Skocz do zawartości

E90 skóry czarne latem/zimą


niko999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wypowie się ktoś kto ma auto z czarnymi skórami?ostatnie bmw miałem w materiale tak samo i poprzednie audi.Skóry ponoć w lato się strasznie nagrzewają aż parzą? i że człowiek się lepi do foteli czy to też prawda? i jak zimą jest z użytkowaniem auta w skórach? wszelki odpowiedzi były by pomocne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze to teraz mam nie grzane i nie wentylowane skóry jasne. Latem lipa bo parzą mocno. Zanim klima ochlodzi to plegary mokre. Zimą bez grzania, tez lipa. Drugie auto z welurkami dużo przyjemniejsze. Jedyny plus to jak cos ci sie wyleje lub upacka to latwiej wytrzeć. Na teraz jak skory to grzane i wentylowane, jak nie to welurek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może ktoś jeszcze się wypowie? mam na oku zadbane auto ale nie miałem nigdy skór preferowałbym jak już pół skóry nie wiem czy o skóry jest sens skreślać auto.Po zakupie nie zamierzam zmieniać musi zostać fabryka co radzicie?czy jak wsiądzie się do auta w koszulce krótkiej na skóry to plecy będą mokre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry strasznie się nagrzewają. W poprzedniej i obecnej BMW mam półskóry i jest ok, o ile nie dotkniesz udem boczku mając na sobie krótkie spodenki.

Kierownicę masz czarną i skórzaną, jak się porządnie nagrzeje, to parzy. Fotele tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może ktoś jeszcze się wypowie? mam na oku zadbane auto ale nie miałem nigdy skór preferowałbym jak już pół skóry nie wiem czy o skóry jest sens skreślać auto.Po zakupie nie zamierzam zmieniać musi zostać fabryka co radzicie?czy jak wsiądzie się do auta w koszulce krótkiej na skóry to plecy będą mokre?

Czy w tym aucie są comforty czy zwykłe stołki? Bo jeżeli zwykłe, to skóra jest w nich najmniejszym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No chyba, że kupisz E93. Tam skórą jest z technologią Sun Reflective. W testach wychodzi obniżenie temperatury 15 -20 stopni mniej.

Miałem E91 z beżowa Dakotą i parzyło.

Mam teraz E93 z czarną Dakotą i jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wszystko inne jest ok. To nie przejmuj sie i kupuj. Nikt nic nowego nie napisze, bo skóry są tylko na plus przy czyszczeniu. Reszta przy naszym klimacie to lipa. Latem kaszana i zima to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może ktoś jeszcze się wypowie? mam na oku zadbane auto ale nie miałem nigdy skór preferowałbym jak już pół skóry nie wiem czy o skóry jest sens skreślać auto.Po zakupie nie zamierzam zmieniać musi zostać fabryka co radzicie?czy jak wsiądzie się do auta w koszulce krótkiej na skóry to plecy będą mokre?

Czy w tym aucie są comforty czy zwykłe stołki? Bo jeżeli zwykłe, to skóra jest w nich najmniejszym problemem...

Serie 3 nie miały foteli komfortowych, więc również nie ma możliwości kupna z wentylacją.

Jeżeli auto jest ok to kup a Fotele wymień w przyszłości na sportowe. Jak ktoś tu pisał, standardowe są niewygodne. Mają bardzo krótkie podparcie pod uda i mały zakres regulacji. Tutaj widać masz sterowanie elektryczne i pewnie grzanie więc nie musisz ciągnąć żadnych wiązek. Wymiana foteli to 4 śruby. Całego środka wraz z boczkami to jakieś 4-5h ostrożnej pracy. Ostatnio to przerabiałem w e84. X1 to tak naprawdę e91 w innej karoserii. Fotele z przodu są te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypowie się ktoś kto ma auto z czarnymi skórami?ostatnie bmw miałem w materiale tak samo i poprzednie audi. Skóry ponoć w lato się strasznie nagrzewają aż parzą? i że człowiek się lepi do foteli czy to też prawda? i jak zimą jest z użytkowaniem auta w skórach? wszelki odpowiedzi były by pomocne :)

 

Kumpel ma e90 ze skora, ja mam materiał z boczkami z alcantary (to samo mialem w e46). W życiu bym się nie zamienił. Zona ma w volvo i w lecie to lecie kładziemy pieluchę tetrową na siedzisku po postoju na słońcu, żeby móc usiąść w krótkich spodniach, aczkolwiek jak się ma małe potomstwo to niestety syf, które zostawiają powoduje ze skora to "musthave".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy skóra jasna czy ciemna nagrzewa się podobnie.


Jeśli masz opcję stawiania tyłem do słońca plus zostawienie uchylonych szybek - zamknięty parking w pracy - to nie ma z tym dużego problemu.


Nie pamiętam już jak bez przyciemnionych szyb to wygląda, bo zwykle auta ze skórami mają i tą opcję.


Oczyszczenie auta po dziecku/dzieciach bez skór to masakra.


Od kiedy pozbyłem się aut ze szmatami odkurzacz piorący poszedł w odstawkę, minus że nie mogłem go teraz uruchomić.


Wszystko kwestia gustu ale ja raczej wolę jasne tapicerki i nie wyobrażam sobie utrzymania tego w materiale.


E92 mam w czarnych skórach i stawiam je tyłem do słońca, stawiam roletę i uchylam z 1cm szyby, fakt że na oryginalne przyciemnienie jest jeszcze coś naklejone, ale nie ma parzenia. Oczywiście stawiając auto czołem do słońca i zamykając je na głucho musiałbyś je z 5 minut chłodzić, nie wiem czy materiał tutaj coś zmienia.


Pod wiatą profilaktycznie latem wjeżdżam przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ktoś szuka problemu to zawsze go znajdzie, miałem auto z czarnymi skórami, teraz mam z żółtymi. Oba stoją w słońcu od 9-17. W obu przypadkach środek się tak nagrzewa, że to czy skóry są czarne czy żółte nie ma wielkiego znaczenia bo o 17 wewnątrz jest jak w piecu. /nie stosuje żadnych osłon na szyby/ Wsiadam, odpalam auto, włączam przewietrzanie i po 2-3 minutach można jechać. Oczywiście jedna i druga skóra w pierwszym kontakcie jest gorąca ale szmata, też nie będzie zimna po 8 godzinach w słońcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niezależnie czy skóra jasna czy ciemna nagrzewa się podobnie.

 

 

Chyba, że masz skórę z wersji cabrio.

Co ciekawe widziałem konfiguracje skóra Individual Merino w E90, E92 ze skórą Sun Reflective z cabrioletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.