Skocz do zawartości

Bluetooth BMW e 90


Kkaam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Nawigacje :

0609

Navigation system Professional

0698

Area-Code 2 for DVD

06FL

USB/audio interface

06UH

Traffic Information

06VC

Control, Combox


W menu nawigacji nie ma w ogóle pozycji telefonu, w mediach obok aux widnieje bluetooth ale jakby nie aktywne. Co zrobić aby doposażyć samochód w bluetooth? Czy jest możliwość podłączenia również internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Internetu już w tym sprzecie nie odoalisz. Co do bluetootha to trzeba by dodać VO 644, ale co jeszcze hardwerowo to nie wiem. Sam COMBOX obsługije BLUETOOTHA. Mikrofon, anteny może czegoś jeszcze brakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Control combox nie oznacza ze jest combox fizycznie. Trzeba to sprawdzic. Powinien byc pod tapicerka bagaznika, idac od "wanny" do przodu.

Nie spotkałem jeszcze sytuacji, żeby była ta opcja, a w aucie nie było modułu(mam na myśli fabrykę). Zwłaszcza w sytuacji jak tutaj, czyli gdy jest USB.




Nie ma opcji telefonu, bo nikt nie dokupił takiej funkcji.

Moduł Combox obsługuje nie dość, że połączenia to także bluetooth audio.

Trzeba dołożyć antenę i przynajmniej jeden mikrofon(nad kierowcą), następnie zakodować Combox i jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam podobny problem ,moje auto E91 z 2012r. Po krótce, brak opcji telefonu w menu. Kolega zakodował opcję telefonu i niby wszystko ładnie pięknie ale nie do końca. Połączenie z telefonem się zrywa i w ogóle mnie nie słychać. Mam opcję komend głosowych( obecnie w języku polskim nie obsługuje). Więc podejrzewam że mikrofon posiadam i obok lamki w podsufitce wygląda jakby były dwa mikrofony. I dodam jeszcze że nie można się połączyć z innymi telefonami, próbowałem z dwoma samsungami i huawei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wystarczyło założyć antenę i zakodować? Daj znać jak uda się z tym uporać

Pisałem dwa posty wyżej. Mając Combox, ale nie mając zestawu głośnomówiącego, potrzebujesz dołożyć antenę bluetooth i mikrofon(którego też nie posiadasz), a następnie odpowiednio dokodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam jak w opisie radio Professional, ale brak Bluetooth w menu. Przyciski na kierownicy są. W podłokietniku tylko AUX/Jack (Kupiłem kabel Jack 3PIN ale nie słychać mnie podczas rozmowy jak podłączę telefon - może trzeba inny?). Moduł powinien znajdować się pod dalszą częścią podłogi bagażnika, jednak u mnie jest ona na stałe połączona z mini bagażnikiem, który znajduje się pod podłogą i nie może być bez luzowania plastikowych mocowań podniesiona (wersja bez koła zapasowego). Chciałbym go naprawić/zregenerować jeśli tam jest ale jakby go miało nie być to szkoda to rozbierać. Rocznik styczeń 2007. Może ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To że jest Professional to nie znaczy że ma BT . AUX służy do podłączenia muzyki . Wybierasz sobie AUX i z telefonu puszczasz muzykę . Musiałbyś wyjąć te i sprawdzić czy ma u góry napis BLUETOOTH . Jak nie ma to kupić takie i w zależności od tego czy masz audio HIFI czy zwykłe kodowanie . Plusem jest wejście USB i po podłączeniu kabelka można sobie z pendrajwa słuchać muzyki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod aux możesz podłączyć dobrą komórkę, wtedy odtwarzam muzykę (Tidal, albo wszystko inne), przy przychodzącej rozmowie klikasz OK i normalnie rozmawiasz jak w systemie z telefonem. Nie podłączam przez USB bo nie mogę wtedy ładować komórki. Możesz też sterować komórką przez Bluetooth (potrzeby pilot) ale odsłuch nadal przez aux. Ja używam FiiO RM1, który używam w domu jako pilot a w samochodzie przypinam do kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Najbardziej by mnie interesował moduł bluetooth jednak, ale nie przez AUX. Żeby ta opcja była w radiu do włączenia i żeby zachować oryginalne radio. Do tego trzeba MULF. Ale u mnie podłoga w bagażniku jest na stałe. Zanim ją rozbiorę wolałbym wiedzieć, czy coś tam znajdę: mocowanie, wiązkę kabli do tego celu itd. Może ktoś wie, jak to jest przy takiej wersji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej będzie kupić radio z bluetooth i dołożyć mikrofon do lampki w podsufitce (wersja e90/91/92) lub kupić wersję od E93 czyli w kolumnie kierownicy.

Innym rozwiązaniem masz moduły bluetooth wpinane w instalację AUX. Tam możesz również odtwarzać muzykę z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak będę miał moduł pod AUX, to czy będzie działać wejście w podłokietniku i czy będę mógł obierać kierownicą? Czy jak będzie włączony Tuner czy automatycznie przeskoczy na połączenie telefoniczne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, posiadam e91 z nawigacją cic profesional 2010 rok. Wyczytałem, że moduł który trzeba wymienić znajduje się pod bagażnikiem, u mnie nie ma tam nic. Czy jest możliwość, że ten moduł znajduje się w innym miejscu, lub nie mam go? Czy istnieje w takim przypadku możliwość dołożenia bluetooth? Z góry dziękuje za pomoc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.