Skocz do zawartości

F10 - słaby strumień w spryskiwaczach


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze spryskiwaczami. Na postoju wszystko wydaje się być ok., ale po przekroczeniu 70-80 km/h spryskiwacxze podają płyn tylko na dolną część szyby, Ze wzrostem prędkości jest coraz gorzej. Wiem, że ... prawa fizyki, ale jakie to frustrujące uczucie, kiedy jedzie się za fiatem, oplem, ranault, itp.(nie umiejszając tym markom) i na moją szybę spadają krople płynu jadącego przede mną samochodu, którego właściciel użył wycieraczek. Podobną sytuację mmiałem we wcześniejszym modelu - E61. Czy to przypadłość wszystkich BMW? Ktoś miał podobną sytuację? Jak można temu zaradzić? W E61 wymieniłem spryskiwacze, ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.


Miałem podobna sytuacje. Skonczylo sie na wymianie całej listwy na nowa i wcale lepiej nie było po wymianie. Stara listwa z racji wieku i materiału, peka plastikowy zaczep do maski.

Jest mozliwosc regulacji dysz, był temat na forum z instrukcja regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zsunęła się rurka z pompki w nadkolu. Proponuję tam zajrzeć. Zobacz czy nie kapie ci stamtąd płyn.

Płynu nie ubywa, nigdzie nie cieknie, ale cały system jest taki "anemiczny". Słyszałem, że wymiana na tzw. "dysze mgłowe" może coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc regulacji dysz, był temat na forum z instrukcja regulacji.

W obu modelach(E61; F10) nie ma możliwości regulacji - aż zatęskniłem za tańszymi markami :)

 

Tak, jasne. Nie rzucam słów na wiatr.

Dzieki koledze Burza1234

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11- ... m/1LawqKh0


Newtis. Potrzeba platnej subskrypcji. Usmiechnij sie do w/w kolegi o screenshot.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=370759


Zycze udanej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

7N2CsB6


A1= 200

A2= 400

B1= 400

B2= 400

C1= 450

C2= 450

D1= 230

D2= 350

E1= 500

E2= 350

F1= 550

F2= 350




Gdybyś szukał pompki do spryskiwaczy to producentem na pierwszym montaż jest CONTINENTAL.

Na stronach internetowych występuje pod nazwą CONTINENTAL lub VDO/CONTINENTAL.




1KCVExZ7


W razie potrzeby wyreguluj lewą/prawą lub środkową dyszę spryskiwacza (1) za pomocą śruby (2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.