Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Moja M135i miała się zacząć produkować pod koniec stycznia. Dzwoniłem to dealera, który powiedział mi, że nie widzi w systemie żeby się zmienił status i że wysłał mejla do centrali z zapytaniem co się dzieje.


Od tamtego czasu nie dostaję żadnych informacji. Nie wiem czy sprzedawca ich nie ma, czy ma ale z jakiegoś powodu mnie nie informuje o tym co się obecnie dzieje. Zaczynam się powoli zastanawiać czy mogę zweryfikować status mojego zamówienia u innego dealera BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M135i miała się zacząć produkować pod koniec stycznia. Dzwoniłem to dealera, który powiedział mi, że nie widzi w systemie żeby się zmienił status i że wysłał mejla do centrali z zapytaniem co się dzieje.


Od tamtego czasu nie dostaję żadnych informacji. Nie wiem czy sprzedawca ich nie ma, czy ma ale z jakiegoś powodu mnie nie informuje o tym co się obecnie dzieje. Zaczynam się powoli zastanawiać czy mogę zweryfikować status mojego zamówienia u innego dealera BMW.

 

Chyba nie jest to takie łatwe u innego. Jak dzwoniłem do swojego sprzedawcy, bo wrócił po kwarantannie do pracy, to wspomniał "muszę zadzwonić do centrali zapytać się co z moimi samochodami"

Więc zakładam, że większy podgląd będzie miał ogólnie sam sprzedawca lub salon - łatwiej zweryfikują swoje zamówienie w Centrali niż ktoś inny.


Na pocieszenie - przynajmniej wiesz, że Twój miał wyznaczony termin produkcji :)

Ja jeszcze muszę czekać na ten przydział ....

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja M135i miała się zacząć produkować pod koniec stycznia. Dzwoniłem to dealera, który powiedział mi, że nie widzi w systemie żeby się zmienił status i że wysłał mejla do centrali z zapytaniem co się dzieje.


Od tamtego czasu nie dostaję żadnych informacji. Nie wiem czy sprzedawca ich nie ma, czy ma ale z jakiegoś powodu mnie nie informuje o tym co się obecnie dzieje. Zaczynam się powoli zastanawiać czy mogę zweryfikować status mojego zamówienia u innego dealera BMW.

 

Chyba nie jest to takie łatwe u innego. Jak dzwoniłem do swojego sprzedawcy, bo wrócił po kwarantannie do pracy, to wspomniał "muszę zadzwonić do centrali zapytać się co z moimi samochodami"

Więc zakładam, że większy podgląd będzie miał ogólnie sam sprzedawca lub salon - łatwiej zweryfikują swoje zamówienie w Centrali niż ktoś inny.

Taka gadka handlowca, jedyne z kim oni mogą rozmawiać o swoich slotach to pewnie z importerem, już widzę jak dzwoni do centrali. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gadka handlowca, jedyne z kim oni mogą rozmawiać o swoich slotach to pewnie z importerem, już widzę jak dzwoni do centrali. :lol:

No tak, centrala w sensie BMW Polska (importer) :D

Chociaż jak dopytywałem o nowe znaczki - przełom listopada/grudnia to wtedy kontaktowali się z centralą w Monachium ;)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo czekaliście na dostarczenie samochodu z magazynu centralnego w PL do salonu?

Bo moj czeka juz ponad tydzien i sie zastanawiam o co chodzi. Handlowiec mówi tylko ze jest dyspozycja wydania i tyle :(

Poniżej cytat z wątku serii 3 - najważniejsze, że już bliżej niż dalej ;)

Chociaż teraz są jakieś problemy z transportem...

Spokojnie - moje auto zjechało z taśmy 23.11 i dopiero 04.12 było na składzie celnym w Kleszczowie. 17.12 dojechało do salonu i odebrałem (po rejestracji w innym mieście) 22.12, czyli miesiąc od wyprodukowania.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wskoczył na status 112, ale nie rozumiem daty ktora podaja w systemie BMW jest podane 20220208 dla kodu 112, czy to jest data ktora wskazuje, ze tego dnia sie zmienil status, czy jest to data produkcji. Ktos pisal wczesniej, ze te statusyu sie z opoznieniem zmieniaja i nie powinno sie nimi specjalnie kierowac. Przy statusie 111 byla data 20220313. Zapytalem mojego opiekuna ale na razie cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update dla zamawiających/oczekujących - Kod 316 - elektryczna klapa jest na restrykcjach do 13 tygodnia 2022

Eh, może przez to moje zamówienie zostało przesunięte i nadal wisi na 047 ...

 

Moj wskoczył na status 112, ale nie rozumiem daty ktora podaja w systemie BMW jest podane 20220208 dla kodu 112, czy to jest data ktora wskazuje, ze tego dnia sie zmienil status, czy jest to data produkcji. Ktos pisal wczesniej, ze te statusyu sie z opoznieniem zmieniaja i nie powinno sie nimi specjalnie kierowac. Przy statusie 111 byla data 20220313. Zapytalem mojego opiekuna ale na razie cisza.

Jeśli masz informację o tej dacie od sprzedawcy to zapytaj go. Mój tylko informuje mnie o numerze statusu...

Może masz szanse, że już masz kompletowane elementy na linię produkcyjna :)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, może przez to moje zamówienie zostało przesunięte i nadal wisi na 047 ...

Oby ta klapa nie wyleciala z mojego zamowienia :P Wrzucilem zamiast aktywnego temp ktory wlecial w restrykcje, podobna kwota.


 

Może masz szanse, że już masz kompletowane elementy na linię produkcyjna :)

 

Mozliwe, niestety pozostaje sie nam tylko domyslac jak dokladniej to wyglada. Handlowiec twierdzi, ze produkcyjna data jest jednak marcowa. Pozostaje czekac na kolejne komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ta klapa nie wyleciala z mojego zamowienia :P Wrzucilem zamiast aktywnego temp ktory wlecial w restrykcje, podobna kwota.

Z ciekawości - ile cennikowo (u Ciebie) była ta opcja? a ile aktywny tempomat?

U mnie akurat 316 jest powiązane z pakietem (Business Class/First Class).


Ktoś ma wiedzę, jak wygląda sytuację, jak coś wypadnie z pakietu?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

date produkcji podaja bodajze na tygodnie, a nie konkretnie dni, wiec raczej to nie jest plan produkcyjny :)

 

Czyli 2 tydzien marca.

 

Oby ta klapa nie wyleciala z mojego zamowienia :P Wrzucilem zamiast aktywnego temp ktory wlecial w restrykcje, podobna kwota.

Z ciekawości - ile cennikowo (u Ciebie) była ta opcja? a ile aktywny tempomat?

U mnie akurat 316 jest powiązane z pakietem (Business Class/First Class).


Ktoś ma wiedzę, jak wygląda sytuację, jak coś wypadnie z pakietu?

 

Jesli mnie pamiec nie myli klapa (opcja 316) 2100PLN i temp ( opcja 5DF) 1900PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoj update: status 112 ma sie produkowac w 7 tugodniu.

Natomiast sprzedawca sam przyznal ze nie ma zadnego klucza wg, ktorego producent planuje produkcje (albo jest ona mu nie znana). Powiedzial ze wczoraj 4 modele 118i mu wskoczyly do produkcji a moj o dziwo nie.

Potwierdzil tylko ze nie ma zadnych restrykcji (nie zamawialem elektrycznej klapy).

Powiedzial ze ma serie 5 z xdrivem zamawiane w kwietniu na ktore czeka a innemu klientowi w listopadzie zamowil

Serie 5 bez xdrive i w styczniu zostala odebrana. Takze czysta loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update dotyczący restrykcji i czasu oczekiwania z ostatniej chwili dla oczekujących/zamawiających:


Zamówiłem F40 M135i w dość bogatej konfiguracji w styczniu (dzięki informacjom z forum domówię chyba głośniki H/K). Auto jeszcze nie poszło do produkcji. Wstępnie planowana produkcja w maju.


Wg informacji od mojego dealera restrykcja na klapę elektryczną nie dotyczy wersji M135.


Zależy mi również na adaptacyjnym tempomacie, który obecnie, jak wiadomo, nie jest dostępny. Wg dealera występuje brak możliwości produkcji do czerwca, a jeśli ta opcja nie pojawi się w konfiguratorze mniej więcej w kwietniu, brak dostępności zostanie przedłużony :( .


Pozdrawiam wszystkich uczestników forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi również na adaptacyjnym tempomacie, który obecnie, jak wiadomo, nie jest dostępny.

(...)

(dzięki informacjom z forum domówię chyba głośniki H/K).

 

Z perspektywy w miarę świeżego posiadacza M135i: ten tempomat aktywny jest naprawę fajny, IMHO warto o niego powalczyć.

On niby zajmuje się tylko prędkością (nie jest to Travel Assist z VW, który również potrafi utrzymywać samochód w liniach), ale moim zdaniem to jest naprawdę fajna funkcja. Zwłaszcza, jeśli ktoś jeździ sporo w trasie (A/S).

Dość mocno "uspokajająca" rzecz - ustawia się pożądaną prędkość i tyle, co najwyżej można za kimś utknąć i jechać trochę wolniej. Dobrze wpływa na redukcję poziomu stresu za kierownicą.


Swoją drogą inną rzeczą która zaskoczyła mnie na plus jest HUD - kupując samochód wiedziałem, że to może być fajne, ale nie wiedziałem jak mocno.

W praktyce jest tak, że podczas jazdy w ogóle nie patrzę już na zegary. HUD ma zwykle wszystko co jest mi potrzebne. Nie wiem jak teraz wygląda możliwość zamówienia tej opcji, ale jeśli się da to IMHO warto.


Co do HK to z kolei nie wiem, czy jest o co kruszyć kopię. Osobiście czekałem dwa miesiące dłużej żeby mieć HK i nie wiem, czy teraz ponownie bym tak zrobił.

Może to kwestia gustu, ale IMHO to audio nie urywa dupy. Wprawdzie nie słyszałem wersji HiFi - może jest znacząco gorzej i wtedy HK miałby sens.

W skrócie, jeśli HK to tylko kwestia pieniędzy to pewnie warto dopłacić, ale jeśli jest niepewność co do czekania to już bym tu miał wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę!

Z tempomatem tego typu objechałem latem Islandię (4 tys. km) pożyczoną Vitarą. Czasami musiałem pokonywać dziennie spore dystanse niezbyt wypoczęty i przekonałem się, że to super opcja, dlatego zgadzam się z opinią i jestem skłonny na niego poczekać, tym bardziej że dużo nie kosztuje.


Co do HUDa - zamówiłem go bez problemu z konfiguratora. Co więcej, po jeździe próbnej z HUDem był to dla mnie jeden z powodów wybrania M135 zamiast 128ti :wink: . Zgadzam się, że to rewelacyjne rozwiązanie, bardzo poprawiające komfort i bezpieczeństwo. Miło przeczytać, że potwierdzasz takie wrażenia po jakimś czasie użytkowania auta.


Dziękuję za informacje o H/K! Bardzo mi się nie spieszy z odbiorem i to tylko kwestia pieniędzy, więc raczej zamówię zamiast potem żałować (choćby ze względu na estetykę głośników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę swoje dwa grosze :)

Ogólnie modele oznaczone M (tj np M135i) mają jakieś pierwszeństwo na wyposażenie, więc to już zależy od każdego czy potrzebuje M135i czy wystarczy mu inna wersja silnikowa.


Adaptacyjny tempomat

Nie miałem okazji wypróbować, ale zakładam, że warto dopłacić - jeśli się robi oczywiście jakieś dłuższe trasy. Jeśli ma być natomiast użyty raz w ciągu roku to trochę może mijać się z celem. Mogę się mylić.

To że wyleciało z konfiguratora boli. Ciekawi mnie czy będzie możliwość go dołożenia w przyszłości (lub aktywacji w jakiś sposób).


HUD

Miałem okazję jeździć z nim na jeździe testowe. Dla mnie był zbędny i mi przeszkadzał (może kwestia ustawień, wysokość, jasność itp). Ale dla mnie nie jest o must have. Jako fajny bajer - czemu nie, jeszcze jak nie kosztuje milionów to warto dopłacić, pewnie można wyłączyć :D. Ale czytałem, że nawigacja w nim działa tylko z systemową nawigacją, a dla AA/CP chyba nie pokazuje? Może ktoś potwierdzić?


HK/HiFi

Nie jestem melomanem, ale gdzieś czytałem że dopłata do HK jest nieopłacalna. Dlatego wybrałem HiFi, byle nie trzeszczało i było cokolwiek słychać :)


----

Zamówiłem F40 M135i w dość bogatej konfiguracji w styczniu (dzięki informacjom z forum domówię chyba głośniki H/K). Auto jeszcze nie poszło do produkcji. Wstępnie planowana produkcja w maju.

Ktoś tu pisał, że zamawiał M135i w listopadzie i miał planowaną produkcję na styczeń - więc widać, że coś cykl produkcyjny się wydłużył.

Mi przy zamówieniu mówili o produkcji luty/marzec - a teraz wiem tyle, że w marcu może będzie wiadomo kiedy wejdzie do produkcji...

Więc do tych wstępnych zapewnień sprzedawcy to przyjąłbym sporą poprawkę, bo może się okazać, że dopiero w maju dostaniesz informację kiedy będzie planowana produkcja.


Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacji obecnych zamówień, ktoś dostał w ostatnim czasie jakąś aktualizację od sprzedawcy?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde 2 grosze cenne :)

Tak, dealer potwierdził mi w rozmowie, że ogólnie modele MPA mają pierwszeństwo, ale nie ma reguły. A zupełnie na pierwszym miejscu są "prawdziwe" M, jak M2.


Badałem temat dołożenia tempomatu w przyszłości i, w skrócie, chociaż to może teoretycznie możliwe, to zdecydowanie nieopłacalne i praktycznie nie ma sensu (wymaga wymiany dużej liczby części, wliczając wiązki itp.) Czytałem o tym głównie na forach angielskojęzycznych (można szukać tematu "retrofitting adaptive cruise control").


Co do HUDa, to może kwestia ustawienia lub dopasowania do pozycji za kierownicą. Wyłączyć można:) Testowałem też nowego DS4 i tam nie byłem go w stanie ustawić odpowiednio. Nawet po maksymalnym podniesieniu obraz był dla mnie za nisko i musiałem odrywać wzrok od drogi. Z tego co mi wiadomo, wskazania nawigacji z AA/CP też są na HUD w tej wersji systemu. Mowa o tym jest też na tym filmie od 6:20

- na HUDzie są strzałki, gdzie skręcić, ale jest to uproszczony widok w stosunku do fabrycznej nawigacji wyświetlającej skrzyżowania itp.


Co do H/K, to dealer wspomniał, że w kolejce na instalację czekają wcześniej zamówione pojazdy, także na pewno dodanie spowoduje opóźnienie dostawy o około miesiąc. A propos HiFi, to jesteś zadowolony z wyboru?


Dziękuję za informacje na temat dat produkcji, biorę na te zapowiedzi sporą poprawkę i nie przywiązuję się do nich za bardzo - ciekawie natomiast będzie potem skonfrontować je z rzeczywistością. Realistycznie to liczę na dostawę do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z innej beczki.

Pewnie wiekszosc z Was korzysta z jakies formy finansowania zakupu (leasing, wynajem).

Wiecie w szczegolach jak zmieniaja sie stawki w zwiazku z podnoszeniem stop procentowych?

Jezeli podpisywalem umowe zamowienia we wrzesniu a auto bedzie wydane w marcu to czy moja rata bedzie wyzsza czy bedzie obowiazywala stawka z wrzesnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z innej beczki.

Pewnie wiekszosc z Was korzysta z jakies formy finansowania zakupu (leasing, wynajem).

Wiecie w szczegolach jak zmieniaja sie stawki w zwiazku z podnoszeniem stop procentowych?

Jezeli podpisywalem umowe zamowienia we wrzesniu a auto bedzie wydane w marcu to czy moja rata bedzie wyzsza czy bedzie obowiazywala stawka z wrzesnia?

 

To zalezy od tego czy brałeś finansowanie ze stała stopa czy nie. Jeżeli brałeś ze stała i cena auta sie nie zmieniała (restrykcje) to masz po starych stopach. Natomiast jezeli brałes ze zmiennym to masz po nowych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Comfort Lease.


Moja rata urosła z 1160 zł do prawie 1300 zł i nie uwzględnia jeszcze ostatniej podwyżki stóp procentowych.


Po kilku e-mailach BMW FS zgodziło się na wykup za 101% zamiast 105% jeśli na taki się zdecyduje. Myślę, że jak stopy dojdą do 4.5% to będzie trzeba podjąc taką decyzje by nie spłacić 70% wartości auta i pozbywać się go, szczególnie, że sytuacja na rynku używanych jest korzystna.


Na pewno Twój harmonogram zostanie przeliczony do nowych stawek stopy procentowej (jeśli masz na oprocentowaniu zmiennym), ponieważ umowa startuje w raz z jej podpisaniem - i wg. umowy nie możesz się wycofać jeśli podpisałeś umowę leasingu.

Ja po podpisaniu umowy, przed wydaniem auta (2.5 miesiąca cykl produkcyjny), zapytałem o zmianę parametrów (wpłata własna / przebieg / okres leasingu) i już nie mogłem nic ruszyć.

Jeśli tylko zamówiłeś auto, a nie podpisałeś umowy leasingowej - to zawsze możesz negocjować nowe warunki raty albo szukać innego finansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!


Az zerknalem do swojej Umowy. Faktycznie tylko Umowa zakupu jest podpisana, Leasingu nie.

Dodatkowo znalazlem zapis ze stawka jest ustalana o Wibor 1M, wiec juz jestem ciekaw o ile zmieni sie realna rata, ktorą bede musial placic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.