Skocz do zawartości

G20 LCI czy kamera cofania w standardowym wyposażeniu


zmosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy aktualnie G20 LCI ma kamerę cofania w standardowym wyposażeniu, bo nie wiem czy nie dałem ciała przy konfiguracji.

Ewentualnie czy serwis może póżniej doposażyć i taki to koszt.

A kiedy robiłeś konfigurację? Bo do czasu kiedy auto nie wskoczy na kod produkcyjny 155, to możesz śmiało dokonać zmian w zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To muszę sprawdzić… chociaż pewnie i tak już za późno, bo odbiór miałem planowany na luty. Z drugiej strony w necie widzę takie coś, ale to może tylko w UK:


Visibility, parking sensors and cameras

Forward visibility is great thanks to reasonably slim windscreen pillars, but saloons are never the easiest of cars to see out the back of. The 3 Series is no exception, with chunky rear pillars and an 'invisible' boot that sticks out past the rear screen by a couple of feet. The good news is that you get front and rear parking sensors, a rear-view camera and BMW's Parking Assistant system, which can identify a suitable space and steer you into it, all as standard.


https://www.whatcar.com/bmw/3-series/saloon/review/n91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kamera nie jest w standardzie. Widać nawet w konfiguratorze, że kamera pojawia się na tylnej klapie dopiero po wybraniu asystenta parkowania z kamerą.


Zadzwoń najlepiej do salonu i zapytaj czy możesz jeszcze robić zmiany. Ja odbiór też miałem planowany na luty, a konfigurację modyfikowałem jeszcze w czerwcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wpisaną produkcję na 4. tydzień i ostatnio jak sprawdzałem, był ciągle kod 112. A to oznacza, że nadal można robić zmiany teoretycznie bez wpływu na termin produkcji.


Ale jak wyżej napisano: dzwoń jutro z samego rana do swojego dealera i się dowiedz czy możesz jeszcze wprowadzić zmiany i czy nie będą miały wpływu na produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swietny przyklad jak warto wchodzic na cenniki w roznych krajach. Poniewaz Anglia, Niemcy, UK ale uwaga uwaga Australia i oczywiscie Stany maja rozne ceny i rozne bazowe wyposazenie. Tylko aby to "obczaic" nalezy uzyc jakiegokolwiek darmowego VPNa i przed wejsciem na strone delera wyczyscic cash w przegladarce. Przezyjecie maly zonk, jak jest gdzie indziej :) Nie, że lepiej tudzież gorzej ... ale po prostu troszke inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czujniki parkowania przód i tył mam. Pokazuje orientacyjna odległość od przeszkody ale przyzwyczaiłem się już do kamery cofania. Może da się prosto dołożyć?

Tak,


Kupujesz kamere oraz przycisk otwierania klapy pod kamere ze spinką montażową.

Przyciski pasują róźne - w sensie w otwór w klapie, ale mają róźne kąty i osadzenie kamery - więc najlepiej jak by była od G20/G21/G01


5 przewodów.

2x ethernet - skrętka zielono białe - idzie do BDC pin 1 i 2 wtyczki 9, chyba że masz ethernet switch przy hu basic

1x ethernet wup - zolty - tez idzie do BDC - pin 58 bodajze wtyczki 8


Zostaje zasilanie, albo z przodu pod F40 (jesli dobrze pamietam) albo na patencie z tyłu, ważne zeby było na terminal 30B.

No i masa, wpinasz w punkt masowy z tyłu.


Co trzeba zrobić:

Zdjąć tapicerkę klapy bagażnika,

Prawy boczek bagażnika,

Trójkąt oparcia po prawej,

Nakladki progów


I chyba nic więcej. Godzinka roboty.


Kododanie:


ACSM

rvc - aktiv


HU_MGU

Camera_SYSTEM - icam2_Rvc

Macro-RV_C - aktiv

ICAM2-HELLIGKEIT_KONTRAST - aktiv


I mozna dodac sobie macro_trailer_copuling czy jakos tak na aktiv zeby miec zoom na hak


Lub po prostu dodac do FA 3AG i code ACSM i HU_MGU


PS: Zanim przepłacisz, kamere mozna kupic za 200zł z przyciskiem w stanie BDB... wiem ze sa za 300, 600 i wiecej - wystarczy dobrze poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodzilo z czujnikami.


Czyli takie troche rzeźbienie w g**

 

Niby czemu? Według mnie kamera cofania jest bardzo przydatna, a asystent parkowania to gadżet, z którego w praktyce i tak mało kto korzysta. Pewnie większość ludzi użyje tego raz, żeby sprawdzić jak to działa, a później woli i tak samodzielnie parkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szybciej i lepiej samemu się parkuje. Ba nawet elektronika czasami bardzo przeszkadza w parkowaniu…

To zależy też od auta i w głównej mierze od kierowcy.

Np. W audi a3 2022, które sam w sobie system ma świetny, bo wyszukuje miejsca już z przodu auta, ale zaakceptowanie tego miejsca, to już jest wyższa filozofia.

Ja sporo korzystałem w megane 4, bo był ekstremalnie prosty (przycisk + kierunek, znajduje miejsce i wtedy stop i wsteczny) no i wjeżdżał w takie miejsca, że 90% kierowców by pojechało dalej (potrzebował 20cm zapasu z przodu i z tyłu - mierzyłem miarką).

Czasowo jest minimalnie wolniej, ale licząc od zatrzymania auta do zaparkowania, to jest przecież to samo (przynajmniej tak było w reanult i audi), tylko zamiast człowieka kierownicą kręci automat, no i jest 99% pewność, że zrobi to idealnie, to jest z reguły na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i o to mi chodzilo z czujnikami.


Czyli takie troche rzeźbienie w g**

 

Ale jakie rzeźbienie w g?

Jak chcesz, mozesz wymienić USS i dołozyć czujniki... w czym rzecz? Miejsca do wiercenia w zderzaku są oznaczone od wewnątrz, żadna filozofia.

Ale zamiast tego, wolałbym dołożyc kamery 360 - podobny zakres prac / czasochłonność.


Na pewne rynki można było domówić kamerę cofania bez asystenta parkowania - więc ponawiam pytanie, jakie rzeźbienie w g ?


Przecież robisz to na częściach BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to wyłącznie ratowanie sytuacji.

I tak, czasami korzystam z asystenta, bo potrafi wjechać tam, gdzie ja sam bym nie dał rady, a za słabego kierowcę się nie uważam.

 

Asystent parkowania to idealne rozwiązanie nawet dla "najlepszego na świecie kierowcy", a wiemy że każdy kierowca bmw do tego grona się zalicza :D ... Idealne rozwiązanie kiedy samochód dajesz żonie, narzeczonej, partnerce, dziecku lub komukolwiek, kogo prosisz aby po Ciebie przyjechał czy Cię skądś odebrał i trzeba w międzyczasie zaparkować samochód, BMW z asystentem samo sobie krzywdy nie zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nigdy nie zdarzyło. Wchodzi idealnie.


Mam tylko problem z wyczuciem asystenta wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Nie do końca rozumiem warunki w których się aktywuje.

 

Warunek jest jeden - musisz uzyc asystenta parkowania do parkowania "na koperte". Po takim udanym parkowaniu, przy kolejnym starcie dostaniesz opcje asystenta wyjezdzania.


Asystent sie nie uruchomi kiedy parkujesz prostopadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.