Skocz do zawartości

G30 LCI 520xd czarny szafir + mokka


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W końcu się doczekałem po 8 miesiącach odbioru kolejnego G30.

Z wyposażenia niestety część odpadło, ale z ważniejszych rzeczy:

HUD, komforty z wentylacją, lasery, aktywny tempomat, asystenci, audio na razie HI-FI, ale docelowo coś lepszego - na razie robię przegląd.


Autko trochę przybrudzone, ale taki mamy na razie klimat :)

4d4f796fbbbb4e7e.jpg

a98ef027422879bf.jpg

1c6dcb735f53ed01gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki :)

Odnośnie różnic do pre LCI, to oprócz oczywistych zmian typu wyświetlacz główny, zegary, czy światła zewnętrzne:


- Headup display jest trochę większy i dla mnie poprawiła się czytelność, np. przy przejmowaniu przez tempomat ograniczeń prędkości

- adaptacyjny tempomat wydaje mi się, że działa płynniej, tj. łagodniej i odpowiednio wcześniej hamuje, gdy dojeżdżamy do poprzedzającego pojazdu

- bardzo pozytywnie zaskoczył mnie mild-hybrid - nie czuję potrzeby przełączania się w tryb sport, żeby wyeliminować gaszenie silnika. Samochód rusza bez wyczuwalnej zwłoki.

- oszczędność na zużyciu paliwa dzięki mild-hybrid jest naprawdę widoczna. Moje poprzednie G30 z tym samym silnikiem, bardzo zbliżonym wyposażeniem i również z xdrive paliło mi średnio 7,2-7,3 litra. Teraz spalanie mam 6,1. Przejechałem do tej pory 3 tys. km, 80% miasto, 20% trasy i tankowałem 3 razy :) Styl jazdy mi się nie zmienił.


Ktoś pytał o jakość wykończenia i wyciszenie - nie widzę tu różnicy. W poprzednim prawie do niczego nie miałem zarzutów, tu również. Zobaczymy w lato, czy deska nie będzie strzelać, jak się nagrzeje. W pre-LCI zdarzały się sporadyczne trzaski.


Fajnie zrobili podświetlenie ambientowe w drzwiach - gdy nie są domknięte, to te podświetlane paski pulsują na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie miałem okazji jeździć G30 z 2020 r. więc nie mam porównania. Spryskiwaczy kamera nie ma- dalej się ciągle brudzi. Najlepszym rozwiązaniem byłaby kamera chowana jak w MB.

Są inne rozwiązania - np. w Citroen C5, ze względu na kształt szyby (SEDAN) nie brudzi się ona. (jest wklęsła do środka).


Gdyby kamera nie wystawała tak bardzo - tez by się tak nie brudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.