Skocz do zawartości

Aktualizacja sterownika - utrata dokodowanych opcji


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

]



Dzis dowiedzialem sie, ze mam akcje na aktualizacje sterownika silnika -znana na forum Kod akcji technicznej: 0013510300


Mam wylaczony start-stop - wiem, ze to strace bo sterownik wroci do ustawien fabrycznych.

Dodatkowo do auta jest dolozona/chyba dokodowana Navi (fabrycznie niebylo). Menu polskie itp. - pytanie, czy strace te wszystkie dodatki ? (wroci j.niemiecki menu ?, navi zniknie itp ? ).

Gdzies czytalem, ze przy okazji sa aktualizowane wszystkie sterowniki, niewiem na ile to prawda.

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście zrobią aktualizację całego samochodu to stracisz wszystkie dokodowane opcje.


Przerabiałem na własnej skórze.

Dzieki w takim razie nie zostaje mi nic innego jak zadzownic do serwisu bmw i dopytac dokladnie co bede aktualizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem wczoraj i h.a zrobili , po 20 minutach przyszedł doradca i mówi, że jest błąd cas , ale kur.... przy nim podłączyłem bimer tool żadnego błędu, powiedziałem żeby zawołał tego jeb.. znawcę , ale powiedzial że nie może , no to zabrałem klucze z rąk i nic nie podpisałem .... pojechałem sobie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byłem wczoraj i h.a zrobili , po 20 minutach przyszedł doradca i mówi, że jest błąd cas , ale kur.... przy nim podłączyłem bimer tool żadnego błędu, powiedziałem żeby zawołał tego [bAD].. znawcę , ale powiedzial że nie może , no to zabrałem klucze z rąk i nic nie podpisałem .... pojechałem sobie....

Pewnie masz CAS od innego auta, ktoś dopisywał zmieniając dane takie jak VIN , błędu nie ma bimtool ,

ale wersja HW się nie zgadza podczas obliczania nowego SVT ,

Nie ma co się obrażać w serwisie z ISTA+ to automat , gorzej jak by zaczęli programować i cas padł to byś miał wydatek :D :D :D

esys też bym nie chciał programować na swoją odpowiedzialność (za dużo później pracy aby to naprawić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i h.a zrobili , po 20 minutach przyszedł doradca i mówi, że jest błąd cas , ale kur.... przy nim podłączyłem bimer tool żadnego błędu, powiedziałem żeby zawołał tego [bAD].. znawcę , ale powiedzial że nie może , no to zabrałem klucze z rąk i nic nie podpisałem .... pojechałem sobie....

Pewnie masz CAS od innego auta, ktoś dopisywał zmieniając dane takie jak VIN , błędu nie ma bimtool ,

ale wersja HW się nie zgadza podczas obliczania nowego SVT ,

Nie ma co się obrażać w serwisie z ISTA+ to automat , gorzej jak by zaczęli programować i cas padł to byś miał wydatek :D :D :D

esys też bym nie chciał programować na swoją odpowiedzialność (za dużo później pracy aby to naprawić )

Wszystko mam z tego auta, tylko debil nie rozróżnia cas od hud...bo mam android założony.... bląd komunikacji z ekranem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam z tego auta, tylko debil nie rozróżnia cas od hud...bo mam android założony.... bląd komunikacji z ekranem .....


Tylko debil nie odroznia CID od HUD...

kur... pewnie tak))) wczoraj szukałem na allegro i w głowie zostało) chce doposażyć w hud :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

również mam akcję techniczną nr 0013510300 na swój samochód (F34 3 GT). Do auta została dodana kamera cofania (na oryginalnych częściach: kamera, używany moduł kamery, wiązka). Jeśli dobrze pamiętam to: moduł TRSVC został 'przystosowany' do auta (zakodowane CAFD), opcja 3AG została dodana do VO i zostały zakodowane wybrane moduły (TRSVC, HU_HBT, REM, FEM_BODY, PMA).


Zakładając, ze w ASO będą chcieli zaktualizować wszystkie sterowniki/moduły:

- Czy ASO może mieć problem z aktualizacją w moim przypadku?

- Jeśli nie będą mieli problemów: czy kamera cofania przestanie działać?


Zakładam, że dokodowane opcje przestaną działać (jak pamięć start-stop), ale to już nie jest duży problem dla mnie. Mam bimmer-tool i Vgate iCar Pro, więc mogę je przywrócić. Mam tylko obawy, że dołożona kamera cofania spowoduje jakieś problemy przy aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.