Skocz do zawartości

Ringi


bialykon123

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwo nie będzie.

Albo zostaw tak jak jest, co najwyżej możesz wsadzić zamiast oryginalnej żarówki jakiś marker LED, który spowoduje, że ringi bedą miały bardziej zimny kolor - zbliżony do ksenonu. Z tej konstrukcji DRL nie zrobisz.


Albo, kupujesz jakieś chińskie ringi DRL dedykowane do tych lamp. Będziesz musiał rozkleić lampy, przerobić, skleić. Jest szansa, że będzie to zbliżone do dziennych ringów w nowszych modelach BMW ale: lampa straci homologację i bardziej dociekliwy policjant zabierze DR, jak Ci się te chińskie ringi spalą to ich wymiana zajmie pół dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego .

Ja też miałem ten sam dylemat. Zmieniłem żarówki na marker LED. I już dwa lata śmigają jak ta lala.

I pracy przy tym nie ma za dużo co najwyżej 5 min a efekt zadowalający. Montaż plug and play. Kiedyś nawet podjąłem próbę montażu tych ringów DRL i porażka. Miały być dedykowane a tu się okazało że są za duże. Lampę musiałem na nowo kleić do klosza . Porażka. Mam fotki moich lamp jak działają . Mogę podesłać fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lubisz takie bajery to pokaże Ci jeszcze kierunkowskazy ledowe DYNAMIC na błotniki przednie.

Montaż identyczny wyjmujesz stary montujesz nowy .

18 ledów zapala się liniowo co nadaje nowoczesny wygląd. Robi robotę. Taki fajny gadżecik.

No i wymieniłem kierownicę na zrobioną na zamówienie. Bo stara kier jak w autobusie wyglądała :lol:


https://www.fotosik.pl/zdjecie/94985a30b47e0787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również nie chciałbym led-ów nawet jakby mi płacili, żarówka ma takie ciepłe przyjemne światło, pasujące do auta :cool2:
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :-) Kupiłem kiedyś takie tanie markery LED na ali. Normalne 5W na stronę, nie jakieś tam 80W. Kolor ringów faktycznie zrobił się bardziej zimny ale po pewnym czasie jakoś się znudził i chciałem powrócić do oryginału, no i zonk… Tydzień szukania oryginalnych żarówek i jak kamień w wodę :-) Zostałem przy LEDach…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe z hella coś koło 90zł sztuka. Jc mam 2 oprawki ori, żarówki powinny być ok, w razie czego łatwo je się wymienia i kosztują koło 5zł sztuka
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No i w końcu mam te pudełko od tych nieszczęsny ringów haha




Ja kupiłem razem z przetwornica dodatkowa na każdą lampę coś w stylu błędu spalonej żarówki. No i działają! Już 2 lata śmigają.

Ja kupiłem te LED markery z Allegro po 20 zł za sztukę i powiem wam że już muszę kupić trzeci komplet ani minęło nawet pół roku odkąd założyłem te pierwsze tak szybko się palą. Może ktoś z was ma lepsze doświadczenie i znalazł takie LED markery na Allegro które nie palą się po tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z ali... pierwsze markery (5W) wytrzymały 1,5 roku. Kupiłem na zapas - jak żarówki.


Według mnie wszystko co jest powyżej 5W to chwyt marketingowy a jeśli już, to szanse na dłuższe świecenie są znikome.

Trochę bawię się latarkami LED i przy diodzie 5W zasilanej prądem o dopuszczalnym natężeniu tak aby te 5W wyciągnąć, latarka się mocno nagrzewa. Mam latarkę z 4 diodami po 5W czyli maksimum 20W - latarka ma obudowę kilka razy większą od tych markerów LED (w końcu muszą się jakoś do reflektora zmieścić) - przy pracy z pełną mocą po kilku minutach latarka zaczyna parzyć w ręce a automatyka obniża prąd na diodach aby ich nie spalić.


Tak więc te markery co mają 80W to wiecie...


Swoją drogą, czemu to się nazywa "marker"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam. Takie same są nawet jak ja kupiłem tylko teraz 189 kosztują. Oczywiście na allegro są.


https://allegro.pl/oferta/led-marker-cree-2-x-40w-bmw-e39-e53-e60-e61-e63-11044031427


Mam dokładnie taki zestaw. Z tymi końcówkami skręcanymi i filtrami canbus. W każdym razie ja ma je 2 lata i nic nie dzieje. Chociaż można by powiedzieć że jakby już odrobinkę słabiej palą. A może mi się tak tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.