Skocz do zawartości

Bluetooth BMW e 90


Kkaam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Były wersje bez tego modułu, były wersje z MULF, czyli bluetooth do dzwonienia oraz najlepsza z COMBOX do dzwonienia i słuchania muzyki przez bluetooth. Combox dodatkowo dawał możlwość słuchania Spotify lub internet. Pöźniej BMW wyłączył te opcje, a teraz to sam nie wiem czy internet na COMBOX działa. Tu masz filmik z zamiany MULF na COMBOX w E90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry wieczór, powiadam E90 przed liftem z radiem bez navi profesional, auto posiada aux za to nie ma usb.


Bardzo brakuje mi modułu bluetooth, do puszczania muzyki i rozmów. Chociaż głownie chodzi o muzykę.

Wpadło mi w oko coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/adapter-modul-bluetooth-aux-do-bmw-10897801350

Wydaje się proste w montażu i z tego co rozumiem to nie trzeba kodowac.

Czy ktos mial do czynienia z podobnym wynalazkiem?

Proszę o podpowiedź co myslicie o takim czymś, i czy widzicie alternatywne możliwości?

Edytowane przez SpokojuTroche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wynalazek co podesłałem wymaga kodowania jesli mam aux już w radiu?

Według sprzedającego powinno dać radę.

Czy jeśli jest auto fabrycznie wyposazone w bluetooth to dochodzi dodatkowa opcja wyboru skad ma lecieć muzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

Mam BMW e93 [prod. 2009.06] z VO 606, 676, 698, 6FL.

Mam nawigację CCC Business i moduł MULF2 z BT. Tyle że BT nie jest aktywny i nie ma mikrofonu. Ogarnąłem sobie na podstawie tego com znalazłem podłączanie mikrofonu no i teraz kodowanie:)

Mam kabel DCAN.

Na rożnych wątkach/forach jest informacja ze wystarczy dodać do VO 644 i potem reset radia/MASK. I to generalnie powinno się udać przy pomocy kabla który posiadam. Podobne tematy ogarniałem. Znalazłem natomiast również informację na innych forach ze jeszcze resetowanie MULF'a może być konieczne.

Macie jakieś swoje doświadczenia?

Niektórzy piszą że MULF to tylko MOST wiec przez ICOM.

Muszę to resetować żeby zadziałało?


Z góry dzięki i pozdrawiam.


Edit

Dziś dodałem VO644 i zrobiłem reset do ustawień zgodnych z VO dla modułu MASK. MASK się zrestartował i pojawił się Bluetooth. Mogłem nawet sparować tel i wykonać połączenie testowe. (Modułu 2MULF nie mogłem zresetować dcanem). Telefon sparowany i działający. Zamknąłem samochód i po 20minutach wróciłem. Sprawdzam i: ikona Bluetooth jest ale nie mogę włączyć checkboxa od aktywacji. Wcześniej wszystko działało a teraz jakby aktywny jest BT na podstawie VO ale nie da się nic wyklikać dla niego. Macie jakies pomysły?

Edytowane przez bwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem nowy i nie bardzo orientuję się w temacie.

Mianowicie interesuje mnie bluetooth w mojej e90. W interfejsie mam opcje komunikacja gdzie powinno być bluetooth lecz jest tylko info o kontakt z serwisem.

W bagażniku posiadam moduł mulf 2 high svs. Obstawiam że brakuje wgrania możliwości i chyba anteny. Jeżeli ktoś mógłby pomóc. Zdj poniżej.


https://ibb.co/BjdJDVv

https://ibb.co/3z4DYhw

https://ibb.co/3TKPhgQ

https://ibb.co/mJ6z7p4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakładałem w swojej e91 zamiast zmieniarki taki mulf 2 h, od mini i na logikę o ile można pewnie trafić Mulf z wyłączonym USB, ale z wyłączonym BT to raczej by było bez sensu.


Zobacz z VIN czy BT był zainstalowany, mulf 2 z USB chyba raczej nie w tym roczniku - chociaż wiązka wygląda jak oryginał.


Wracając do anteny - założyłem z aliexpressu i kabla starczyło od nadkola aż do progu przy słupku, działa super.


Mam gdzieś jeszcze sztukę takiej anteny(Łódź), ale myślę że większym problemem będzie kodowanie - rozumiem że nie dochodzisz do parowania z menu.


W e92 zmieniałem znowu mulf na high dla USB, dwa podobne auta a jakoś inaczej mi to kodowanie wyszło, w jednym mam dwa auxy w drugim jeden... ale BT działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich latałem po różnych forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie posiadam BMW E90 2005 rok 2.0 benzyna i nie mogę dojść do tego czy mogę podłączyć telefon do auta przez bluetooth czy nie jak próbuję wyszukać frazy BMW ... W wyszukiwanych w bluetooth nie wyświetla mi nazwy auta po prostu go nie znajduje w posiadam BMW navigation buissnes tj. nie mam przycisków tylko gniazdo xd na płytę reszta na komputerku na desce . Aaa i jeszcze dodam że na kierownicy posiadam funkcje telefonu i rozmowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Mam w samochodzie awarię bluetooth, z dnia na dzień po prostu przestał działać, opcja jest wyszarzona w iDrive, wczoraj wszystko chodziło właściwie.

Sprawa jednak jest chyba dość skomplikowana auto kupiłem niecałe 3 lata temu i miało wprowadzone chyba kilka retrofitów i może być ciężko się w tym odnaleźć, ale może ktoś coś pomoże.

Z rzeczy które wiem lub się domyślam to:

Jest to E91 z 2008 czerwiec silnik N47.

Retrofit z CCC z dużym ekranem na CIC z dużym ekranem.

Prawdopodobnie zmieniona kiera na Mpakietową, taką jak w M3, auto mpakietu nie ma.

Prawdopodobnie zmienione liczniki na te z polifta, bo mam te z drobną podziałką.

Jest USB w podłokietniku i działa, nie ma USB w schowku.

I ciekawostka największa dla mnie, w aucie nie znalazłem COMBOXa. Wszędzie na forum jest napisane że jest on konieczny do rozmów przez bluetooth, muzyki itd.

Jest jeszcze jedna nietypowa rzecz, mianowicie bluetooth miał zawsze mały zasięg, tzn kiedy telefon był na trzymaku w okolicach szyby grało ok, ale już z telefonem w kieszeni albo z tyłu auta wszystko przerywało a po chwili połączenie się zrywało.

Czy ktoś chociaż się domyśla co tam może siedzieć i jak to naprawić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No na tych fotkach nic ciekawego nie ma. Te zielone kabelki to światlowody. Nic do nich nie jest podłaczone. W światłowodach musi być petla zamknięta, więc kabel nie może wisieć nie zakończony, tylko musi isć dalej. U ciebie jest oki.

COMBOX lub MULF w oryginale służy do obslugi bluetooth. COMBOX jest o tyle lepszy, że obsługuje muzykę po BT, a MULF tylko dzwonienie. Tylko że to sa spore urzadzenia i nie schowasz ich łatwo. Musiałbys porobić foty tych urzadzeń, co masz za radiem. Cięzko bedzie bez tego rozkiminić co autor retrofita zrobił. Poza tym ciekawe jak masz zrobione FSC. Czy emulator jeszcze, czy ktoś generował już FSC i nie używal emulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to pudełeczko to właśnie emulator, a przynajmniej tak wlasnie wygląda. Tylko jak działało bluetooth dotychczas w takim razie? Funkcjonowało wszystko, muzyka, dzwonienie a nawet takie rzeczy jak zdjecia kontaktów przy połączeniach. Skoro nie ma comboxa w bagarze, to czego powinienem szukać? I gdzie? Grzebałem kiedyś za radiem, i oprócz pudełeczka i chałupniczo przystosowanego kabla LVDS z CCC nic nietypowego nie rzuciło mi się w oczy. Jak dobrze pamiętam na jednostce CIC była naklejka z datą 2011.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No sam CIC w sobie nie ma BT. Może nie chcąc ciagnąć kabli ktoś gdzies ukrył go pod dechą. Pytanie czemu zniknął. Niestety musisz po kablach isć. Możesz lecieć po światłowodzie, bo do COMBOXA musi być podpięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest mały sukces, znalazłem comboxa telematic. Był mniej więcej nad nogami pasażera pod jakimś innym kompem. Ogólnie to ten retrofit wygląda do bólu chałupniczo. Zaraz sprawdzę wszystkie kable i zobaczymy może na coś się natknę. BTW po co w tym comboxie tyle wolnych gniazd? Jakbym jechał do jakiegoś magika to da się przy okazji coś dołożyć? I co to za ucięty kabel? No i czy ten moduł nie ma czasami masy z obudowy?

20220918-151140.jpg

20220918-151205.jpg

20220918-151308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masa jest w złączu COMBOXA, nie musi byc przykrecony do auta. Tu masz wszystko o kabelkach.

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1804744


Te wolne zlacza są do USB. Tu masz co można podłaczyc.


133327d1337575696-balbs%27-cic-retrofit-w%5Ccombox-6nr-pnp-ciccomboxdiagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według mnie to bedzie najlepsza opcja dla ciebie. Antena BT z wtyczka FAKRA Z. Powinno byc git. 1,5 metra powinno ci wystarczyć, zeby umiescic to, żeby łapało sygnał. Pytanie co teraz masz do tego złacza podpięte, ze nie masz zasiegu.

https://allegro.pl/oferta/antena-gsm-wifi-fakra-modul-bluetooth-bmw-combox-10971821609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.