Skocz do zawartości

BMW F10 kierownica M Performance - modyfikacja


rendemon

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie techniczne, bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi wprost, czy do F10 były fabryczne kierownica M Performance ? Mam wersje M z roku 2014 (polift okrągła poduszka), kierownica zniszczona (wytarta) i zastanawiam się nad kupnem nowej kierownicy w wersji M Performance, ale zastanawia mnie czy takie fabryczne w ogóle były bo w Internecie wyskakują mi różne wzory-wyglądy kierownic F10 MPerformance ??? Były takie ORI ? Jak tak to jaki to wzór ???


wzory kierownic - która to oryginalna m performance ? : https://www.google.com/search?q=kierownica+bmw+f10+performance&rlz=1C1MSIM_enPL857PL857&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwic5cKB2PjxAhVQzIUKHXCYDg0Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=969

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na e-bay sprzedają nowe oryginalne kierownice mperformance do F10, ale to chyba drogie smoróby bo fabrycznie chyba do poliftów nie było fabrycznych kierownic mperformance. Na e-bay taka gotowa kosztuje ok 4500 zł. Ale nie lepiej zamówić sobie taką w Polsce ? Są firmy co Ci dowolnie przerobią zmodyfikują kierownicę, wyjdzie dużo taniej a i jakościowo na pewni nie gorzej niż takie niby made in USA robione w Meksyku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba nie głupi pomysł, aby przerobić swoją kierownicę. Znacie i możecie polecić jakieś dobre firmy co to porządnie modyfikują i obszywają kierownicę ??? Pogrzebałem trochę w necie i na gogle, alegro, olx; jest sporo ogłoszeń różnych firm co to robią kierownice, ale nie chce się naciąć na minę i zrobić u jakiegoś partacza!?! Kogo polecicie od kierownic ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzelam, ale podejrzewam że taką samą z wyświetlaczem w Polsce Ci zrobią za mniej niż połowę ceny. Bez wyświetlacza takie MPerformance będziesz miał spokojnie poniżej 2 koła. Jak chcesz się zorientować co i jak można zrobić masz namiary na firmę co chyba obecnie robi najlepsze kierownice w Polsce www.maximonia.pl, dużo osób z naszego forum robiło u nich kierownice (było pokazywanych sporo zdjęć) i wszyscy chwalą. W ich galerii masz dziesiątki jak nie setki przykładów kierownic do BMW: https://maximonia.pl/galeria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te stronę firmy maximonia i rzeczywiście robią bardzo ładne kierownice. Pogrzebałem też trochę na ich temat i maja również same dobre opinie zarówno na naszym jak i innych forach. Po weekendzie skontaktuję si z nimi i zobaczę co mi zaproponują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak się ma ich cena "to kwota od XXX" do realnej ceny?
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz info na ich stronie: https://maximonia.pl/cennik oczywiście traktuj poglądowo bo ceny są "OD"

jak chcesz szczegóły to - cytat z ich strony: "W celu szybkiego i kompleksowego przedstawienia oferty na modyfikację i obszycie konkretnej kierownicy, prosimy o przesłanie na nasz adres e-mail zdjęcia swojej kierownicy do modyfikacji wraz z opisem co ma być w niej zmodyfikowane i jak ma być obszyta. Można również wysłać zdjęcie swojej kierownicy + zdjęcie kierownicy już modyfikowanej jako wzór, na tej podstawie również możemy przygotować ofertę. Oficjalne - wiążące oferty cenowe, wraz ze specyfikacją, podaniem terminów, sporządzamy i wysyłamy tylko w formie oficjalnego e-maila. Oferty cenowe wraz z proponowaną pełną specyfikacją zlecenia oraz poglądowym projektem, wysyłamy w postaci e-maila maksymalnie w ciągu 24 godzin (dni robocze) od momentu otrzymania zapytania." e-mail: info@maximonia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównałem oferty kilku bardziej i mniej znanych firm w Polsce co to przerabiają modyfikują i obszywają kierownice i rzeczywiście ich projekty maximonia i wykonanie wydają się być najlepsze. Nie są najtańsi w porównaniu do konkurencji ceny średnie są droższi i tańsi, ale biorąc pod uwagę co i jak robią to chyba dobra oferta. Jedyny minus to odległe terminy bo maja obecnie z powodu dużej ilości zamówień zabukowane terminy już prawie do końca roku, ale z drugiej strony to chyba dobrze o nich świadczy jak mają dużo klientów.

Przejrzałem ich projekty realizacje odnośnie kierownic i zastanawiam się nad wyborem jednego z poniższych - WASZYM ZDANIEM która fajniejsza ????


Taka już całkowicie zmodyfikowana kierownica z włókna węglowego carbon

ef79a950-08f5-4f46-8d64-eb967a2b41d3.jpg


Czy taka spokojniejsza skórzana kierownica

927c4124-e86f-4d29-a631-42548839ddc7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem u nich osobiście, aby na miejscu zobaczyć co i jak robią. Zamówiłem u nich cały komplet, kierownica + gałka biegów + listwy z prawdziwego włókna węglowego carbon, cena za wszystko wyszła duuuuża, ale przyjemność jazdy takim autem będzie jeszcze większa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak się ma ich cena "to kwota od XXX" do realnej ceny?

Sam sobie odpowiem, za kierownicę M, taką jak na aukcji poniżej chcą rzędu 400-500pln

https://allegro.pl/oferta/kierownica-m-pakiet-tempomat-bmw-f10-f11-f12-f13-9878918105

Co różni się rzędu 2x od podanego "od...." na stronie.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem robiłem kierownice w tej firmie maximonia https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=198&t=380642 też z polecenia na forum. Co do cen to najlepiej skontaktować się z nimi osobiście bo oni robią wszystko indywidualnie. To nie jest jakaś wielka fabryka co robią gotowce. Miałem okazję ich odwiedzić i to mała firma co wszystko wykonują indywidualnie na zamówienie, ale dzięki temu mogą wszystko zrobić tak jak chcemy - mają ogrom materiałów i różnych opcji zrobienia kierownicy; można o tym dokładnie poczytać na ich stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u nich coś robiłem, też mogę polecić. Właśnie te mniejsze firmy dbają o jakość swoich wyrobów bardziej niż te duże molochy co robią masówkę. Oni nie robią wszystkiego, specjalizują się w kierownicach i to właśnie robią na najwyższym poziomie. Co do cen robiłem przed zamówieniem u nich rozeznanie i ceny mają średnie - nie najwyższe, ale i nie najniższe, ale biorąc pod uwagę ich jakość to to moim subiektywnym zadaniem stosunek ceny do jakości mają bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak się ma ich cena "to kwota od XXX" do realnej ceny?

Sam sobie odpowiem, za kierownicę M, taką jak na aukcji poniżej chcą rzędu 400-500pln

https://allegro.pl/oferta/kierownica-m-pakiet-tempomat-bmw-f10-f11-f12-f13-9878918105

Co różni się rzędu 2x od podanego "od...." na stronie.

 

Biorąc pod uwagę ich stronę z cennikiem odnośnie obszycia i modyfikacji kierownicy: https://maximonia.pl/cennik obszycie standardowe kierownicy w skórze jednolitej to kwota 300 zł biorąc pod uwagę twój link z kierownicą m-pakiet przy których przy wymianie skóry wymienia się gąbkę podkładową to kwota w okolicach 400 zł jest ok i nie jest to na pewno tak jak piszesz x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja to nie jest kwota 2x. Mój błąd. Po dokładniejszym przyjrzeniu się tematowi każda kierownica jest inna i najlepiej do nich pisać o wycenę.

Przy ogrzewanej kierownicy (mój przypadek) z tego co zrozumiałem to nowa skóra jest nakładana na obecną.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietaj.... ze kierownica m - okrągły airbag,

Plastik ten co się łączy ze sobą nie bedzie się domykał. Jakaś lekka szpara zostaje.... szlag wie jak to wygląda....


Po prostu nie da sie inaczej przy grzanej mi napisali jakiś miesiąc temu.


Stąd ja zrezygnowalem z ich usług. I nie odnowiłem swojej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietaj.... ze kierownica m - okrągły airbag,

Plastik ten co się łączy ze sobą nie bedzie się domykał.


Po prostu nie da sie inaczej przy grzanej.


Stąd ja zrezygnowalem z ich usług. I nie odnowiłem swojej....

tak, pisali o 2.5mm przewie w tym plastiku. Też narazie odpuszczam temat...

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety te grzane kierownice są kłopotliwe bo nie można zdjąć starej skóry, która jest sklejona z matą grzewczą zatopioną w piance - jest bardzo duże ryzyko uszkodzenia maty - trzeba obszywać na starą skórę. Znajomy obszywał tego typu kierownicę i ta "szparka" ok 2mm w palstiku na dolnym ramieniu, jest tylko widoczna jak się przekręci kierownicę do góry nogami i od góry patrzy, Przy użytkowaniu na co dzień w ogóle to nie przeszkadza i tego nie widać. Jak by mi znajomy nie powiedział że tak ma zrobione, obszyte to bym się w ogóle nie zorientował. Też z mojego polecenia obszywał w tej firmie maximonia. Jak mi się uda i będę się z nim widział i pamiętał to cyknę wam fote jak to wygląda - ta "szparka".


On sobie zrobił coś w tym stylu ze skóra dziurkowaną (mniej się ślizga w łapach jak spocone):


ca8fdf3e-735f-4bf8-abf8-ba9f29b362d7.jpg


7a2933b6-6c5d-4ddd-af78-9eb9ad8ff56f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u nich z ciekawości, że tak zapytam kosztuje taka kierownica, jak na drugim zdjęciu bez carbonu? :D

 

927c4124-e86f-4d29-a631-42548839ddc7.JPG


za taką kierownice jak na tym zdjęciu w maximonia powiedzieli mi 990 zł


Zrobienie wg takiej specyfikacji (to z oferty od nich jaką dostałem):

1. Dołożenie/Modyfikacja "bicepsów" na typ Sport Individual

2. Dołożenie "tricepsów" na typ Sport Custom

3. Modelowanie obręczy kierownicy "wąsy"

4. Ergonomiczne profilowanie pod kciuki

5. Podpórki wewnętrzne obręczy kierownicy

6. Pogrubienia obręczy na całym obwodzie o 2mm (zwiększenie grubości/przekroju obręczy o 4mm)

7. Nowa oryginalna neoprenowa pianka podkładowa firmy 3M

8. Obszycie oryginalną skórą automotive class I nappa BMW OEM (skóra gładka jednolita - górna część obręczy kierownicy) - kolor czarny/antracyt

9. Obszycie oryginalną skórą automotive class I perfored BMW OEM (skóra perforowana - boczna część obręczy kierownicy ) - kolor czarny/antracyt

10. Cztery łączenia skóry - dwa górne oraz dwa dolne poprzeczne/proste

11. Przeszycie wzór "krzyżak" nicią 3 kolory M-Pakiet

- Pozostałe elementy kierownicy pozostają fabryczne - bez zmian


33741598-ddfb-44cf-a82b-595b6ba11891.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maximonia wszystko robią indywidualnie pod zamówienia klienta; każdy może sobie zamówić kierownicę według własnej wizji i preferencji. Na pewno znają się na swojej robocie i kierownice robią pierwsza klasa. Kwestia wizualna to już indywidualne preferencje zamawiającego co mu się poprostu podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.