Skocz do zawartości

Patent na słuchanie MP3


Gość mayzel-miasto Smoka

Rekomendowane odpowiedzi

ARCHEE

 

JEZELI JAKIS TRANSMITER WAM WYSTARCZA A CO NIEKTORYM KASETA,TO CO WY MOZECIE POWIEDZIEC O MUZYCE.PO CO WOGOLE JA SLOCHAC JAK I TAK POLOWY TEGO CO STWORZYL JAKIS KOMPOZYTOR NIE SLYSZYCIE.PANOWIE LITOSCI.!!!!!AKUSTYCY NAPRAWDE DOBRA ROBOTE ZROBILI W BMW (CHYBA ZE JAKIS POPRZEDNI WLASCICIEL WASZEJ BMK-KI PODMIENIL GLOSNIKI.PROPONUJE PODJECHAC DO SERVISU BMW I ZA 80ZL KUPIC KABEL AUX.NO CHYBA ZE MACIE W AUCIE TUNER RADIOWY BM54 TO JEST TAKA MOZLIWOSC ZE DO 3 PIN-OW SAMEMU MOZNA PODLACZYC SYGNAL ZEWNETRZNY,PODOBNIE JAK ZMIENIARKE CD.

 

nie chodzi mi o to czy ktos jest audiofilem czy nie.ale sa tacy ktorzy maja juz org.dobry system w bmw ,bo i taki jest tam montowany.

aux mozna podlaczyc jeszcze do wyjscia na zmieniarke cd.

 

W duzym skrócie..nie mam zamiaru wydawać paru setek za zmieniarę tylko po to, żeby wsłuchiwać się czy jakis kompozytor zastosował gamę monorową czy tez a-dur 9sorki jesli sie pomyliłem i takich nie ma), chcę w prosty sposób zassać z kompa muzę na MP3 (bez cudowania z przegrywaniem naCD, pózniej na kasetę) i sluchać w samochodzie podczas jazdy. Nie jestem audiofilem, jak wiekszość, a nawet gdybym byl to uważam, że muzyka w aucie ma robić tlo do jazdy. konesreom pozostaje dobry sprzęt audio w domu, nawet moze sobie wybudowac pokój dxwiekoszczelny vel studio nagraniowe i wówczas delektować się barwa i wszystkimi detalami muzyki.

na przyszłośc ARCHEE, przeczytaj cały watek od początku zanim wtrącisz się "jak Filim z konopii" - Filim nie obarżaj się

:mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ARCHEE

 

JEZELI JAKIS TRANSMITER WAM WYSTARCZA A CO NIEKTORYM KASETA,TO CO WY MOZECIE POWIEDZIEC O MUZYCE.PO CO WOGOLE JA SLOCHAC JAK I TAK POLOWY TEGO CO STWORZYL JAKIS KOMPOZYTOR NIE SLYSZYCIE.PANOWIE LITOSCI.!!!!!AKUSTYCY NAPRAWDE DOBRA ROBOTE ZROBILI W BMW (CHYBA ZE JAKIS POPRZEDNI WLASCICIEL WASZEJ BMK-KI PODMIENIL GLOSNIKI.PROPONUJE PODJECHAC DO SERVISU BMW I ZA 80ZL KUPIC KABEL AUX.NO CHYBA ZE MACIE W AUCIE TUNER RADIOWY BM54 TO JEST TAKA MOZLIWOSC ZE DO 3 PIN-OW SAMEMU MOZNA PODLACZYC SYGNAL ZEWNETRZNY,PODOBNIE JAK ZMIENIARKE CD.

 

nie chodzi mi o to czy ktos jest audiofilem czy nie.ale sa tacy ktorzy maja juz org.dobry system w bmw ,bo i taki jest tam montowany.

aux mozna podlaczyc jeszcze do wyjscia na zmieniarke cd.

 

W duzym skrócie..nie mam zamiaru wydawać paru setek za zmieniarę tylko po to, żeby wsłuchiwać się czy jakis kompozytor zastosował gamę monorową czy tez a-dur 9sorki jesli sie pomyliłem i takich nie ma), chcę w prosty sposób zassać z kompa muzę na MP3 (bez cudowania z przegrywaniem naCD, pózniej na kasetę) i sluchać w samochodzie podczas jazdy. Nie jestem audiofilem, jak wiekszość, a nawet gdybym byl to uważam, że muzyka w aucie ma robić tlo do jazdy. konesreom pozostaje dobry sprzęt audio w domu, nawet moze sobie wybudowac pokój dxwiekoszczelny vel studio nagraniowe i wówczas delektować się barwa i wszystkimi detalami muzyki.

na przyszłośc ARCHEE, przeczytaj cały watek od początku zanim wtrącisz się "jak Filim z konopii" - Filim nie obarżaj się

:mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas wspominam o tym interface,tylko nie za 700 ale za 200 zl.

 

Jeżeli mówisz o tym samym to powiedz gdzie można coś takiego nabyć w podanej przez Ciebie cenie. Urządzenie Dension ma tą zaletę ,że umożliwia sterowanie iPodem poprzez fabryczne audio.

Jeżeli możesz to rozwiń wątek o podanym przez Ciebie urządzeniu, bo ja zamówiłem to za 700, ale moge się jeszcze wycofać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem transmiter ale nie można posłuchać muzyki bo ściąga wszystkie możliwe zakłócenia (nawet słychać silniczek z tradycyjnego mp3 na płytki) za to kaseta spisuje się nadzwyczaj dobrze i w dodatku dużo producentów dokłada ją do zestawów mp3 . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno rozwiązanie.

każdy zdolny elektronik przerobi Twoje (Wasze)

radia kasetowe tak, że wlutuje się w sobie dobrze znane miejsca i

wyprowadzi przewód do podłączenia sygnału audio (MP3, discmann i

generalnie wszystko co z siebie dźwięk wydaje).

Na forum astry masowo przerabiali tak fabryczne

radia oplowskie, a kabel wyprowadzali sobie do schowka.

skoro przerabiali radia opla to i z radiami bmw nie powinno być problemu.

koszt - tyle co za 1 wtyczkę , kawałek kabla i robociznę

BMW Sauber F1 Team; only Pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku "jazdach" z fm tranmisterkiem przedstawie szybka relacje.

Jakosc bardzo pozytywna, nic nie trzeszczy, nic nie szumi, wlaczylem blokade 1 stacji (w radio BMW Reverse RDS) - jest po prostu pieknie!.

Dla "pseudo-audiofila" rozwiazanie IDEALNE ;D I pomyslec koszt = 3 dobrej klasy piwka... ehh

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą kasetkę jak w aukcji w 1. poście i jak mp3 milczy i zgłośnię to jednak słychać szumy, no ale generalnie to jakość dźwięku jest wystarczająca jak dla mnie, bo i tak samochód jest dość głosny przy wyższych prędkościach. Jak kiedyś kupie E36 to sprawie sobie odtwarzacz CD z MP3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge znalesc odpowiedniej kasety,testowalem juz kilka modeli i z kazda jest cso nie tak,jedna brzeczy,druga bra bardzo cicho jeszce inna gra glosno ale w glosnikach slychac jakies lekkie charczenie.znalazlem jedna dobra ale co chwila trzeba ja poprawiac palcem jak dobrze wskoczy to gra dobrze.moze macie jakies wyprobowane kasety ktore dzialaja w bmw busines bardzo dobrze??jedna z moich kaset ktore testowalem byla orginalna kaseta panasonick za 80zł bardzo ladnie i solidnie wykonana ale grala bardzo,bardzo cicho.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami.

Używam transmitera już dobre 1,5 roku. Jak go kupowałem nie było jeszcze takiego wyboru jak teraz.

Polecam taki z większym zakresem częstotliwości, gdyż ciasno się robi na paśmie FM.

Ja swojego transmitera trochę przerobiłem. Podłączenie jego (wtyk zapalniczkowy) ukryłem w tunelu środkowym ustawiony na skrajnej - nieużywanej częstotliwości. Gniazdo zapalniczki wykorzystuję do podłączenia ręczniaka CB z przystawką samochodową. Antena transmitera była jedną z żył w kablu zakończonym wtykiem. Odciąłem ją i pociągnąłem osobno (nie z innymi żyłami). W ten sposób poprawiłem jakość audio - wcześniej miałem drobne zakłócenia. Z początku używałem zwykłego MP4 playera, ale stwierdziłem, że skoro w telefonie mam odtwarzacz MP3, to czemu go nie wykorzystać. Zamiast standardowego małego jacka w transmiterze założyłem odpowiedni wtyk pasujący do telefonu (Samsung D600), kabel wyprowadziłem pod klapkę odtwarzacza kasetowego w moim E39 i otwierając klapkę wyciągam kabelek i podpinam go do telefonu w uchwycie.

Gra tak samo ja z zewnętrznego MP3 playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po opisach to można sądzić że coś szwankuje na radioodtwarzaczu. Kaseta, tą co mam jak ją testowałem to się sprawdzała....Owszem niektóre modele kaset czasem dawają w "pupkę" ze sprzętami w samochodach----(lekkie szumy od silniczka napędu), ale to raczej tylko tyle... Nie mam koło siebie typu kasety( fotki), która mi działa, aby ją przedstawić. Postaram się jutro zaprezentować na forum. Ale możliwe że ta przedstawiona przeze mnie u mnie chodzi, a u kogoś nie..... Tak może być.....

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetka to wg mnie zły pomysł.. Strasznie dużo szumów przenosi, sam taką używałem. Wystarczy że jest cichszy moment piosenki i juz słychać szum znany z poczciwych kaseciaków. Używałem więc wiem, tranmiter to już w ogóle odpada jak dla mnie bo nie dość ze baterie to jeszcze zakłócenia...

 

Najlpeszym sposobem jest po prostu radio z mp3, także jeśli zastanawiasz się czy kupić mp3 player i patent na słuchanie w aucie to już lepiej wymienić radio. Tak zrobiłem i jestem zadowolony,

 

Pozdro

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, reakcja spodziewana. Sądząc po twojej wypowiedzi, możliwe że korzystałeś (lub nigdy, tego niewiem) kiedyś z powyższych rozwiązań i nie jesteś z nich zadowolony . Cóż, napewno nie są to doskonałe wynalazki ale pozwalają słuchać pliki mp 3,4 i inne. Z resztą, wybór należy do słuchacza i sposób w jaki chce je odtwarzać. To tak odemnie prywatnie. :)

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo komuś krytykować, kiedy standardowo w samochodzie ma miejsce na radio 1DIN, czyli wpasuje sobie radyjko jakie tylko mu podejdzie, czy jakie zostało mu z wcześniejszego samochodu. W przypadku E39 nie jest to już takie proste. Oczywiście można wymontować oryginalne radio 2DIN i wstawić paskudną zaślepkę z miejscem na zwykłe radyjko - nie koniecznie oryginalne, albo drugie rozwiązanie: wymienić kaseciaka z pod klapki na CD (ok.800-1000zł), lub jak ma się pociągnięty kabel do zmieniarki - zmieniarkę (podobna cena), to już są koszty!

Mnie moje rozwiązanie z transmiterem kosztowało 30zł.

Oczywiście wolałbym zmieniarę, albo najlepiej od razu dużą nawigację, ale to może kiedyś.

 

u mnie wygląda to tak:

http://img213.imageshack.us/img213/1806/zdj193afs3.jpg

nie wklejam bezpośrednio zdjęcia, bo umieszczałem je już w innym poście o CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, reakcja spodziewana. Sądząc po twojej wypowiedzi, możliwe że korzystałeś (lub nigdy, tego niewiem) kiedyś z powyższych rozwiązań i nie jesteś z nich zadowolony . Cóż, napewno nie są to doskonałe wynalazki ale pozwalają słuchać pliki mp 3,4 i inne. Z resztą, wybór należy do słuchacza i sposób w jaki chce je odtwarzać. To tak odemnie prywatnie. :)

Pozdrawiam

Irek

 

Nie próbowałem i próbować bym odradzał - w aucie walają się jakieś tandetne rodem z chin małe magiczne kosteczki :? zwłaszcza które strasznie tanio nie wychodza. Co do jakości dzwieku to chyba szkoda gadać wogóle.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja osobiście ładuję traki o długości (zadawalającej :D - jeden około 125mb) To mi oszczędza czas na szukanie innych plików. ( progsessive trans). To tylko moje osobiste spostrzeżenia i co za tym idzie gatunek muzyczki jaka słucham. Absolutnie nie narzucam ani nie sugeruję, nic pod swoją wypowiedzią. :cool2:

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.