Skocz do zawartości

Problem z silnikiem


Harry82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowy i mam problem z Bunia 523i 98r a mianowicie po podłączeniu kompa wyskakują błędy ca cb bank 1,2 .Sondy przepływała ok,lewe powietrze było psikane plakiem i niby ok ale w kolektorze głośno szumi a spalanie rośnie.Jakies pomysły macie bo brak siły na mechaników a jest LPG i odma,przewody nowe i pokrywa zaworów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co to jest ca i cb?

Czym to odczytujesz?

Jak na paliwie nie ma błędów sond to LPG do regulacji, regeneracji lub wymiany wtrysków i reduktora LPG

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powie powód po wrzuceniu 3 biegu chcąc np.wyprzedzic auto zamiast przyspieszać to delikatnie szarpie silnikiem na benzie

podstawa: likwidacja bledow w silniku. Interesuje Cie na razie tylko benzyna. Jak na benzynie nie bedzie bledow - a beda na gazie - to gaz jak napisano wyzej do regulacji lub wymiany czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie masz podstawowego oprogramowania to chyba wizyta u jasnowdza zostaje ;-)


Inpę zainstalujes na każdym laptopie, kabel na usb też drogi nie jest.


Szczelność możesz organoleptycznie sprawdzić, szczególnie za kolektorem zaślepki w tym wieku już parcieją i się rozpadają, może w dolocie przy krokowcu być nieszczelność.

Może też coś z przepływką, odłącz i zobacz czy poprawa jest.


No i wszystkie błędy diagnozujesz na benzynie, bo jak masz gaz zwalony, czy to złą mieszanką, parownikiem, czy wtryskami, to w strowniku silnika nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej pisałem przepływka, sondy ok lewe powietrze niby ok a co do jasnowidza to jeden stwierdził przyczyną jest brak katalizatora, dwóch podpinali kompy i psikali plakiem i nic nie znaleźli.Pisales o zaslepkach w którym dokładnie miejscu się znajdują i czy można je wymienić bez wyjmowania kolektora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To pytania na forum delfi..tu specjalistów od tak wyrafinowanego sprzętu brak. Tytuł tematu kwalifikuje na zamknięcie go, parę osób podpowiada, próbuje pomóc i jak do ściany. Na co liczysz? Że ktoś przyjedzie i naprawi auto?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
I znowu kombinujesz zbut mocno. Kolejny krok tego mechaniora to może być wymiana silnika, typ nie ma pojęcia i wymyśla na poczekaniu, a w temacie już masz napisane co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ponownie otóż mam pytanie czy ktoś orientuje się jakie wtryskiwacze pasują do buni bo znachor podpowiedział by je podmienić

To znachor nie wie? Realoem i niech dobiera po vin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie co do wtrysków to sprawdziłem i ok dla pewności oringi wymienione ale czy czteromiesięczna odma z przewodami była zatkana to normalne czy źle dobrane części bo nie jeżdżę wolno i małe pytanko jak mam na liczniku 371tys.km a real około 500tys. to jaki olej lać bo opinii dużo a mam zalany 5W40 nazwy nieznam co polecacie przy takim przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie co do wtrysków to sprawdziłem i ok dla pewności oringi wymienione ale czy czteromiesięczna odma z przewodami była zatkana to normalne czy źle dobrane części bo nie jeżdżę wolno i małe pytanko jak mam na liczniku 371tys.km a real około 500tys. to jaki olej lać bo opinii dużo a mam zalany 5W40 nazwy nieznam co polecacie przy takim przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.