Skocz do zawartości

e39 mały problem po wymianie zawieszenia przód


prosto318is

Rekomendowane odpowiedzi

witam. sory za nowy temat ale nie moge znaleźć nigdzie.

Otóż wymieniłem zawieszenie z przodu plus amortyzatory i sprężyny bo jedna pękła. Wszystkie wahacze plus końcówki drążka plus wieszaki są firmy lemforder a amortyzatory zax(podobno pierwszego montarzu).

teraz w czym tkwi problem.

moja betka ma fabryczny M-Pakiet i podobno fabrycznie jest niższe zawieszenie, a teraz po wymianie wszystkiego przód stoi według mnie za wysoko i śmiesznie to wygląda, a mechanior twierdzi że wszystko kupował po VIN. według mnie stoi wyżej niż wcześniej o jakies 5 centów. prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprężyny eibach pro-kit i będzie jak należy. Nawet oryginalne nowe sprężyny z aso, po numerze vin, robią kozę z auta a co dopiero standardowy zamiennik.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...mechanior twierdzi że wszystko kupował po VIN. według mnie stoi wyżej niż wcześniej o jakies 5 centów. prosze o porady.

Ile zwoi mają te sprężyny ? Może kupił standard, a nie M-tech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak dla mnie to to jest zdecydowanie standard. Niech da numery części jakie montował. Standard między górną krawędzią opony a rantem błotnika ma około 5cm szczeliny, emka ma około 1cm.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Montowaliście dedykowane sprężyny pod sportowe dostosowanie podwozia lub podwozie m? Zawsze kończy się kozą, nawet przy oryginałach z aso.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisałem już o tym kilka razy bo miałem ten sam problem. Wrzuciłem u siebie spężyny m-paka dobierane po VIN z ASO i też koza była. Nawet po 10 tysiącach się nie uklepały, a poprawność montarzu sprawdzałem w 2 miejscach.

Jak się da to niech odda to i wrzuci eibacha - taniej (bo w ASO chyba po 550 za sprężynę płaciłem) a będzie stała fura o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Szczerze to drzewa mieć dobrze w głowie nie poukładane :duh:

Wizualnie będzie ok, o ile auto stoi tylko pod domem. Słusznie zauważyłeś że są bardziej miękkie, ale to i tak nie ma w tym wypadku znaczenia, sprężyn się nie tnie!

Auto zrobi się nieco mniej przewidywalne. Już lepiej kup najtańsze sprężyny -40mm i wymień. Koszt ok 200zł za przód.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.