Skocz do zawartości

Jakiej firmy termostat do E61 530d


Kondziio86

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale są bardzo stare posty wiec dogrzebie trochę kotleta mam pytanie czy lepiej kupić dwa termostat oryginalne czy może firmy BEHR/MAHLE TERMOSTAT bo znalazłem coś takiego na allegro https://allegro.pl/oferta/behr-termostat-egr-bmw-5-e60-520d-525d-530d-535d-6752664994 lub mam oryginała za cenę razy dwa https://allegro.pl/oferta/oe-termostat-bmw-5-e60-520d-525d-530d-535d-egr-7600053391. Będę wdzięczy za wsze wypowiedzi i opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kub behra albo oryginał, co tam wolisz :D Ważne, żeby nie jakieś no-name i z dobrego sklepu, żeby gwarację mieć w razie problemów.


A płynu z 10l wchodzi od zera do pełna, ale wszystkiego raczej nie uda Ci się spuścić, więc trochę mniej pewnie wejdzie. Ja wlałem bańkę koncentratu 4l i do pełna destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem główny termostat gates'a i po jakimś czasie pękło plastikowe mocowanie/zaczep termostatu w środku, wskutek czego termostat się "położył" i był cały czas obieg otwarty. Widać, że plastik jakościowo dużo gorszy od Ori czy behr. Później ori bmw za grubą kase po około roku zimą już nie łapał temperatury większej jak 86 stopni i w dodatku dłużej się dogrzewał. Teraz od ponad 1.5 roku mam behr i odpukać żadnych problemów. Lato zima temperatura w przedziale 90=93 stopnie cały czas, podczas wypalania dpf wiadomo wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem główny termostat gates'a i po jakimś czasie pękło plastikowe mocowanie/zaczep termostatu w środku, wskutek czego termostat się "położył" i był cały czas obieg otwarty. Widać, że plastik jakościowo dużo gorszy od Ori czy behr. Później ori bmw za grubą kase po około roku zimą już nie łapał temperatury większej jak 86 stopni i w dodatku dłużej się dogrzewał. Teraz od ponad 1.5 roku mam behr i odpukać żadnych problemów. Lato zima temperatura w przedziale 90=93 stopnie cały czas, podczas wypalania dpf wiadomo wyższa.

u mnie dokładnie w tym samym miejscu pękł oryginał

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.