Skocz do zawartości

Skrzypienie/pisk z układu kierowniczego


michau6211

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie zauważyłem podobnego tematu, dlatego zakładam nowy.

W ostatnim czasie zauważyłem u siebie pisk / skrzypienie dochodzące z kolumny kierowniczej przy kręceniu kierownicą. Prawdopodobnie ociera się jakiś materiał i trzeba by zdemontować koło kierownicy i to sprawdzić - ale pomyślałem że spytam na forum. Pacjent to 330i M Sport.


Czy ktoś miał podobny problem? Co to może być jeśli nie kierownica? Magiel? Silniczek od wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja na skrzypiący, faktycznie skrzypiący układ kierowniczy miałem wymieniony cały układ. Pytanie zatem o jakim skrzypienie mowa. U mnie po rozgrzaniu auta się pojawiało.

 

U mnie jest to samo, raczej po dłuższej jeździe i rozgrzaniu. Przy kręceniu kierownicą, w okolicy punktu „0” pojawia się delikatne skrzypienie. Możesz opisać jak to u Ciebie się objawiało i który serwis zdecydował się na wymianę całego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na skrzypiący, faktycznie skrzypiący układ kierowniczy miałem wymieniony cały układ. Pytanie zatem o jakim skrzypienie mowa. U mnie po rozgrzaniu auta się pojawiało.

 

U mnie jest to samo, raczej po dłuższej jeździe i rozgrzaniu. Przy kręceniu kierownicą, w okolicy punktu „0” pojawia się delikatne skrzypienie. Możesz opisać jak to u Ciebie się objawiało i który serwis zdecydował się na wymianę całego układu?

 

Ja akurat w BMW Auto Rawski. Operacja trwała dość długo bo trzeba było czekać na części. Najpierw wymienili jakieś śruby, które miały odciążyć cały układ. Nie zadziałało i BWM Polska zatwierdziło wymianę. Chyba ze 3 tygodnie byłem bez swojego auta. Ale ogarnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja na skrzypiący, faktycznie skrzypiący układ kierowniczy miałem wymieniony cały układ. Pytanie zatem o jakim skrzypienie mowa. U mnie po rozgrzaniu auta się pojawiało.

 

U mnie jest to samo, raczej po dłuższej jeździe i rozgrzaniu. Przy kręceniu kierownicą, w okolicy punktu „0” pojawia się delikatne skrzypienie. Możesz opisać jak to u Ciebie się objawiało i który serwis zdecydował się na wymianę całego układu?

 

Ja akurat w BMW Auto Rawski. Operacja trwała dość długo bo trzeba było czekać na części. Najpierw wymienili jakieś śruby, które miały odciążyć cały układ. Nie zadziałało i BWM Polska zatwierdziło wymianę. Chyba ze 3 tygodnie byłem bez swojego auta. Ale ogarnęli.

Dali auto zastępcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak choć chwilę byłem bez auta bo skorzystałem tylko z gwarancji mobilności, ale późnej w BMW Polska był akcept na zastępcze.. Co do skrzypienia z filmu to nie to. I tak delikatnie pracę wspomagania słychać od nowości, ale u mnie to było skrzypienie w stylu jakaś gumowa końcówka drążka, bądź jakaś tuleja. Edytowane przez Crysis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak choć chwilę byłem bez auta bo skorzystałem tylko z gwarancji mobilności, ale późnej w BMW Polska był akcept na zastępcze.. Co do skrzypienia z filmu to nie to. I tak delikatnie pracę wspomagania słychać od nowości, ale u mnie to było skrzypienie w stylu jakąś gumowa końcówkia drążka bądź jakaś tuleja.

Żeby nie zakładać nowego watku. Miał ktoś objaw “skrzeczacego tapczanu” z przedniego zawieszenia? Objaw tak jak u kolegi powyżej ale tylko zaraz po starcie, po rozgrzaniu problem ustaje. Zawias mpak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.