Skocz do zawartości

Patent na słuchanie MP3


Gość mayzel-miasto Smoka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od tamtej pory w POLONEZIE mam ALPINE eliptyki ale to już tak nie gra jak grały moje PIONEERki.

Co do pożyczania to z BMW jest dużo ciężej wymontować te głośniki niż z POLONEZA,ale i jakość dzwięku też w BMW jest gorsza(chodzi mi o tył z którego to BASSu praktycznie nie ma-dlatego przymierzam się kupić jakieś mocniejsze 13 lub 16 do tyłu,kiedyś kupiłem takie ramki przejściowe na głośniki 16,ale nie wiem czy to by zdało egzamin.

Głośniki pewnie będę kupował w ciągu tych 2tygodni.

Kupię 13 i 16.16 będą do brata do NEXI.jemu zostały z POLONEZA eliptyczn MacAudio,ale do NEXI one nie bardzo pasują i leżą już z półroku w pudełku i tyle samo czasu były używane też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam jescze 2 a wlasciwie 3 patenty na sluchanie mp3 i wedlug mnie najlepsze ale nie najprostrze.

Patent 1 i 2 sprawdza sie tylko w radiach z wejsciem na zmieniarke.

1. Kupujemy uszkodzona zmieniarke np na alegro (uszkodzenie mechaniczne lub lasera) wybebeszamy cala elektronike (plyta glowna) i pakujemy do jakiejs malutkiej obudowy. Podlaczamy do radia i jak sie skomunikuje ze zmieniarka to mozemy do wejscia zmieniarki podac dowolny sygnal audio.

+ idealna jakosc dzwieku

+ brak jakichkolwiek kabli na zewnatrz

- trzeba znalezc zmieniarke (100-150zł)

- trzeba troche pomajsterkowac (np. wyprowadzic sobie gdzies gniazdo do podlaczania mp3)

- nie dziala to z kazdym radiem (niektore radia sygnal audio na wejsciu maja cyfrowy)

 

2. Glownie do wlascicieli e36 z fabrycznym radiem (nie wiem jak inne ale na pewno wszystkie fabryczne 1DIN rownierz w innych modelach).

Nie kazdy wie ze z tymi radiami nie dzialaja tylko zmieniarki BMW za 500-800 zł tylko rownierz inne ktore mozna kupic na allegro za 40-80 zł w pelni sprawne. Reszta tak jak w wariancie 1. Montujemy gniazdo do podlaczania mp3 ktore rozlacza nam jednoczesnie w momencie podlaczenia dzwiek ze zmieniarki i mamy 2 pieczenie na jednym ogniu.

+ idealna jakosc dzwieku

+ brak jakichkolwiek kabli na zewnatrz

+ mamy mp3 i zmieniarke

- trzeba znalezc zmieniarke (40-80zł)

- trzeba troche pomajsterkowac (np. wyprowadzic sobie gdzies gniazdo do podlaczania mp3)

 

3. To juz wyzsza szkola jazy dla tych ktorzy maja troche pojecia o elektronice. A wiec schemat jest taki: mp3 > maly przedwzmacniacz operacyjny > i wpinamy sie na stale w glowice magnetofonu lub w tor np radia AM lub bezposrednio w przedzmacniacz radia.

+ idealna jakosc dzwieku

+ brak jakichkolwiek kabli na zewnatrz

+ najnizszy koszt

- trzeba poswiecic najwiecej roboty i wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wektor.

Cholerka... :D nie przypuszczałem, że temat tak się rozkręcił. To fajne....Co do twojego postu to fakta , proponujesz całkiem konkretne rozwiązania w zasobach dźwięku i co a tym idzie... i kasy. Jednak wracając do głównego wątku to wcześniej wymienione, proste rozwiązania będą miały swoją siłę przebicia w zależności kto i co chce używać. :cool2: To tak ode mnie osobiście. Wiesz sam jak to jest....(z Mikołajem) :) Jak da , to sie ma :cool2:

Tu warto też własnie wziąć pod uwagę możliwości finansowe...To prawda że dźwięk wymaga(ofiar finasowych :norty: ) co kończy czasem szczere zapędy do słuchania muzy w godziwych warunkach.

Pozdrawiam

wraz

z dobrym odsłuchem muzy w zakresie Progressive-trans :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wiem jak to jest.

Ja walcze z moim audio chyba od roku.

Zalozenie bylo takie zeby miec jak najlepsze audio (za rozsadne pieniadze), w gre wchodzil jedynie oryginalny odtwarzacz, glownie chodzilo o wyglad ale rownierz bezpieczenstwo (kradzierz) jak rownierz kasa.

Tez meczylem sie z temtem mp3 i z powyzszych wariantow akurat wybralem 2. Kupilem zmieniarke 40-50zł i mam i to i to. Ale kazy oczywiscie wybierze rozwiazanie najleprze pod wzgledem wymagania-koszty. Podalem tylko kilka mozliwosci bo zauwazylem ze nikt na to nie wpadl a pewnie sie niektorm przydadza.

Zycze powodzenie w walce z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie z tym MP3 ale chcialbym się dowiedzieć czy do takiego radiomagnetofonu jak u mnie da się te MP3, lub inne sztuczki zamontować. Dodam, że jestem całkowitym laikiem w temacie elektroniki, nie jestem również audiofilem i jakośc dźwieku jest sprawą drugoplanową, chodzi raczej o wygodę. Proszę o jakieś dobre rady? Auto rocznik 1999.

A tak wygląda radyjko:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d31eec482036500.html

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robard

Klapki nie odsłoniłeś :norty: , fajna Bemka i świeża :cool2: .

Jak wspomiałem na początku wątku, jak tylko masz sprawny kaseciak to możesz z powodzeniem zastosować rozwiązanie z kasetą. Jak ci nie działa to możesz zamienić na transmiter. Jednak z całą pewnością bardziej stabilnie działa kaseta, oczywiście dobrze jest wcześniej wyczyścić głowicę w odtwarzaczu. Transmiter jest alternatywą, jednak odbiera pewne zakłócenia w zależności od miejsca. Obydwa rozwiązania się naprawdę sprawdzają. Testowaliśmy z bracholem w 525 E39 (pawelkrak)transmiter, gdzie kaseciak jest zje..any i hula jak byk. U mnie w 36-tce działa równie dobrze to i to.Polecam i jedno i drugie rozwiązanie.

Koszt kasety w Krakowie na giełdzie elektronicznej 15 zł

Koszt trasmitera z f-my wysyłkowej (z transortem) 20 zł.

Nawet jak kupisz obydwa rozwiązania to i tak to nie zaboli na budżecie, jak zakup CD.... :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy są jakieś transmitery oczywiście w formie kasety na Mini Jacka-2,5mm??

Mam takie wyjście w Ipaqu i chciałbym podłączyć go...Wszystko co jest to z wyjściem na normalnego jack'a a to nie wejdzie-za duże...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayzel-miasto Smoka dzięki za odpowiedź na moje pytanie, ale musze jeszcze zadać dodatkowe, otóz kaseciak działa u mnie bez zastrzezeń, jednak nastawiałbym się bardziej na transmiter, z powodu chocby kabli, nie bardzo lubię jak mi się coś bez potrzeby plącze po konsolecie, jesli chodzi o ewentualne zakócenia to jest to do ptrzeżycia 9jesli nie sa nagminne, a tylko od "wielkiego dzwonu). Mam jednak jeszcze jedno pytanie, czy do tego transmitera mogę zamiast MP3 podłączyć MP4 (nie smiaś sie, poprostu się nie znam), chodzi o to czy gniazdo w obu odtwarzaczach jest identyczne? Jesli chodzi o opcję drugą opisana przez wektora czy do podłączenia playera mozna wykorzystać (w jakis sposób?) gniazdo do ładowania latarki(znajduje się w dobrym miejscu, bo w schowku) i czy średnio rozwiniety elektryk samochodowy mi to poskłada ?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard jak pisalem pare postow wczesniej , ja uzywam MP4 z allegro i dziala bosko. lezy mi to calosc tam na poleczce kolo climatronica i gra jak tralala . transmiter na dluzsze trasy zasilam z gniazda zapalniczki zeby bateri nie zmienic zbyt czesto , mp4 mi wystarcza na 8h sluchania na accu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzieki paweł za wyczerpująca odpowiedź, jakoś nie doczytałem się widocznie wcześniej, że juz pisaleś o MP4 :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard,

z powodzeniem możesz zastosować mp3 i mp4, to bez znaczenia. Istota działania w/w patentów polega tylko na transmisji sygnału . Kaseta jest przekaźnikiem jego(a ściślej głowica tam zamontowana). Co podłączysz do niej , to tylko jest Twój wybór. Powinno działać bez zarzutu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplement dla wszystkich

Kaseta działa bez zasilania zewnętrznego (jest tylko przekaźnikiem)

Transmiter z reguły jest zasilany z gniazda zaplaniczki i również baterii

MP-plajery to zasilanie z poziomu baterii lub jeśli się ma model z wbudowanym akumulatorkiem można zasilać poprzez ładowarki zasilane z gniazd zapalniczkowych w samochodach z przejściem bezpośrednio na USB. Sa takie rozwiazania dostępne w sklepach intrernetowych.

pawelkrak ma linka, tam kupował mp-plejerkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę (juz chyba ostatnią w tym temacie) czy ktos ma fotkę wnetrza wozu jak to wyglada po instalacji? (Chodzi mi o ilość kabelków ewentualnie platajacych się po aucie, wolałbym mieć ich jak najmniej na wierzchu? Może ktoś robił zdjęcia?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, niew

Nie wiem czy studiowałeś temat od początku, jesli nie to wróć sie do korzeni postu. Jeżeli sądzisz że mi zależy tylko na frekwencji, to naprawdę grubo się mylisz. Nie muszę wcale odpowiadać na posty zgłoszone, to jest tylko moja dobra wola, a że mam obecnie z tym tematem do czynienia, więc odpisuję w miarę moich technicznych możliwości.

To gwoli wyjaśnienia dla Ciebie, niezrozumiałej sytuacji.

(sam mnie prowokujesz do pisania, a tym samym też sobie nabijam posty :norty:,,,przez Ciebie :roll2: ).

Pozdrwiam mimo wszystko :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard

postaram się wysłać fotki, ale dopiero jutro( mozliwości czasowe i techniczne) :D Choć one i tak nie dadzą Ci wykładni. Poprostu zaufaj mojej ocenie, i sposobu działania. To tyle. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć ze te dwa patenty są ok! Wyboru sam dokonasz.

Dla niedowiarków, mam propozycję aby odczytali jeszce raz temat od początku.

Możesz stosować i jedno i drugie rozwiąznie!

Pozdrawiam

z miasta Smoka

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayzel-miasto Smoka

postaram się wysłać fotki, ale dopiero jutro( mozliwości czasowe i techniczne

spoko, dzieki, to nic aż tak pilnego, dzieki raz jeszcz za porady, wzgledem fotek chodzi mi tylko o wygląd kokpitu, czy za bardzo nie ma przez te patenty plątaniny kabelków?

Prosba tez do innych kolegów, którzy zainstalowali juz którys z tych patentów o fotki, jesli mozna oczywiście -> robard@op.pl

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :D

Czy ktoś z was widział, albo używa samochodowej stacji dokującej ( interfejsu)do iPoda :?:

Widziałem kiedyś na allegro(650zł) i wygląda to jak uchwyt do telefonu od zestawu głośnomówiącego, podłącza się to jedym kablem do wyjścia na zmieniarkę CD i jest wtedy sterowanie iPodem poprzez fabryczny zestaw audio i np.kierownicę.

Dodatkowo iPod jest wtedy ładowany.

Niestety nie mogę teraz tego znależć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard,

:D ja tego nie uważam za plątaninę kabelków, mi tylko się jeden główny( trochę widoczny-zasilanie z gniazda zapalniczki) ciągnie delikatnie koło kokpitu. To można w zasadzie zamaskować. Ale czy jest to aż tak ważne ? :) Jak ma działać, to kabelek widoczny chyba nie jest aż tak istotnym aspektem estetyki :cool2:

Pozdróweczko i dobrego odsłuchu. :))

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.