Skocz do zawartości

Doposażenie w Ambiente


corso

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - taki temat - wymieniałem tapicerkę w G30 na kompletną z fotelami comforty. W drzwiach i listwie przód mam ledy od ambiente ale w oryginale nie miałem tego w konfiguracji. Czy warta skóra wyprawki i mozna to jakoś ogarnąć czy raczej prucie całego auta ? ( w drzwiach brak instalacji - sprawdzałem). Z tego co pamiętam to w grę też wchodzi wiele innych miejsc typu podswietlenie przedniego schowka, podłokietnika i 2 lampy sufit ( powinny zmieniać się kolory ledów) - to też do wymiany instalacji i lamp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Ja jestem przed tym tematem, fotele mam komforty ale zamarzyło mi się mieć Ambiente, patrząc po schematach nie ogarniesz tego bez "prucia" samochodu, trzeba dołożyć wiązki plus wymienić dekory na desce na takie z oświetleniem. Co do lampek górnych to nie mam pewności czy jest konieczność wymiany.. moim zdaniem powinno zadziałać bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekory przód z ambiente mam, lampki pod nogi też trochę prucie mnie przeraża i obawiam się że jak 1 moduł nie zadziała ( choćby ten z sufitu lub jakiś o którym nie wiem ) cała reszta też nie. W F10 jak rozłączył mi sie wtyk pod jedną lamką to całe ambiente nie działało. I te demontaże szyb - bo pod nimi jest instalacja do drzwi. Ale wygląda dobrze , szkoda ,ze nie odezwał się nikt to zrobił ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 


Elegancko, czy dasz radę wrzucić listę potrzebnych gratów, ewentualnie jakieś protipy w kwesti zakupów / montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, boczki drzwi i dekory przód miałem od wyposażenia z ambientne. Troszke trzeba sie namęczyć bo od każdego modułu ( a w dzrzwiach jest ich 3 szt) trzeba poprowadzić - powiedzmy szeregowo - sygnał i idzie on wg schematu od prawych przednich drzwi , tylnych prawych, - z tego co pamiętam przód lewe, tył lewe , ale chyba po drodze popielniczka i podświetlenie nóg . ( co do konkretnej kolejności odpowiem na prv) - ale kupiłem kompletne wiązki drzwi i to bardzo ułatwiło mi pracę - polecam. Tak i tak trzeba było dokładać piny gniazdach drzwi . Najgorzej było w prawych przednich bo oryginalnie kable tak krótkie, że przyszło mi do głowy by odpuścić temat. Ogólnie 2 dni pracy i demontaż tapicerki + 4 szyby . Na razie nie wymieniałem górnych lampek choć powinienem - diagnostyka wykazuje błędy - ambientne działa ale przy włączeniu niebieskiego górne diody gasną.. póki co nie przeszkadza mi to . Tyle z tego co pamiętam iii uwaga -gdybym zamawiał w salonie to 2k to naprawdę warto zapłacić za tyle dodatkowej pracy - ale w moim przypadku pozostaje satysfakcja:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, boczki drzwi i dekory przód miałem od wyposażenia z ambientne. Troszke trzeba sie namęczyć bo od każdego modułu ( a w dzrzwiach jest ich 3 szt) trzeba poprowadzić - powiedzmy szeregowo - sygnał i idzie on wg schematu od prawych przednich drzwi , tylnych prawych, - z tego co pamiętam przód lewe, tył lewe , ale chyba po drodze popielniczka i podświetlenie nóg . ( co do konkretnej kolejności odpowiem na prv) - ale kupiłem kompletne wiązki drzwi i to bardzo ułatwiło mi pracę - polecam. Tak i tak trzeba było dokładać piny gniazdach drzwi . Najgorzej było w prawych przednich bo oryginalnie kable tak krótkie, że przyszło mi do głowy by odpuścić temat. Ogólnie 2 dni pracy i demontaż tapicerki + 4 szyby . Na razie nie wymieniałem górnych lampek choć powinienem - diagnostyka wykazuje błędy - ambientne działa ale przy włączeniu niebieskiego górne diody gasną.. póki co nie przeszkadza mi to . Tyle z tego co pamiętam iii uwaga -gdybym zamawiał w salonie to 2k to naprawdę warto zapłacić za tyle dodatkowej pracy - ale w moim przypadku pozostaje satysfakcja:)))

 

Wow jestem pod wrażeniem poziomu ogarniania i samozaparcia!


Sam jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem w nowym było całkowite wyłączenie podświetlenia ambientowego. W drugim aucie jest na biało, żeby mniej drażniło.


Szukam teraz kogoś, kto wyłączy mi opcję easy entry/exit. Podczas wysiadania, po otwarciu drzwi kolumna kierownicy automatycznie podnosi się do góry a górna część oparcia odchyla do tyłu. Strasznie irytująca funkcjonalność. Pomijam już niepotrzebne trzaski, które z czasem muszą się pojawić. Kompletny bezsens, że nie da się tego wyłączyć z poziomu iDrive, czy nawet w ASO :shock:


Koderzy za bardzo też nie wiedzą jak temat ugryźć, musieliby „pogrzebać”, bo nigdy tego nie robili. Od ręki recepty nie mają.

Wiesz może, jak się do tego zabrać, jakoś mnie naprowadzić? Będę mega wdzięczny za podpowiedź! :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
przeczytałem ile z tym roboty i sam chyba tego nie ogarnę a się przymierzałem do tego doposażenia, trafiło mi się w rozbitku taki sam kolor listew co ja mam i by pasowało do mnie jak z fabryki ale nie mam tyle nerwów żeby to ogarnąć. Wygląda jak z fabryki u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam żeby nie otwierać nowego wątku mam takie pytanie . Dzisiaj zauważyłem że oświetlenie w przednich drzwiach świeci słabiej niż w tylnych , czy to normalne czy poprostu ledy się już kończą ? 
foto przednich i foto tylnych

Chodzi o led dolny 

IMG_1653.thumb.jpeg.d16042aea897df37f98dfea4d358ad34.jpeg

A tu tył 

IMG_1654.thumb.jpeg.b1c410a1c7eef50205c459855ef360b2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.