Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi!


Az zerknalem do swojej Umowy. Faktycznie tylko Umowa zakupu jest podpisana, Leasingu nie.

Dodatkowo znalazlem zapis ze stawka jest ustalana o Wibor 1M, wiec juz jestem ciekaw o ile zmieni sie realna rata, ktorą bede musial placic...

 

To jeśli umowa leasingu nie podpisana to możesz jeszcze warunki negocjować, lub zmienić na leasing w oparciu o stałą stopę procentową.


Realnie zależy jakie parametry i cenę auta masz, ale możesz się moim przykładem (+140 zł/mc) posłużyć.

Już biorąc Leasing w BMW FS wiedziałem, że to droga forma finansowania, ale zmiana raty w trakcie trwania umowy jest ciekawym doświadczeniem.

Wcześniej miałem kredyt w VW Banku i przy oprocentowaniu 0,00% (taka sama forma finansowania z wysokim wykupem lub zwrotem auta) rata po prostu była zawsze stała.

Wniosek póki co jest taki, że nawet przy zmiennej stopie kredyt daje większe prawa dla konsumenta niż leasing (np. proporcjonalny zwrot części kosztów przy wcześniejszej wpłacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na pewno Twój harmonogram zostanie przeliczony do nowych stawek stopy procentowej (jeśli masz na oprocentowaniu zmiennym), ponieważ umowa startuje w raz z jej podpisaniem - i wg. umowy nie możesz się wycofać jeśli podpisałeś umowę leasingu.

Ja po podpisaniu umowy, przed wydaniem auta (2.5 miesiąca cykl produkcyjny), zapytałem o zmianę parametrów (wpłata własna / przebieg / okres leasingu) i już nie mogłem nic ruszyć.

Jeśli tylko zamówiłeś auto, a nie podpisałeś umowy leasingowej - to zawsze możesz negocjować nowe warunki raty albo szukać innego finansowania.

 

Literalnie jest tak, że umowa zostaje zawarta pod warunkiem zawieszającym i rozwiązującym jakim jest wydanie kredytobiorcy (leasingobiorcy) pojazdu. Kredytobiorca może się wycofać, ale wymaga to zgody kredyto (leasingodawcy), ewentualnie w drastycznych przypadkach można skorzystać z klauzuli rebus sic stantibus, ale tutaj zamawiający musiałby wykazać nadzwyczajną zmianę stosunków, która groziłaby jednej ze stron poważną stratą lub wiązała się z nadmiernymi trudnościami w realizacji umowy, której strony nie mogły przewidzieć przy zawieraniu kontraktu. Czyli w praktyce z dużą dozą ostrożności można pokusić się o stwierdzenie, że jeżeli Kolega chciałby nabyć wymarzony samochód jako osoba fizyczna wspierając się w zakupie kredytem konsumenckim, ale z przyczyn od niego niezależnych straciłby możliwość zarobkowania (np. z powodu wypadku, któremu uległ, a który w znaczący sposób ograniczył jego możliwości pracy), to mógłby się z takiej umowy wycofać. Dodatkowo warto pamiętać, że kredytodawcy zawsze zabezpieczają się w takich sytuacjach wskazując w tabeli opłat i prowizji jaka jest wysokość opłaty administracyjnej za zmiany w już zawartym kontrakcie (choćby dotyczyło to wystawienia aneksu w celu jej rozwiązania). W praktyce przeważnie zerwanie umowy leasingu (kredytu) przed terminem wiąże się z kosztami. Uprzedzając ewentualne "ale" - w przypadku przedsiębiorców zastosowanie powyższego manewru jest o tyle trudniejsze, że w kontraktach zawieranych pomiędzy przedsiębiorcami przyjmuje się, że jako działający w obrocie profesjonaliści są oni świadomi ryzyka gospodarczego jakie ponoszą zawierając kontrakty terminowe i nie są tak dobrze chronieni prawem jak zwykły, "szary" konsument :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsument może zerwać / zakończyć umowę Leasingu w BMW FS po 6. miesiącach

Przedsiębiorca może zakończyć umowę najwcześniej po 24. miesiącach


W obu przypadkach 101% przy podpisania nowego konkraktu lub 105% kapitału pozostałego do spłaty.


W przypadku kredytu w każdej chwili możliwa jest wcześniejsza spłata i zgodnie z przepisami o kredytach to bank musi zwrócić proporcjonalnie koszty np. ubezpieczenia, prowizje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu status produkcyjny i nadany vin. Zamówienie z czerwca

Niestety Niemcy sami wywalili elektryczną klapę, w zamian niby wsadzili dostęp komfortowy bo był w tej samej cenie. Także fajna „promocja”. :duh: Nie widzę tego premium że sami sobie podejmują decyzje i zamieniają rzeczy których sam nie chciałem składając zamówienie :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu status produkcyjny i nadany vin. Zamówienie z czerwca

Niestety Niemcy sami wywalili elektryczną klapę, w zamian niby wsadzili dostęp komfortowy bo był w tej samej cenie. Także fajna „promocja”. :duh: Nie widzę tego premium że sami sobie podejmują decyzje i zamieniają rzeczy których sam nie chciałem składając zamówienie :think:

 

Gratulacje, że coś się zmieniło - zamówienie czerwcowe, to już może denerwować.

Coś z restrykcji miałeś na początku ??


No to ciekawe się zapowiada jak sam producent/fabryka zmienia wyposażenie bez informacji i akceptacji ...

Chyba że już mają parcie, żeby pozbyć się starych zamówień z kolejki ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, że coś się zmieniło - zamówienie czerwcowe, to już może denerwować.

Coś z restrykcji miałeś na początku ??


No to ciekawe się zapowiada jak sam producent/fabryka zmienia wyposażenie bez informacji i akceptacji ...

Chyba że już mają parcie, żeby pozbyć się starych zamówień z kolejki ...

 

W zamówieniu nic nie było o restrykcjach przez cały czas, pomimo że na forum kilka razy się przewijało info o restrykcji na klapie bagażnika czy nawet ledach. Ale oficjalnie dopiero teraz na 150tce usunęli klapę, reszta niby przeszła bez zmian.. Chociaż na razie nie mogę rozkodować VIN więc nie mam 100% pewności.

Trochę denerwowało, bo zmieniali pomiędzy 111 i 112 4-krotnie. A miało być do odbioru we wrześniu. :lol:


Właśnie to mnie wkurza że sami zmienili wyposażenie. Gdyby jeszcze dodali coś fajnego to bym wybaczył, ale dostęp komfortowy? Za 2k to sam mogę otwierać i zamykać auto :lol: A teraz jeszcze będę musiał poszukać zabezpieczenia, które będzie jednocześnie zaakceptowane przez leasingodawcę, żeby nie wzięli na walizkę czy innym gameboyem (tak wiem, GAP i śpisz spokojnie, ale jednak..) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamówieniu nic nie było o restrykcjach przez cały czas, pomimo że na forum kilka razy się przewijało info o restrykcji na klapie bagażnika czy nawet ledach. Ale oficjalnie dopiero teraz na 150tce usunęli klapę, reszta niby przeszła bez zmian.. Chociaż na razie nie mogę rozkodować VIN więc nie mam 100% pewności.

Trochę denerwowało, bo zmieniali pomiędzy 111 i 112 4-krotnie. A miało być do odbioru we wrześniu. :lol:

Mój sprzedawca przy zamówieniu też mi nic właśnie nie wspominał o restrykcjach na moje zamówienie - a ludzie tutaj pisali o ledach i klapach ...

Więc już nie mam pewności jak to wygląda, czy zależy od Dealera czy już sam nie wiem kogo, jednia wiedzą o restrykcjach drudzy nie ...

 

Właśnie to mnie wkurza że sami zmienili wyposażenie. Gdyby jeszcze dodali coś fajnego to bym wybaczył, ale dostęp komfortowy? Za 2k to sam mogę otwierać i zamykać auto :lol: A teraz jeszcze będę musiał poszukać zabezpieczenia, które będzie jednocześnie zaakceptowane przez leasingodawcę, żeby nie wzięli na walizkę czy innym gameboyem (tak wiem, GAP i śpisz spokojnie, ale jednak..) :?

Fakt, wystarczy dobre AC+GAP, zależy ile instalacja cię wyniesie i będzie akceptowalna przez leasingodawcę.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M135i, restrykcje na:


- adaptacyjne reflektory LED - przedłużenie do września 2022

- aktywny tempomat - przedłużenie do lipca 2022


Ktoś może ma w konfigu i dostał podobną informację?

 


ja mam nie M tylko 120i i adaptacyjne LEDy przeszły bez problemu. Chyba, że przy "wydawce" okaze sie, ze zapomnieli mnie poinformowac o zmianach

aczkolwiek jak samochod mial nadany numer VIN to zapytalem sprzedawce czy wpadly jakies restrykcje i powiedzial ze auto przeszlo bez zadnych zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M135i, restrykcje na:


- adaptacyjne reflektory LED - przedłużenie do września 2022

- aktywny tempomat - przedłużenie do lipca 2022


Ktoś może ma w konfigu i dostał podobną informację?

 


ja mam nie M tylko 120i i adaptacyjne LEDy przeszły bez problemu. Chyba, że przy "wydawce" okaze sie, ze zapomnieli mnie poinformowac o zmianach

aczkolwiek jak samochod mial nadany numer VIN to zapytalem sprzedawce czy wpadly jakies restrykcje i powiedzial ze auto przeszlo bez zadnych zmian

 


A kiedy zamawiałeś? Bo u mnie zamówienie z września, pierwotny termin na luty, przy czym od listopada mam info o adaptacyjnych LEDach w restrykcjach, dzisiaj mail o wydłużeniu do września. Jeśli inne jedynki w tym czasie przechodzą z adaptacyjnymi to słabo...


EDIT:


doczytałem wcześniejsze posty, że też we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem informację "Nie otrzymujemy już informacji z wyprzedzeniem, ponieważ poddostawcy z dnia na dzień zgłaszają problemy z ciągłością."

Nic o restrykcjach - a też mam adaptacyjne LEDy - zamówienie z 11.2021, wersja 120d

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podawane przez dealerów terminy do kiedy są restrykcje wiążą się przede wszystkim z zamawianiem nowych aut. Owszem mówią również o tym, że w tej chwili mają kłopot z konkretnymi częściami. Jednak w jakimś tam minimalnym tempie te podzespoły prawdopodobnie przychodzą do już przyjętych zamówień i nie musi to znaczyć, że auto będzie czekać na produkcję do lipca, czy września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od dealera:


"Opcja 552 ma być niedostępna do września 2022

Opcja 5DF ma być niedostępna do lipca 2022"


Co sugerowałoby, że dotyczy produkcji 1er w tej specyfikacji, niezależnie od daty złożenia zamówienia

 

Od października cały czas jest coś w restrykcjach. Gdyby było tak jak mówisz, żadne auto, które jest w full opcji nie zeszłoby z taśmy przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od dealera:


"Opcja 552 ma być niedostępna do września 2022

Opcja 5DF ma być niedostępna do lipca 2022"


Co sugerowałoby, że dotyczy produkcji 1er w tej specyfikacji, niezależnie od daty złożenia zamówienia

 

Od października cały czas jest coś w restrykcjach. Gdyby było tak jak mówisz, żadne auto, które jest w full opcji nie zeszłoby z taśmy przez rok.

 


Mam nadzieję, że masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje zamówienie dostało w końcu termin - pierwszy tydzień kwietnia (14 tydzień).

Fura zamawiana we wrześniu :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamawiany 01.09 niby do jutra mialo dojechac do salonu ale cos w to watpie bo handlowiec sie nie odzywal a mysle ze jakby auto dojezdzalo to by sie juz odezwal zeby dopelnic formalnosci finansowo-ubezpieczeniowych wiec widac ze wszystko im sie opoznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie dostało w końcu termin - pierwszy tydzień kwietnia (14 tydzień).

Fura zamawiana we wrześniu :wink:

 

Czy miałeś w wyposażeniu coś co było ostatnio w restrykcjach? Moje zamówienie też z września, jednak u mnie ciągle cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy miałeś w wyposażeniu coś co było ostatnio w restrykcjach? Moje zamówienie też z września, jednak u mnie ciągle cisza...

 


ja widze po swoim, ze nie ma reguly. Inni klubowicze pisali ze ich szly juz do produkcji a moje czekalo, wiec widac ze w ten sposob nie mozna patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie dostało w końcu termin - pierwszy tydzień kwietnia (14 tydzień).

Fura zamawiana we wrześniu :wink:

 

Czy miałeś w wyposażeniu coś co było ostatnio w restrykcjach? Moje zamówienie też z września, jednak u mnie ciągle cisza...

 

Nie, brałem samochód bez "bajerów" ;) Myślę, że jest dokładnie tak, jak kolega wyżej pisze - nie ma reguły, lecą z tym chyba według tylko sobie znanego wzoru...

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie dostało w końcu termin - pierwszy tydzień kwietnia (14 tydzień).

Fura zamawiana we wrześniu :wink:

 

Czy miałeś w wyposażeniu coś co było ostatnio w restrykcjach? Moje zamówienie też z września, jednak u mnie ciągle cisza...

 

Nie, brałem samochód bez "bajerów" ;) Myślę, że jest dokładnie tak, jak kolega wyżej pisze - nie ma reguły, lecą z tym chyba według tylko sobie znanego wzoru...

Dzięki za info. Znaczy, że jeszcze poczekam... Wzór na pewno mają. Jakbym był na ich miejscu też bym optymalizował, żeby nie było przestojów w fabryce, a jednocześnie posuwał możliwie kolejkę do przodu. Jednak, jeśli zdobędę info o dacie produkcji auta "z bajerami" i czasie zamówienia, będę mógł jakkolwiek oszacować termin produkcji dla swojego (lepsze to niż nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko pamietaj ze w kolejce stoja nie tylko auta do produkcji z Polski wiec to co dla nas moze nie ma logiki “krajowej” dla BMW ma europejska / swiatowa.

Moze jak my porownujemy ze ktos zlozyl zamowienie 01.09 a ktos inny 09.09 na podobne auto i dalej czeka to np nie dostrzega ze w miedzy czasie producent mogl dostac zamowienia z innych krajow na kilka tysiecy sztuk.

To tylko moje gdybanie, ale widze w nim jakis sens.

Ogolnie z tym co sie dzieje w Ukrainie w ogole wspolczuje tym ktorzy dopiero zamawiaja i ich auto nie jest jeszcze w planie produkcyjnym bo prawdopodobnie troche poczekaja (BMW juz zapowiedzialo dalsze opoznienia z tym zwiazane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej skłaniał ku refleksji, że znaczenie ma nie tyle sam kraj zamówienia, ile "podobna" konfiguracja samochodu do produkcji, bo pewnie całą linię produkcyjną "stroi" się pod konkretne potrzeby. O ile dobrze myślę, to i tak większość klocków tej układance jest uniwersalna, ale zapewne nieco inaczej trzeba zestroić linię pod 120i z XD, a inaczej pod 118d z ośką. Zakładam, że dla fabryki nie ma przy tym znaczenia czy i jaka część dziennej produkcji rozjedzie się po jakich krajach do swoich odbiorów, bo przecież transport i wyposażanie w graty typu instrukcja i naklejki z ostrzeżeniami o poduszce to inny temat i można to spokojnie zrobić np. na placu celnym przed wydaniem do krajowego dystrybutora. Jeżeli by tak było, to wyglądałoby na to, że po prostu fabryka stara się agregować maksymalną ilość konfiguracji, które może puścić w jednym ciągu produkcyjnym bez konieczności przestawiania maszyn.


Ale to też tylko moja spiskowa teoria :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej skłaniał ku refleksji, że znaczenie ma nie tyle sam kraj zamówienia, ile "podobna" konfiguracja samochodu do produkcji, bo pewnie całą linię produkcyjną "stroi" się pod konkretne potrzeby. O ile dobrze myślę, to i tak większość klocków tej układance jest uniwersalna, ale zapewne nieco inaczej trzeba zestroić linię pod 120i z XD, a inaczej pod 118d z ośką. Zakładam, że dla fabryki nie ma przy tym znaczenia czy i jaka część dziennej produkcji rozjedzie się po jakich krajach do swoich odbiorów, bo przecież transport i wyposażanie w graty typu instrukcja i naklejki z ostrzeżeniami o poduszce to inny temat i można to spokojnie zrobić np. na placu celnym przed wydaniem do krajowego dystrybutora. Jeżeli by tak było, to wyglądałoby na to, że po prostu fabryka stara się agregować maksymalną ilość konfiguracji, które może puścić w jednym ciągu produkcyjnym bez konieczności przestawiania maszyn.


Ale to też tylko moja spiskowa teoria :wink:

 

bardziej sie juz nie mogles pomylic :roll: :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.