Skocz do zawartości

Insta odczytuje sterownik M54B22 zamiast M54B25


kataklysm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem jak w temacie. Insta pokazuje, że sterownik jest do silnika M54B22 a moje auto wg vin'u powinno mieć M54B25


Mam pytanie co to może oznaczać ? swap z B25 na B22 ? czy może ktoś przełożył sam sterownik ? Gdzie znajdują się oznaczenia silnika w M54 ?


Myślałem też o zmierzeniu skoku tłoka ale w tych dwóch silnikach różnica wynosi 3mm ... więc będzie ciężko ją zaobserwować.


Są jakieś sposoby żeby odróżnić te dwa silniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście, że pojedzie, sam podpinałem pod b30 sterownik z b22 do sprawdzenia i chodził normalnie.

Wyjmij sterownik i zobacz czy VIN się zgadza o z tym co masz na budzie. Może ktoś podmiankę zrobił, zakodował immo, ale mapy zostawił z b22. Możesz się umówić do kogoś kto się zna na tym, żeby Ci przeinstalował wszystko - za moich czasów to chyba podpinał gdzieś fizycznie u siebie na biurku, musiałem do kolesia podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem jak w temacie. Insta pokazuje, że sterownik jest do silnika M54B22 a moje auto wg vin'u powinno mieć M54B25

ISTA w tym miejscu pisze głupoty.

Mam w swojej e60 silnik M54B25. Po wpisaniu VIN do ISTA, w informacji o pojeździe widnieje napis: silnik M54, nazwa silnika M54B22O0.

Po podpięciu ISTY do auta, ta sama odpowiedź.

Więc masz wszystko ok.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.