Skocz do zawartości

Prośba o poradę w wyborze i Spalanie w x7 40d/40i/50i


Lynx27

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie czy ktoś ma realne porównanie jak wyglada REALNE spalanie w tych autach? Nie na papierze.

Oczywisicie rozumiem, że diesel to diesel i nie ma co porównywać się do v8 benz ale jednak chciałbym poznać wartości.


Skonfigurowałem sobie każdy z tych silników, i wychodzi mi ze różnica między najtańszym 40i a najdroższym 50i wychodzi mi około 40 tys zł, czyli stosunkowo niewiele. Chyba z racji bogatego wyposażenia dodatkowego typu night vision etc.

Teraz jak ja jeżdżę:


3-4x w tygodniu trasa 200 km,( miesięcznie 3200 km, rocznie okolo 30-40k) droga krajowa przez lasy i miasta. Średnia prędkość 80-120 km/h, ale czasem są odcinki ze fajnie się ta pospieszyć auto. Generalnie wybór X7 podyktowany jest tym, ze chce wozić spora rodzinę a i ze względu na to ze jeżdżę lasami to chce mieć bezpieczny, komfortowy czołg.

Lubię wiedzieć jak wyglada spalanie i czuć komfort aby nie tankować co 200 km :-)

Serce mówi V8, rozum diesel. A może na takich trasach v8 nie zabije a jednak da trochę frajdy z latania:-)? Pozdro i zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez Lynx27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Noe rozumiem, cena paliw nie ma znaczenia, to jaki dylemat? Przejrzyj forum X5 o spalaniu, gdzie jest dużo przykładów jak rożnym osobom spala auto z różnymi silnikami w tym v8 i tam wszystko jest. Tutaj nie ma o czym się wypowiadać, bo większość została powiedziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea:

Ja mam G07 40i i spala ok 12-14 przy spokojnej i 19-21 przy mocniejszej jezdzie a mam ciężką nogę.


Pewnie jakiś kolejny 18-letni troll co dopiero prawko zrobił i kupuję auto za pół banki bo rodzice płacą. :D :norty:

 

Poważnie takie teksty?

Dziękuje Ci za podanie wartości ale..

Ja tu grzecznie pytam a tu takie zaczepki, sorry ale jak nie masz nic kulturalnego do powiedzenia to lepiej się wstrzymaj.


Skorygowałem post, bo może mnie złe zrozumieliście. Spalanie nie jest bez znaczenia, chce podjąć po prostu świadoma decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G05 M50i mam na 23k km spalanie średnie 17,1 z czego pewnie 2/3 tego to trasa. Jest to silnik, którym jak się uprzesz to dasz radę zrobić średnie i 14.5 ale nie po to jest. Jak go będziesz gnieść non stop to będzie i 25 :) ale jezdzac w sposób mieszany można myśleć o 20l jezdzac zakrokowana Warszawa albo o 15-16 jezdzac trasa. Powyżej 230 spalanie robi się takie, że do stacji można nie dojechać :D

W x7 zapewne będzie dość podobnie zapewne ciutek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trasy to diesel :) Ja właśnie przejechałem pierwsze 2000km moim G05 40d. Średnie spalanie z boxem dachowym i 4 osoby na pokładzie cały czas autostrada 140-150 kmh mam dokładnie 9.0 l. Ponad 800km na baku :)


Pierwsze 50 km po mieście miałem 14.5 l

No ale to wszystko jeszcze na dotarciu. Zobaczymy co będzie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Panowie, właśnie o takie informacje prosiłem i są dla mnie bardzo pożyteczne. Silnik v8 kusi niezwykle, tym bardziej ze niedlugo pewnie ich nie będzie. Jest jednak fajny test Patryka Mikiciuka o x7 40d i tez mnie mocno przekonuje z racji ze spore trasy robię. Jeszcze raz dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na spalanie to 40d będzie pewnie najbezpieczniejszym wyborem. Chociaż trasy po 200km i to drogami krajowymi poza miastem pozwolą zejść ze spalaniem 50i również do w miarę normalnych poziomów i spokojnie będziesz miał zasięg 500-550km (przy pewnie około 800-850km w 40d).


Ja jestem właśnie świeżo po trasie na narty do Włoch w X5M z boxem na dachu i auto spaliło mi przy prędkościach 130-140 (głównie bliżej 130 - jechaliśmy na dwie X5) na tempomacie (plus przejazd przez Monachium) uwaga.... 12,45l :shock: :shock: :shock: . Dwa razy sprawdzałem ten wynik bo takiego spalania jeszcze nie miałem w Mce :mrgreen: , ale wyszło bardzo podobnie w obie strony. Przy prędkości 140 we Włoszech było to 14,43l, a przy 150 w PL 15,3l. Wniosek jest dla mnie taki, że Mka z boxem pali mniej niż bez :mrgreen: :duh: . X5 40i jadące ze mną jako drugie auto miało średnio około 3l mniej - ale jechało bez boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja przy prędkościach 130-140 (głównie bliżej 130 - jechaliśmy na dwie X5) na tempomacie (plus przejazd przez Monachium) uwaga.... 12,45l :shock: :shock: :shock: . Dwa razy sprawdzałem ten wynik bo takiego spalania jeszcze nie miałem w Mce :mrgreen:

 

PE-TA-RDA! Takiego spalanie pozazdroszczę :) Jestem jednak zmuszony pozostać przy dieslu, 800km na jednym baku to dla mnie potężny plus, ponieważ dojeżdzam do i z pracy praktycznie codziennie 210-220 kilometrów i na dłuższą metę częstszy pobyt na stacji trochę irytuje, nawet w moim obecnym F34 328i :) Jeszcze raz gratuluje takiego spalania w takiej rakiecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo polecam dołożyć do 40d wydech sportowy bo znacząco poprawia wrażenia słuchowe. Wiem, że dźwięk jest generowany sztucznie z głośników w środku i na zewnątrz ale w trybie sport pozwala oszukać zmysły :D i dodac sportowych wrażeń z jazdy.


Co ciekawe 2ka znajomych jadąc ze mną niezależnie mówiła, że była pewna że silnik to benzyna. Oczywiście my tu na forum wszyscy się znamy :x i nikt by tak nie pomyślał ale serio dla przeciętnego kierowcy ciężko wyczuć, że to diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na spalanie to 40d będzie pewnie najbezpieczniejszym wyborem. Chociaż trasy po 200km i to drogami krajowymi poza miastem pozwolą zejść ze spalaniem 50i również do w miarę normalnych poziomów i spokojnie będziesz miał zasięg 500-550km (przy pewnie około 800-850km w 40d).


Ja jestem właśnie świeżo po trasie na narty do Włoch w X5M z boxem na dachu i auto spaliło mi przy prędkościach 130-140 (głównie bliżej 130 - jechaliśmy na dwie X5) na tempomacie (plus przejazd przez Monachium) uwaga.... 12,45l :shock: :shock: :shock: . Dwa razy sprawdzałem ten wynik bo takiego spalania jeszcze nie miałem w Mce :mrgreen: , ale wyszło bardzo podobnie w obie strony. Przy prędkości 140 we Włoszech było to 14,43l, a przy 150 w PL 15,3l. Wniosek jest dla mnie taki, że Mka z boxem pali mniej niż bez :mrgreen: :duh: . X5 40i jadące ze mną jako drugie auto miało średnio około 3l mniej - ale jechało bez boxa.

 

M-ka w DE jeździć 130 OMG jak dałeś radę?


A tak serio to faktycznie piękne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dodatkowo polecam dołożyć do 40d wydech sportowy bo znacząco poprawia wrażenia słuchowe. Wiem, że dźwięk jest generowany sztucznie z głośników w środku i na zewnątrz ale w trybie sport pozwala oszukać zmysły :D i dodac sportowych wrażeń z jazdy.


Co ciekawe 2ka znajomych jadąc ze mną niezależnie mówiła, że była pewna że silnik to benzyna. Oczywiście my tu na forum wszyscy się znamy :x i nikt by tak nie pomyślał ale serio dla przeciętnego kierowcy ciężko wyczuć, że to diesel.

 

Ja wiozłem X5MC pasażera i przy włączonym aktywnym wydechu i spokojnej jeździe miał wrażenie że to diesel, bo tak „mruczy” i przyspiesza od samego dołu. Gdyby nie to spalanie średnie od stanu fabrycznego 17.7, to byłby prawie jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.