Skocz do zawartości

Foteliki dziecięce w BMW g20


KrolikPaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dziekuje w wolnej chwili sprawdzę te modele i dam znać jak coś wybiorę.

 

Spoko, daj znać jak masz jakieś pytania w temacie fotelików :cool2:



A możesz polecić jakieś podkładki zamiast fotelika???

Wiem że nie jest to super rozwiązanie ale chciałbym awaryjnie coś takiego kupić do auta którym bardzo rzadko jeździ dziecko i tylko po mieście żeby nie przekładać całego fotelika a z drugiej strony żeby znowu nie tłukł się tam na stałe fotelik.

Myślałem o kidwell z isfoix.

Musi byc od 15kg (dziecko waży 18kg).

Chyba że jest jakiś taki prosty fotelik nie zajmujący dużo miejsca który można wrzucić do bagażnika a mimo wszystko bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy takim wzroście najlepsze modele to: Maxi Cosi Core, Maxi Cosi Core Pro, Cybex Solution S2 i-Fix, Cybex Solution Z i-Fix.

Jeśli będziesz zainteresowany zakupem to pisz na priv - forumowicze mają specjalne ceny :).

 

Spodziewam się swojego pierwszego dziecka w czerwcu i zacząłem rozglądać się za pierwszym fotelikiem.


Szukam dobrego, solidnego, bezpiecznego i dobrze dopasowanego do samochodu fotelika z bazą, który na codzień będzie instalowany w F20 (BMW 1 5-drzwi) a na dłuższą podróż w G20 sedan.


Póki co, zainteresowałem się Cybexem Z2 cloud z bazą obrotową, Maxi Cosi Pebble 360 i Britax Römer BABY-SAFE 5Z.

Co polecasz ze swojego doświadczenia? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje :)


Chciałbym aby fotelik był łatwo integrowalny z wózkiem (nie zagłębiałem się jeszcze w ten temat) oraz z przyszłościową bazą.

Czy baza obrotowa to faktycznie wygoda, czy raczej chwyt marketingowy i nie zwracać zbytnio na tę cechę uwagi?


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Doona+ z bazą Isofix.

Boże jaki to był wspaniały fotelik... można go też instalować z przodu na pas (po wyłączeniu poduszki pasażera oczywiście).


Wysiadasz, wyjmujesz kółeczka i jedziesz. Turbo wygodny szczególnie dla kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście najlepsze modele to: Maxi Cosi Core, Maxi Cosi Core Pro, Cybex Solution S2 i-Fix, Cybex Solution Z i-Fix.

Jeśli będziesz zainteresowany zakupem to pisz na priv - forumowicze mają specjalne ceny :).

 

Spodziewam się swojego pierwszego dziecka w czerwcu i zacząłem rozglądać się za pierwszym fotelikiem.


Szukam dobrego, solidnego, bezpiecznego i dobrze dopasowanego do samochodu fotelika z bazą, który na codzień będzie instalowany w F20 (BMW 1 5-drzwi) a na dłuższą podróż w G20 sedan.


Póki co, zainteresowałem się Cybexem Z2 cloud z bazą obrotową, Maxi Cosi Pebble 360 i Britax Römer BABY-SAFE 5Z.

Co polecasz ze swojego doświadczenia? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje :)


Chciałbym aby fotelik był łatwo integrowalny z wózkiem (nie zagłębiałem się jeszcze w ten temat) oraz z przyszłościową bazą.

Czy baza obrotowa to faktycznie wygoda, czy raczej chwyt marketingowy i nie zwracać zbytnio na tę cechę uwagi?


Pozdrawiam!

 

Wszystkie wymienione modele są godne polecenia - najwyższa półka. Inną kwestią jest dopasowanie do kanapy auta, tutaj już różnie z tym bywa. W G20 najlepiej będzie pasować Britax(posiada regulację kąta), na drugim miejscu Cybex, z Maxi Cosi może być problem z opadającą głową dziecka.


Większość fotelików jest kompatybilna z wózkami po zakupie odpowiednich adapterów. Bywają wyjątki, trzeba sprawdzić w sklepie na miejscu lub zapytać się mnie.


Baza obrotowa jest wygodna w obsłudze, zdecydowanie polecam. Bazy wymienione tutaj są przyszłościowe, następne fotele „od 76cm” Maxi Cosi Pearl 360, Britax DualFix 3 i Cybex Sirona Z2 są bardzo dobre (chyba najlepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy baza obrotowa to faktycznie wygoda, czy raczej chwyt marketingowy i nie zwracać zbytnio na tę cechę uwagi?

 

Mam Cybex'a Cloud Z2 na obrotowej bazie w G20 sedan (dodatkowo niższej niż seria :lol: ) i nie wyobrażam sobie nie mieć obracanej bazy. Można się upierać, że fotelik jest dość ciężki, ale tak naprawdę, jeśli chcesz mieć obracaną bazę, to wybór jest ograniczony, a Cybex wypada bardzo dobrze w testach. Dodatkowo ma też regulację kąta. Z wózkiem Priam tworzy to naprawdę spoko zestaw, a tak jak było napisane wcześniej, baza będzie również pasować do kolejnego fotelika (Sirona). Krótko mówiąc, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.10.2021 o 20:46, KrolikPaw napisał(a):

Hej mam szybkie pytanie, jakie foteliki 15-36kg polecacie na tylna kanapę do G20? Wstępnie myślałem o Recaro Monza Nova 2 ale finalnie na stronie Recaro-kids nie rekomendują tego modelu do G20. Jakie macie doświadczenia?

 

Pozdro!

Gdzie masz takiego linka, że jest brak rekomendacji? Googlowałem, ale się nie natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.02.2023 o 13:05, narciarzSL napisał(a):

 

Wszystkie wymienione modele są godne polecenia - najwyższa półka. Inną kwestią jest dopasowanie do kanapy auta, tutaj już różnie z tym bywa. W G20 najlepiej będzie pasować Britax(posiada regulację kąta), na drugim miejscu Cybex, z Maxi Cosi może być problem z opadającą głową dziecka.

 

Większość fotelików jest kompatybilna z wózkami po zakupie odpowiednich adapterów. Bywają wyjątki, trzeba sprawdzić w sklepie na miejscu lub zapytać się mnie.

 

Baza obrotowa jest wygodna w obsłudze, zdecydowanie polecam. Bazy wymienione tutaj są przyszłościowe, następne fotele „od 76cm” Maxi Cosi Pearl 360, Britax DualFix 3 i Cybex Sirona Z2 są bardzo dobre (chyba najlepsze).

Witam, widzę, że kolega G21 i w temacie fotelików biegły wiec pozwolę sobie podpytać 🙂

 

Samochód G21 2024

2 dzieciaków (wysoka rodzina :)):

- 3,5 latek - siedzi w Britax Romer z przodu (taki nam polecono pod poprzedni samochód - tam miałem isofix przód) w G21 mam wrażenie, że przydałoby się trochę więcej miejsca

- 1 roczek - siedzi z tyłu w maxi cosi Pearl z żoną z bazą Family Fix 3

 

Pytanie czy jest jakiś fotelik (z isofix bo docelowo do tyłu obydwoje), który da trochę więcej miejsca na nogi dzieciakom i nadawał się aby na teraz zastąpić tego britaxa młodemu (żeby trochę więcej przestrzeni było)? Chodzi generalnie o to aby zmaksymalizować miejsce na nogi w samochodzie by zachowaniu bezpieczeństwa 🙂

 

Dziękuję z góry za odpowiedź! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.