Skocz do zawartości

Przybywanie oleju w silniku n47 184km


Robo92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem gdyż wydaje mi się że przybywa mi oleju w silniku, sprawdzam na bagnecie, wtryski na pewno sprawne, wszystko zostało sprawdzone przy wymianie rozrządu 2tys km temu, dpf też był sprawdzany komputerowo i było ok, dodam że jeżdżę samochodem wyłącznie do pracy w prędkością 60-70km/h, dodam jeszcze że ciężko sprawdza się olej jak samochod delikatnie pochylony, dosłownie delikatnie to już pokazuje poniżej max a przód lekko do góry to już ponad max, mechanik który mi robił ten rozrzad mówi że może być przelany, ja odciaglem 750ml i wydaje mi się że znowu trochę przybylo przez 350km, pozatym samochód pracuje idealnie, żadnych niepokojących objawów, mechanik jeszcze mówił że może być jakiś czujnik w dpf-u i niby dpf myśli że się wypala a wcale się nie wypala stąd przybywanie oleju, proszę o poradę, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju też przybywa jak silnik ma problemy z pierścieniami, zapieczone, zużyte, i lub wytarte/porysowane cylindry itd, bierze resztki benzyny z cylindrów i przerzuca do oleju - najczęściej jak mieszanka bogata na zimno. Może tez być problem z sonda lambda i daje za bogata mieszankę której całkowicie nie dopala (jak tak miałem - błąd grzałki i lał na zimnym; wyszło przypadkiem przy skanie obd).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oleju też przybywa jak silnik ma problemy z pierścieniami, zapieczone, zużyte, i lub wytarte/porysowane cylindry itd, bierze resztki benzyny z cylindrów i przerzuca do oleju - najczęściej jak mieszanka bogata na zimno. Może tez być problem z sonda lambda i daje za bogata mieszankę której całkowicie nie dopala (jak tak miałem - błąd grzałki i lał na zimnym; wyszło przypadkiem przy skanie obd).

 

tak szczególnie że to n47 diesel 2.0

Ewidentnie problemy z regeneracją DPF i olej napędowy spływa do misy olejowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ewidentnie problemy z regeneracją DPF i olej napędowy spływa do misy olejowej .

Oczywiście, żadne pierścienie itp w N47.

Robo92 kup aplikację Btool którą w łatwy sposób będziesz mógł kontrolować, obserwować proces wypalania DPF-a i również ustalić przyczynę jeżeli będzie jakaś nieprawidłowość która zaburza ten proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc, byłem u mechanika i po pod pięciu pod komputer okazało się że jakiś czujnik z dpf jest zepsuty ponieważ po wyłączeniu silnika wartość powinna wskazywać 0 a wskazuje około 5, chyba czujnik ciśnienia spalin, czy ten czujnik może powodować przybywanie oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wy też tak macie że różnica przy sprawdzaniu oleju na bagnecie jest bardzo duża w zależności jak stoi samochod? U mnie jest tak, gdy auto stoi delikatnie w dół przodem naprawdę delikatnie to oleju mam lekko ponad połowę, a gdy obrócę samochód w tym samym miejscu tylko tylem delikatnie 2 dół to pokazuje lekko ponad max na bagnecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, czy Wy też tak macie że różnica przy sprawdzaniu oleju na bagnecie jest bardzo duża w zależności jak stoi samochod? U mnie jest tak, gdy auto stoi delikatnie w dół przodem naprawdę delikatnie to oleju mam lekko ponad połowę, a gdy obrócę samochód w tym samym miejscu tylko tylem delikatnie 2 dół to pokazuje lekko ponad max na bagnecie

Oczywiście, że będzie różnica :) W każdym samochodzie warunkiem poprawnego pomiaru poziomu oleju jest ustawienie samochodu na płaskiej powierzchni. Najlepiej ok 10-15min po wyłączeniu silnika. Zdarza się też, że niektóre silniki mają dwie skale na bagnecie umożliwiające też pomiar na uruchomionym silniku - ale chyba nie w BMW. :)

Z resztą takie rzeczy są napisane w instrukcji.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.