Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak zdejmiecie plecki z telefonow to zacznie działac znacznei lepiej. BMW cos przegięło z gruboscie tacki i telefon z pleckami na pograniczu zasiegu indukcji jest.

 

Mówiąc "plecki" masz na myśli tylny panel telefonu czy po prostu etui? Telefony obecnie są klejone więc rozbieranie go żeby szybciej naładować to jakieś kuriozum :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam iPhona i nawet podczas używania Car Play i nawigacji Google poziom naładowania wzrasta (chociaż dosyć wolno).


Druga sprawa - jeśli uruchamiamy nawigację przez CarPlay to warto zerknąć czy wyświetlacz w telefonie jest wyłączony. Mi już się zdarzyło kilka razy, że wyświetlaczy był cały czas ON i wtedy rzeczywiście spadał poziom naładowania.


Generalnie jeśli telefon zbyt się nagrzewa, to spada prąd ładowania co ma ograniczyć temperaturę - przynajmniej tak ma to działać, ale to kwestia już chyba konkretnego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie odchodzić za daleko od oryginalnego tematu tego wątku (restrykcje), dodam ostatnie słowo o tej ładowarce. Mam iPhone 12, faktycznie w skórzanym etui, na którym odpalone jest zazwyczaj Waze (jako nawigacja wysyłana do CarPlay), TIDAL jako źródło muzyki (tez wysyłane do CarPlay), a na ekranie telefonu mam zawsze odpalone jakieś inne aplikacje i ekran stale się świeci


W tych warunkach po Ok 45-60 minutach jazdy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki przegrzania (znaczne spowolnienie działania telefonu), a po półtorej godziny telefon wyłącza się i przechodzi w stan awaryjny, żeby się ochłodzić. Ładowarka jest w stanie utrzymać stan baterii na poziomie z początku trasy


Ten sam scenariusz tylko z telefonem podpiętym do samochodu przez USB: zero grzania, zero spowolnienia, bateria lekko mocniej podładowana niż na początku jazdy. Oczywiście połączenie kablem nadal pozwala korzystać z CarPlay


To tyle w temacie użyteczności ładowarki

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z dealerem. Powiedział, że bardzo dużo zamówień wyrzuciło im na luty ale moje póki co dalej wisi na pierwszy tydzień grudnia. Zadzwonił do mnie po godzinie i powiedział, że BMW zatwierdziło moje zamówienie i nadali nr VIN. Czy teraz mogą jeszcze przerzucić termin produkcji mojego zamówienia czy to już raczej pewne? :?:

Btw kilka szt. serii 3 i 4 przyszło im bez paneli dotykowych. Trochę był zaskoczony jak mu powiedziałem, że do serii 5 dotyk też może się skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze 5er są produkowane na wsi w Dingolfing , a tam może nie zabraknąć wyświetlaczy :norty:

 

Moje G30 wyprodukowano w fabryce Magna Steyr w Austrii .


Odnośnie ładowarki indukcyjnej to zapytajcie swojego sprzedawcy czy nie dorzucą w ramach zadowolenia klienta ładowarki indukcyjnej z akcesoriów BMW , taka wczepiana w miejsce na kubki i podłączana do zapalniczki . Ja dostałem i jestem zadowolony , IPhone 12 ładuje się bez problemu , nie nagrzewa się , da się na światłach klikać w telefon a nie jak w przypadku szuflady kiedy nie widzimy telefonu . Mi pasuje ale wiadomo nie każdemu musi to odpowiadać . Dodatkowo może też pełnić funkcje power banka po wyjęciu z uchwytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nasze 5er są produkowane na wsi w Dingolfing , a tam może nie zabraknąć wyświetlaczy :norty:

 

Moje G30 wyprodukowano w fabryce Magna Steyr w Austrii .


Odnośnie ładowarki indukcyjnej to zapytajcie swojego sprzedawcy czy nie dorzucą w ramach zadowolenia klienta ładowarki indukcyjnej z akcesoriów BMW , taka wczepiana w miejsce na kubki i podłączana do zapalniczki . .

jutro podpisuję umowę leasingu to zapytam mojego sprzedawcy gdzie mój bolid będzie produkowany , o ile w ogóle będzie :wink:

czy możesz robić fotkę jak wygląda ta ładowarka i jak leży w trakcie ładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz robić fotkę jak wygląda ta ładowarka i jak leży w trakcie ładowania ?



Chętnie ale nie nauczę się chyba wstawiać tu zdjęć . Jeden z kolegów wstawił linki do tej ładowarki tam idealnie widać jak to „ leży „ jak mówiłem mi pasuje ale nie każdemu musi pasować odstający telefon ale na pewno jest to też super alternatywa dla uchwytów na telefon przyklejanych do szyby bo i takie cuda są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzięki :cool2: choć tak się zastanawiam , czy nie lepiej podłączyć telefon do kabla i mieć go w zamkniętym schowku ? , wtedy AA będzie działał poprawniej , audio będzie lepsze i harmonia panelu środkowego nie zostaje rozchwiana . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :cool2: choć tak się zastanawiam , czy nie lepiej podłączyć telefon do kabla i mieć go w zamkniętym schowku ? , wtedy AA będzie działał poprawniej , audio będzie lepsze i harmonia panelu środkowego nie zostaje rozchwiana . :wink:

Ja tak zrobilem. Kupilem kabelki z czarnym, materialowym oplotem i chowam sobie tel do podlokietnika. Tez mi wywalili indukcje. Na tacce telefon (iphone xr z etui) miesci sie w sam raz, ale ciezko sie go wyciaga, wiec kolejny argument by omijac to miejsce :)


Wioslarz - gratulacje: piekna specyfikacja. Czego na dzien dobry nie zamawiales ze poszlo tak szybko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechalo 22.11 do dilera, teraz czekam na rejestracje.

Produkcja 28.10, równe 3 miesiace od zlozenia zamowienia


10b1fd3125ff.jpg

 

Czy mi się wydaje czy tam jest zimowy laciek? Jak tak to zamawiałeś u nich opony/koła zimowa czy takie przyszły z fabryki?

Ja mam zamówione 20" i sprzedawca powiedział mi, że na pewno przyjdzie na letnich bo na takich zawsze przychodzą nowe samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy tam jest zimowy laciek? Jak tak to zamawiałeś u nich opony/koła zimowa czy takie przyszły z fabryki?

Ja mam zamówione 20" i sprzedawca powiedział mi, że na pewno przyjdzie na letnich bo na takich zawsze przychodzą nowe samochody

 

Zalożona jest letnia opona przez fabryke. Sprzedawca to samo mi powiedzial, zakup zimowych dopiero na miejscu w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.