Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

A co w tym dziwnego? Nie, nie wymieniam według interwałów serwisowych.


Zresztą w innym wątku dotyczącym serii 3, jedna osoba bada regularnie olej po wymianie oraz stan silnika i potwierdza, że to optymalny interwał.

 

U mnie bywa, że w miesiąc zrobię 8 tys km i wymiana co 7 to jakaś totalna abstrakcja. Nigdy tak nie robiłem, a poprzednimi dwoma autami z grupy VW zrobiłem 900 tys km bez żadnych problemów. Swoją drogą taka ciekawostka - w instrukcji obsługi do Hyundaia jest napisane, że zalecana wymiana oleju co 7500 km lub co pół roku dla aut, które jeżdżą m.in. po mieście lub bardzo szybko autostradami.. generalnie przy trochę gorszych warunkach.. moje osobiste doświadczenia z nowymi autami i jeżdzeniem do prawie pół miliona km zaprzeczają konieczności aż tak częstej wymiany oleju. Mechanicy zawsze będą radzili jak najczęstszą wymianę oleju bo na tych czynnościach zarabiają.

 

Ale te 900 000 km zrobiłeś w Audi RS3? Bo w zasadzie biorąc pod uwagę pojemność silnika i moc, to z grupy VAG ten model jest najbliżej M240. Wymagania przy takich autach są nieco inne.


Zresztą niech każdy wymienia sobie olej co ile chce. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zresztą niech każdy wymienia sobie olej co ile chce. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać.

 

ja się zdziwiłem, bo te 7 tys. km to interwał raczej właśnie dla wyczynowego użytkowania auta i w takiej codziennej praktyce po prostu byłby uciążliwy. ja tam może w miesiąc nie robię 7 tys., ale pewnie w dwa to już się zdarzało i też sobie za bardzo tego nie wyobrażam tak często. trochę wychodzę z założenia, że skoro producent daje gwarancję plus ten BSI / BRI, to wymiana w takich zalecanych interwałach powinna być wystarczająca i raczej nie zwróci się koszt wymieniania kilka razy w roku, bo auto zdążę sprzedać, a kupujący nie doceni tak częstych wymian. Ale w sumie dałeś mi trochę do myślenia, popatrzyłem też na ten wątek na forum G20/21 i może na 7 tys. nie jestem psychicznie gotowy, ale faktycznie zwrócę uwagę na to, żeby to robić częściej niż w rekomendacjach.


oczywiście zgadzam się - niech każdy wymienia jak chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas. Jak można zrobić 900.000 km. Jesteś kierowcą zawodowym?????

nie nie, prywatnie jezdze. Glownie dojazdy do pracy, ale po prostu lubie jezdzic i bardzo czesto robie wycieczki po Polsce i Europie. Zawodowi jezdza inaczej minimum 120 tys rocznie, a ja jezdze od 2006 roku wiec stad ten dystans. Dzieki temu ze jezdze swoim autem, a nie leasingiem i sam place za benzyne i serwisy to uwazam ze moge cos doradzic w kwestii obslugi auta tak, aby przejechalo sporo kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas. Jak można zrobić 900.000 km. Jesteś kierowcą zawodowym?????

nie nie, prywatnie jezdze. Glownie dojazdy do pracy, ale po prostu lubie jezdzic i bardzo czesto robie wycieczki po Polsce i Europie. Zawodowi jezdza inaczej minimum 120 tys rocznie, a ja jezdze od 2006 roku wiec stad ten dystans. Dzieki temu ze jezdze swoim autem, a nie leasingiem i sam place za benzyne i serwisy to uwazam ze moge cos doradzic w kwestii obslugi auta tak, aby przejechalo sporo kilometrow.

 

900 000 km to na pewno dobry dystans na sprawdzenie w praktyce różnych teorii. A jakimi samochodami zrobiłeś te 900 000 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas. Jak można zrobić 900.000 km. Jesteś kierowcą zawodowym?????

nie nie, prywatnie jezdze. Glownie dojazdy do pracy, ale po prostu lubie jezdzic i bardzo czesto robie wycieczki po Polsce i Europie. Zawodowi jezdza inaczej minimum 120 tys rocznie, a ja jezdze od 2006 roku wiec stad ten dystans. Dzieki temu ze jezdze swoim autem, a nie leasingiem i sam place za benzyne i serwisy to uwazam ze moge cos doradzic w kwestii obslugi auta tak, aby przejechalo sporo kilometrow.

 

900 000 km to na pewno dobry dystans na sprawdzenie w praktyce różnych teorii. A jakimi samochodami zrobiłeś te 900 000 km?

pierwsza byla skoda octavia 2006 1.6 benzyna oznaczenie BFQ manual, drugie audi a3 2012 1.6 benzyna oznaczenie BSE manual. audi bylo tak idealne, ze szykowalem je na okolo 700 tys km, ale zostalo zniszczone w wypadku na ok 450 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od dealera, że moje BMW właśnie dopłynęło. Transport morski trwał od 1 kwietnia do 4 maja.

Za tydzień samochód będzie już w Kleszczowej, czyli to daje razem ok. 41 dni.


Odbiór powinienem więc mieć w ostatni tydzień maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostałeś info z zaskoczenia? Nie informował diler ze status się zmienił , że do produkcji skierowany, że vin nadano? A zamawiałeś z tego co pamietam w sierpniu prawda? Ja w październiku czyli może na sierpień będę miał ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostałeś info z zaskoczenia? Nie informował diler ze status się zmienił , że do produkcji skierowany, że vin nadano? A zamawiałeś z tego co pamietam w sierpniu prawda? Ja w październiku czyli może na sierpień będę miał ...

 

Nie no, wiedziałem jak się zmienia status - zobacz moje poprzednie wpisy :)

O skierowaniu do produkcji się dowiedziałem, numer VIN poznałem akurat w czasie rozmowy z salonem, o transporcie też mnie dealer informował no i jak samochód dopłynął, to dostałem telefon.

Generalnie początki z dealerem miałem szorstkie, ale potem już było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, tyle tego ze już nie ogarniam. Ale zamawiałeś w sierpniu? Dobrze pamietam? I gdzie zamawiałeś u jakiego dilera ?

 

W sumie to nie dziwię się, trochę tych stron się uzbierało :)


Tak, dobrze pamiętasz, że w sierpniu :) W Inchcape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od dealera, że moje BMW właśnie dopłynęło. Transport morski trwał od 1 kwietnia do 4 maja.

Za tydzień samochód będzie już w Kleszczowej, czyli to daje razem ok. 41 dni.


Odbiór powinienem więc mieć w ostatni tydzień maja.

 

hehe gratulacje troche zazdroszcze. Moje nadal w statusie 105 bez potwierdzonej produkcji, nikt nic nie wie, żadnych terminów... Na umowie ostateczna date odbioru mialem 30 kwietnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od dealera, że moje BMW właśnie dopłynęło. Transport morski trwał od 1 kwietnia do 4 maja.

Za tydzień samochód będzie już w Kleszczowej, czyli to daje razem ok. 41 dni.


Odbiór powinienem więc mieć w ostatni tydzień maja.

 

A moja wyplynela miesiac przed Twoja prawie (08.03) i jeszcze do Polski nie trafila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne. Powiedziałbym nawet, że podejrzanie dziwne. Zapytaj dealera czy na pewno miałeś status, że w transporcie.

No nie ma takiej opcji, że statek z Twoim BMW płynie miesiąc dłużej niż mój. Coś tu mocno nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ja też dziś dostałem info, że auto przypłynęło i jest w transporcie lądowym do Polski :D chyba jednym statkiem płynęły w takim razie. a spodziewałem się dopiero na przełomie maja/czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ok. 20 września, data produkcji 29.03.22

 

Super, że Twoje BMW też przypłynęło. Wreszcie pojawi się ich więcej na ulicach. A byli tacy, co śmiali się, że na pewno w maju nie dostaniemy i na pewno odbierzemy po wyższej cenie :)

A jak wygląda w końcu Twoja ostateczna konfiguracja? Coś wypadło na restrykcjach?


Teraz muszę podjąć decyzję, jak zabezpieczyć lakier: czy powłoka ceramiczna, elastomerowa, folia, czy mix? :) Na razie najbliżej mi do wyboru: folię na front + progi + lusterka oraz powłoka elastomerowa na resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypadło nic. mam tylko:

48Z Deselection Of Front Passenger Lumbar Support / Front Passenger Backrest Width Adjustment

6UX Bmw Controller Without Touch-function

które jak rozumiem teraz standardowo wszędzie wypadają

i

6P1 Wi-fi Functions, Temporary Deletion & Preparation For Remote Software Upgrade

a to z kolei tymczasowe i jeśli dobrze się orientuję, to już ten RSU jest / zanim odbiorę ma być


a co do konfigu ogólnie to mam chyba wszystko poza M Technik (tu żałuję, że nie wziąłem), szklanym dachem (powoduje obniżenie dachu o kilka cm) i foteli M (jakoś mi w innych modelach nie podpasowały, niewygodnie mi się tym jeździło i w jedynce i w XM3 i potem w kilku innych, którymi jeździłem już po zamówieniu 2). ani harman, ani ładowarka, ani kamery 360 mi nie wypadły ;)


co do zabezp. lakieru to też się właśnie waham. szkoda mi kasy na folie za naście k PLN na aucie za takie pieniądze. powłokę ceramiczną może warto zrobić właśnie. a, no i mam listwy piano black (tak, tak, wiem :)), można je okleić zdaje się, ale muszę zobaczyć jak to na żywo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypadło nic. mam tylko:

48Z Deselection Of Front Passenger Lumbar Support / Front Passenger Backrest Width Adjustment

6UX Bmw Controller Without Touch-function

które jak rozumiem teraz standardowo wszędzie wypadają

i

6P1 Wi-fi Functions, Temporary Deletion & Preparation For Remote Software Upgrade

 

U mnie oczywiście też brak tych funkcji. Natomiast co do M Technology, to może gdybym zamówił od razu, to bym miał, ale dorzuciłem w ostatniej chwili i okazało się, że fabryka nawet bez pytania mnie o zdanie, wycięła M Technology, mimo że figurowało w zamówieniu.

Trudno...


Folii na cały samochód raczej nie będę kładł, ale te newralgiczne elementy chyba jednak zabezpieczę. Jeżeli masz w środku piano black to nałóż najlepiej wszystko co się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne. Powiedziałbym nawet, że podejrzanie dziwne. Zapytaj dealera czy na pewno miałeś status, że w transporcie.

No nie ma takiej opcji, że statek z Twoim BMW płynie miesiąc dłużej niż mój. Coś tu mocno nie gra.

 

Wlasnie dostalem info ze odbior w przyszla sobote. Takze cos krecili z tym transportem, jak juz sie spotkam to wypytam dokladnie o to.

Licze tez na to ze cos mi doloza w gratisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.