Skocz do zawartości

[G30] Chwilowe ograniczenie działania wspomagania kierowcy


Jacol900

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


Podczas mocnego deszczu lub kiedy deszcz pada dłuższy czas i jestem w długiej trasie to otrzymuje komunikat "Chwilowe ograniczenie działania wspomagania kierowcy"


Dzięki

czyli wtedy kiedy najbardziej wspomaganie kierowcy jest potrzebne , do tego jeszcze dłuższa jazda w czasie mgły- też pojawia się ten komunikat -

norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podczas mocnego deszczu lub kiedy deszcz pada dłuższy czas i jestem w długiej trasie to otrzymuje komunikat "Chwilowe ograniczenie działania wspomagania kierowcy"

Dzięki

czyli wtedy kiedy najbardziej wspomaganie kierowcy jest potrzebne , do tego jeszcze dłuższa jazda w czasie mgły- też pojawia się ten komunikat -

norma

Bo sztuczna inteligencja nie przewyższa ludzkiej i za kierowanie pojazdem odpowiada jeszcze człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to zwłąszcza w zimie, jak jadę szybko lub w mocnym śniegu wolniej. Trzeba wtedy kamerę i czujniki przetrzeć - włączenie ponowne silnika gasi komunikat.

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz - jak jest brud czy śnieg na kamerze to normalne jest, że "nie widzi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wycieraczka przeciera szybę również tam gdzie jest kamera. Skoro ja widzę to ona też. Nigdy nie miałem takiego komunikatu w deszczu/śniegu, nawet przy bardzo dużych opadach. Raz mi się zdarzyło, ale była mega mgła, gigantyczna wilgotność, widoczność na kilka metrów i prędkość podróżowania około 30km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ulewę, w której nie widzę gdzie jadę to zwalniam, do takiej prędkości w której widzę, czyli system też "widzi". Tak, między przejściami wycieraczek pada, ale z tego co można zaobserwować system bierze na to poprawkę. Przynajmniej tak to "widzę" ( :D ) po kilku latach jeżdżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też miewam taki komunikat.

Komunikat się pojawia podczas śnieżycy, ulewy i mgły - pomaga przetarcie czujników i kamery.

Po zatrymaniu i ponownym odpaleniu system wraca.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zaczął się pojawiać przy jesiennej aurze. Nie ma deszczu czy innych czynników. Po odpaleniu auta i przejechaniu około kilometra system przestaje działać. PrY nawiewów ustawionym na szybę i maksymalnej temperaturze problem sam znika podczas jazdy po 5-10 km. Podejrzewam problem filtrem kabinowymi przez co może parować szyba przy kamerach. Już je zamówiłem i wymienię. Ale może kolega który zakładał wątek wyjaśnił co było nie tak



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.