Skocz do zawartości

Wyciszenie X3 G01


mikee2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Co myslicie o wyciszeniu G01?

Ja generalnie jestem zawiedziony. Zamykanie drzwi to jak rzucanie pusta puszka po konserwie.

Przy wyzszych predkosciach slychac szum, dealer mowi ze to przez wysoka bude, ale nie ma porownania.


Czy ktos cos robil z drzwiami? Zastanawaim sie, czy bawic sie w klejenie matami bitumicznymi od wewnatrz itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu jestem bardzo zadowolony i uważam, że X3 jest przyzwoicie wyciszone.

Inną kwestią jest to, że mam dodatkowe wyciszenie szyb (03KA) - ale trudno mi się odnieść do samej skuteczności tego dodatku i o ile on faktycznie obniża hałas w kabinie.

Samochód jest wysoki więc generalnie szumy będą wyższe niż klasycznej osobówki (np. serii 5-er, a o serii 7-er nawet nie wspominając).

Z moich doświadczeń najgorzej/najgłośniej mi się jeździło "japonią", tam to zamykanie drzwi jest faktycznie jak w trabancie. A skrzynie CVT to już zupełnie nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam dodatkowe wyciszenie szyb (03KA) - ale trudno mi się odnieść do samej skuteczności tego dodatku i o ile on faktycznie obniża hałas w kabinie.

To jest opcja must have - bez szyb akustycznych X3 jest znacznie głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Co myslicie o wyciszeniu G01?

Ja generalnie jestem zawiedziony. Zamykanie drzwi to jak rzucanie pusta puszka po konserwie.

Przy wyzszych predkosciach slychac szum, dealer mowi ze to przez wysoka bude, ale nie ma porownania.


Czy ktos cos robil z drzwiami? Zastanawaim sie, czy bawic sie w klejenie matami bitumicznymi od wewnatrz itp?

 

Możesz podać, kiedy była wyprodukowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w X3 ale ja w X4 jestem bardzo zadowolony z wyciszenia. Co prawda mam szyby akustyczne ale w XC60 też je miałem i w porównaniu do Volvo, BMW jest znacznie cichsze. Nie raz dałem się naciąć, że jadąc 70 - 80km/h nie byłem w stanie odróżnić czy silnik pracuje czy nie. Jedynie szum opon. No ale ten raczej być musi bo opony są dość szerokie no i tego się nie uniknie. Jakby wyciszyć jeszcze nadkola to myślę że była by zupełna cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Co myslicie o wyciszeniu G01?

Ja generalnie jestem zawiedziony. Zamykanie drzwi to jak rzucanie pusta puszka po konserwie.

Przy wyzszych predkosciach slychac szum, dealer mowi ze to przez wysoka bude, ale nie ma porownania.


Czy ktos cos robil z drzwiami? Zastanawaim sie, czy bawic sie w klejenie matami bitumicznymi od wewnatrz itp?

 

Możesz podać, kiedy była wyprodukowana.

 

W grudniu 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zgodzę że G01 z opcją szyb akustycznych jest bardzo dobrze wyciszone. Ostatnio musiałem się z żoną zamienić samochodami i jechałem jej F36, zastanawiałem się na początku czy coś nie jest zepsute w żony samochodzie bo tak głośno mi się wydawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Co myslicie o wyciszeniu G01?

Ja generalnie jestem zawiedziony. Zamykanie drzwi to jak rzucanie pusta puszka po konserwie.

Przy wyzszych predkosciach slychac szum, dealer mowi ze to przez wysoka bude, ale nie ma porownania.


Czy ktos cos robil z drzwiami? Zastanawaim sie, czy bawic sie w klejenie matami bitumicznymi od wewnatrz itp?

 

Możesz podać, kiedy była wyprodukowana.

 

W grudniu 2019

 

Pytałem, ponieważ mam pewne porównanie.

Przyjechał do mnie do firmy pewien gość identyczną X3 jak mojej zony (20d, nawet kolor ten sam) z produkcji 2019 roku. W porównaniu do naszej (styczeń 2018, a więc początek produkcji) odgłos zamykanych drzwi w jego samochodzie przynajmniej o klasę samochodu wyżej. Sprawdzałem kilka razy (samochody stały obok siebie)

Doszedłem do wniosku, że w trakcie produkcji coś poprawili. Jedyna różnica to że jego był w M-pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam X3 w 2 litrowym dieslu z szybami o zwiększonej izolacyjności i jest w nim naprawdę cicho. Oczywiście cicho - głośno to szalenie subiektywny temat, niemniej wcześniej byłem użytkownikiem skody superb w 2 litrowym dieslu i subiektywnie moim i żony zdaniem jest ciszej. Wprawdzie nie ganiałem jakoś mega szybko ale przy prędkościach do 120 km/h jest moim zdaniem ciszej. Oczywiście każdy suv powyżej pewnej prędkości zaczyna hałasować, patrz opory powietrza, ale w X3 nie jest źle. Dodatkowo 2 litrowy dieselek ma spoko dźwięk i nie klekocze jak TDi co nie w każdej marce jest oczywiste. Niemniej nawet 1,9 TDi nie wnerwia dźwiękiem tak jak 1 stopniowy automat w toyocie, no nie jestem w stanie tego strawić. Duże znaczenie mają opony i nie chodzi tu tylko o generowany hałas ale o sam dźwięk. Szerokość opon i nawierzchnia po której jedziemy też swoje dokłada. Myślę ,że porównywanie innych generacji tez jest bezcelowe, kształt lusterek ich wielkość spojlery, relingi to wszystko ma wpływ. Nawet miedzy modelem/pakietem M a zwykłym są duże różnice .


ps. za 2 tygodnie jadę na narty w traske po 2 tyś. w jedna stronę, to podzielę się opinia na temat jazdy(głośności) po różnych nawierzchniach (z oponami zimowymi) z prędkościami autostradowymi.

pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Posiadam x3 g01 z 2021r. bez szyb akustycznych i także jestem zawiedziony słabym wyciszeniem szyb zwłaszcza przy dość silnym wietrze bocznym jest to szczególnie odczuwalne. Wcześniej jeździłem Tucsonem III i było znacznie ciszej jeśli chodzi o wiatr, więc po przesiadce na x3 byłem lekko mówiąc dość mocno zdziwiony, ale pewnie jest to związane z bryłą auta, która jakby nie patrzeć jest dość kwadratowa. A co do samych drzwi to są bardzo ciężkie i trzeba nimi walić jak w jakimś ciągniku siodłowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trzeba nimi walić jak w jakimś ciągniku siodłowym...

hmm, zastanawiam się czy na pewno jeździmy takim samym autem… :wink:

U mnie ciężej zamykały się przez pierwszy miesiąc-dwa, póki się uszczelki nie ułożyły, ale to normalne. Teraz jest tak jak być powinno.


Co do szyb akustycznych, jak pisałem wcześniej - cóż, to jest opcja must have…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wyciszenie z podwójnymi szybami jest ok ale dźwięk zamykania drzwi jest tragiczny.

A jak z ciszą od strony tej roletki z tyłu? Trzyma to się solidnie? Przy przesiadce z sedana g20 to może być przepaść.

Edytowane przez Crysis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Raczej wszystko w porządku, nie zanotowałem żadnych dziwnych dźwięków. Do momentu włożenia dwóch fotelików na isofix bo tam wiecznie coś brzęczy i zabawki latają :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:
Raczej wszystko w porządku, nie zanotowałem żadnych dziwnych dźwięków. Do momentu włożenia dwóch fotelików na isofix bo tam wiecznie coś brzęczy i zabawki latają :norty:
:mrgreen: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.