazji jednej naprawy w serwisie zgłosiłem trzeszczenie z okolic kokpitu i okazało się ,że gdzieś stuka właśnie kabel od kamerki . Serwis mi to poprawił oczywiście płatnie ale nie czepiali się że coś sobie samodzielnie grzebałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeżam temat, odbieram w przyszłym tygodniu G22.

Auto zadziorne to pomyślałam o tym, żeby zamontować wideorejestrator.

Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś model?

Czytałam, że ten od bmw to średni stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem sie na BMW Advanced Car Eye 3.0 w promocji, jednak kwestie gwarancji + integracja z czujnikami auta, czyli wybudzanie i nagrywanie przy wykryciu ruchu czy uderzen przekonalo mnie, jakos pewnie troche slabsza niz konkurencja, ale mysle ze wystarczajaca. Oby nigdy nie trzeba bylo korzystac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem sie na BMW Advanced Car Eye 3.0 w promocji, jednak kwestie gwarancji + integracja z czujnikami auta, czyli wybudzanie i nagrywanie przy wykryciu ruchu czy uderzen przekonalo mnie, jakos pewnie troche slabsza niz konkurencja, ale mysle ze wystarczajaca. Oby nigdy nie trzeba bylo korzystac ;)

 

Bo poza kamerami trzeba odżałować trochę kasy i założyć dodatkowe zasilanie. Ja mam dołożone na każdą kamerę ( mam dwie) Powerbank IROAD 12000 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.