Skocz do zawartości

Jaki rozmiar kół?


Stashek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Podałem parametry przedniego i tylnego koła dla cywilnej i M, nie ma tam ET 31.

Tutaj podają ET 31 dla M-ki. https://www.leebmann24.de/bmw-winterkomplettraeder-m-doppelspeiche-808-orbitgrey-21-zoll-rdci-36112471521-36112471522.html

 

w 40i miałem ograniczenie do felgi 20

Co to za ograniczenie?

Wymienione w instrukcji rozmiary opon z jakimi możesz stosować łańcuchy - i maksymalny rozmiar to właśnie 275/45/20. W M-ce jest to 295/35/21. Pewnie M50d/M50i tez dopuszczaja w instrukcji felgi 21do lancuchow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Chciałem się podzielić się z wami ciekawym spostrzeżeniem.

Sporo osób narzeka na komfort na 21 calach i oponach run flat, szczególnie Pirelli P Zero.

Osobiście do tej pory jeżdziłem na 21 Conti Sport Contact 6 RFT i zmieniłem na 22 cale Pirelli P Zero bez RFT.

Komfort na 22" jest sporo większy, a prowadzenie mniej precyzyjne z racji bardziej miękkiej mieszanki i cienszych ścian bocznych opon co akurat pasuje mi średnio bo wolę twardsze opony.

Różnica w komforcie w moim odczuciu jest większa jak zmiana trybu z comfort na sport w zawieszeniu adaptacyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pneumatyke ,jezdze ba 22" kolach I jest mega komfortowo, wiec zastanawianienie sie czy brac 20" czy 21" jest zbedne ! 20" wygladaja slabo !!!!!!! Bierz 21" bedzie komfortowo I bedzie wygladac przyzwoicie !!! 20" w takim aucie to rozboj  w bialy dzien a 19" to juz profanacja 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamówieniu auta z 22" też się nasłuchałem głupot jaki to będzie mały komfort.

Po kilku miesiącach jeżdżenia, na brak komfortu nie narzekam. Jedyne na co trzeba uważać, to ze względu na niski profil, wszystkie dziury i krawężniki trzeba pokonywać z większą uwagą i mniejszą prędkością.

 

PS zgadzam się z powyższym, że na 22" wygląda super 🙂

Edytowane przez apzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takich głupot o małym komforcie na 22” nasłuchałem się przed zamówieniem auta. Z racji, że felgi 21” nie podobają mi się, wybrałem 20”… ale faktycznie auto nie wyglada z tymi kołami najlepiej. 
Po założeniu 22” cali (opony non rtf) mogę powiedzieć, ze komfort jest nawet lepszy niż na 20” rtf. Nie wspominając o wyglądzie auta… jest tak jak napisali koledzy wyżej. Auto wyglada po prostu super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 22 cale (czarne), z pneumatyką. Auto wygląda fantastycznie, jak mijam inne X5 na mniejszych felgach to jest różnica.

Ale też są mroczne strony, wszelkie krawężniki to wróg numer jeden. Przejechane 8000 km, felgi jeszcze dziewicze, ale to kwestia czasu i pojawią się pierwsze znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mariuszcom napisał(a):

A jak 22 bez pneumatyki oceniacie?

Nie mam pneumatyki. Akurat jak testowałem X5 u dwóch dealerów to auta były na kołach zimowych 19” i 20”

Na pneumatyce jak dla mnie za bardzo bujało. Dlatego wybór padł na mniejsze koła bez pneumatyki. Teraz po założeniu 22” z oponami non rft mogę powiedzieć, że komfort jest nawet lepszy. Wprawdzie nie mam porównania z pneumatyka na tych kołach, ale jazda jest komfortowa i nie ma co się obawiać, nie mając pneumatyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam pneumatyki bo wolę sztywniejsze zawieszenia i po zmianie z 21 RFT na 22 bez RFT czuje się prawie jak bym zmienił na pneumatykę.

Do tej pory lato/zima 21 cali RFT i tak się do nich przyzwyczaiłem, że teraz ciężko mi zaakceptować bardziej miękką jazdę bo czuje się mniej pewnie.

Co do opon to polecam Pirelli P Zero, w przeciwieńswtwie do Conti mają pokaźny rant ochronny co sporo zabezpiecza przed zarysowaniem.

Od końca zeszłego roku był problem z dostępnością przednich Pirelli i długo czekałem ale teraz już poszła produkcja i nie kosztują 4k za oponę tylko normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.