Skocz do zawartości

Zrywanie połączenia ACP


patryk0402_

Rekomendowane odpowiedzi

Często podczas jazdy zrywa mi połączenie z ACP.

Nie ma problemu jak jeżdżę na drogach które znam, gorzej jak jadę w trasie albo wyląduje w obcym mieście...


Zauważyłem trzy typy zachowania podczas rozłączania z ACP:

1. istotna zwiecha, ACP widać na wyświetlaczu ale nic nie da się zrobić - muzyka nie działa, nawigacja przestaje prowadzić

2. całkowite wyłączenie ACP - nie widać na wyświetlaczu, nie widać dostępu do ACP z paska powiadomień

3. wyłączenie ACP, ale widoczny na pasku powiadomień - nie da się go uruchomić.


W przypadku opcji 1, po jakimś czasie sam się odwiesi.

W przypadku opcji 2, zdarzyło się, że po jakimś czasie sam się ponownie połączył.

W przypadku opcji 3, tylko wyłączenie samochodu, zamknięcie, i ponowne otwarci pomogło (zwłaszcza, że miałem taką sytuację w obcym mieście, więc to było dosyć irytujące ...)


Będę wdzięczny za info, czy ktoś ma podobnie i czy udało się jakoś zniwelować ten problem.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aż takich problemów nie miałem, jedyne co mi dolegało iż nie nie mógł się połączyć na co pomagał reset drive lub wyłączenie/włączenie zapłonu.

Myślę ze powinieneś zacząć od kontaktu z ASO by zaktualizowali ci oprogramowanie idrive .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mi sie zdarza ze gubi polaczenie i laczy ponownie z ACP itd. - pomaga polozenie telefonu blizej konsoli srodkowej (cupholder np.)

U mnie w 99% leży telefon na tacce - więc bliżej się już nie da :D

 

2. jest polaczenie z ACP ale nic nie moge zrobic - wowczas biore telefon w reke i odpalam np. spotify i juz dziala

Przy następnej okazji sprawdzę, może nowy iOS16 jakoś zniweluje problem. Jeśli nie to podjadę do ASO.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie cyrki jak korzystałem np. z Naviexpert oraz z Yanosika. Wywaliłem i problem nigdy się nie powtórzył.

Nie mam ani tego, ani tego :) zrobiłem soft reset, będę testować - może przy okazji iOS16 coś się poprawi. A jak nie to serwis - i 2-2.5h czekania ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się z kolei wydaje, że po aktualizacji do iOS16 coś się spier. Wywaliłem telefon/samochod z ustawien bluetooth i dodałem wszystko od nowa. Na razie testuje. Do tej pory chodziło ok. Czasami jakby dłużej GPS fixa łapało, ale są to tak sporadyczne przypadki, ze nawet nie chce mi sie z tym do ASO jechac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się z kolei wydaje, że po aktualizacji do iOS16 coś się spier. Wywaliłem telefon/samochod z ustawien bluetooth i dodałem wszystko od nowa. Na razie testuje. Do tej pory chodziło ok. Czasami jakby dłużej GPS fixa łapało, ale są to tak sporadyczne przypadki, ze nawet nie chce mi sie z tym do ASO jechac.

 

Ja dostałem taką instrukcję z ASO (obecnie testuję i nic się nie zerwało i nie zwiesza):

1. Usunąć z poziomu iOS/telefonu połączony samochód

2. Usunąć wszystkie telefony z iD7

3. Soft reset - przytrzymać ~30s przycisk włączenia systemu (aż do momentu ujrzenia logo BMW)

4. Zamknąć samochód na 2-3 min (niby, żeby się uśpił)

5. Podłączyć jeszcze raz telefon/y

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi się z kolei wydaje, że po aktualizacji do iOS16 coś się spier. Wywaliłem telefon/samochod z ustawien bluetooth i dodałem wszystko od nowa. Na razie testuje. Do tej pory chodziło ok. Czasami jakby dłużej GPS fixa łapało, ale są to tak sporadyczne przypadki, ze nawet nie chce mi sie z tym do ASO jechac.

 

Ja dostałem taką instrukcję z ASO (obecnie testuję i nic się nie zerwało i nie zwiesza):

1. Usunąć z poziomu iOS/telefonu połączony samochód

2. Usunąć wszystkie telefony z iD7

3. Soft reset - przytrzymać ~30s przycisk włączenia systemu (aż do momentu ujrzenia logo BMW)

4. Zamknąć samochód na 2-3 min (niby, żeby się uśpił)

5. Podłączyć jeszcze raz telefon/y

Seriously? I to ma niby pomóc? :lol: kilkukrotnie zdarzyło mi restartować idrive ale nigdy permametlanie nie rozwiązało to problemu połączeń z Apple car czy android auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odebrałem w piątek samochód, przejechałem 800 km i ACP ani razu nie zerwało połączenia. Więc chyba faktycznie najnowszy soft rozwiązuje problem.

Jaka wersja softu u Ciebie została wgrana?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat dotyczy ACP ale mam nadzieje, że nie będziecie mieć nic przeciwko, jeżeli zapytam się o AA - nie chcę zakładać nowego tematu.

Zauważyłem u siebie na AA dwie wady (a może cechy :wink: )

1. przy komunikatach głosowych np. z Gmaps ucina ostatnie słowo w połowie, czyli np. "Na następnym skrzyżowaniu skręć w le.." Czy Wy też tak macie? Nie ma z tym tragedii, ale słabo to się słucha :(

2. Po zestawieniu połączenia telefonu z samochodem, nawet jeżeli nie używam AA, telefon się grzeje. Zauważyłem to już ze dwa razy - ostatnio nawet wyjąłem telefon z kieszeni - tak się nagrzał. Ten ficzer mnie denerwuje :mad2:


Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Po zestawieniu połączenia telefonu z samochodem, nawet jeżeli nie używam AA, telefon się grzeje. Zauważyłem to już ze dwa razy - ostatnio nawet wyjąłem telefon z kieszeni - tak się nagrzał. Ten ficzer mnie denerwuje :mad2:

 

kup iphone :mrgreen: :mrgreen:


to normalne ze telefon sie grzeje, moze jakis nowy flagowiec bedzie sie grzal mniej przez mniejsze obciazenie op prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przy komunikatach głosowych np. z Gmaps ucina ostatnie słowo w połowie, czyli np. "Na następnym skrzyżowaniu skręć w le.." Czy Wy też tak macie? Nie ma z tym tragedii, ale słabo to się słucha

Nic takiego nie występuje. Samsung A40 czyli żaden "flagowiec". AA działa z nim strasznie powoli, ale stabilnie - nie ma problemów. Równocześnie używam ACP z Iphone 12. Równocześnie to może złe określenie - obydwa telefony mam połączone z samochodem i w zależności od humoru wybieram AA lub ACP. ACP działa nieporównywalnie szybciej, ale funkcjonalność map Googla jest większa w AA. Mam też wrażenie, że mapy są wyświetlanie w innej skali (na korzyść AA).

Co do grzania się - z pewnością ani iPhone ani Samsung nie grzeją się na tyle mocno, aby to miało być problemem. Problemem to jest grzanie się iPhone w ładowarce indukcyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi.

 

to normalne ze telefon sie grzeje

 

No to słabo, bo to także rozładowuje baterie. Krótki przejazd to pikuś ale kilkugodzinna jazda może rozładować tą grzałkę ;)

 

kup iphone :mrgreen: :mrgreen:

 

W życiu kupiłem sobie jeden telefon, a było to wieki temu. Teraz korzystam z firmowych sprzętów ;)

 

Samsung A40 czyli żaden "flagowiec".

 

No u mnie też standardowy Galaxy A52

 

AA działa z nim strasznie powoli, ale stabilnie - nie ma problemów.

 

U mnie podobnie, jest wolniej niż na telefonie, spory lag jest po próbie przesunięcia mapy na ekranie. Pierwsza próba zawsze bez reakcji - wygląda to tak, jakby po dotknięciu ekran stwierdził, że trzeba odpalić funkcjonalność dotykania i przy drugim dotknięciu/przesunięciu już reaguje.

 

Galaxy S20

 

Być może to jest odpowiedź :wink:


To może z innej strony. Jak według Was najprościej włączać/wyłączać AA, by nie było każdorazowego łączenia się i grzania telefonu. Myślę, że wyłączenie BT w telefonie będzie najszybsze (rzadko używam innych urządzeń na BT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie był problem z AA taki, że na moim telefonie (OnePlus 6), cały czas rozłączało WiFi, przez co AA nie działał prawidłowo (albo wcale :D). Wpisałem IP na sztywno w tel. i od tego czasu jest ok. Samsung S10 działa bezproblemowo od początku.


Może komuś się ta informacja przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie w IP 13 Pro także zrywa, ale tylko w jednym miejscu w Warszawie :lol: :D Nawet tego nie zgłaszałem do serwisu.

 


mam to samo, ale nie w warszawie.... ZAWSZE zrywa polaczenie jak jade w pewnym miejscu... jakies zaczarowane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.