Skocz do zawartości

F11 aktualizacja radia.


MaSter27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z aktualizacją radia.

Pobrałem pliki ze strony bmw, wszystko zgrane na pendrive do folderu głównego (pendrive sformatowany) po wsadzeniu pendrive do auta i próbie uruchomienia aktualizacji auto nie widzi pendrive.

Na tym samym pendrive była wcześniej muzyka i działało bez problemu.

A przydała by się aktualizacja.

Pendrive SanDisk 64gb. Czy może być to spowodowane zbyt dużą pojemnością pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w wersji z CIC, USB w schowku pasażera służy jedynie do aktualizacji map navi. Mini aktualizacje radia pobrane ze strony BMW powinno się wgrywać przez USB w podłokietniku, jeśli takiego nie masz to tut mir leid, jedynie pełny update przez iste albo esys :( Poza tym, co do samej aktualizacji nie jest ważny jedynie format pendrive (który powinien być w tym przypadku FAT32) ale również rodzaj mapy partycji, która w przypadku aktualizacji map powinna być MBR (główny sektor rozruchowy) zamiast GUID (tutaj samochód nie widział pendrive w schowku pomimo FAT32). Może w przypadku aktualizacji radia z podłokietnika też trzeba odpowiednio sformatować pendrive.. Na MacBooku konwersja z GUID na MBR i odwrotnie jest banalnie prosta, na Windows trochę trudniej ale wciąż bez potrzeby pobierania dodatkowych programów. Powodzenia.

G31 520d xDrive 1330859-1.png


ex: F11 530d xDrive http://images.spritmonitor.de/1114474.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w wersji z CIC, USB w schowku pasażera służy jedynie do aktualizacji map navi. Mini aktualizacje radia pobrane ze strony BMW powinno się wgrywać przez USB w podłokietniku, jeśli takiego nie masz to tut mir leid, jedynie pełny update przez iste albo esys :( Poza tym, co do samej aktualizacji nie jest ważny jedynie format pendrive (który powinien być w tym przypadku FAT32) ale również rodzaj mapy partycji, która w przypadku aktualizacji map powinna być MBR (główny sektor rozruchowy) zamiast GUID (tutaj samochód nie widział pendrive w schowku pomimo FAT32). Może w przypadku aktualizacji radia z podłokietnika też trzeba odpowiednio sformatować pendrive.. Na MacBooku konwersja z GUID na MBR i odwrotnie jest banalnie prosta, na Windows trochę trudniej ale wciąż bez potrzeby pobierania dodatkowych programów. Powodzenia.

 

Dzięki jutro zobaczę czy coś zadziała.

Mam 2 porty USB jeden jest w schowku od strony pasażera a drugi wraz z aux w podłokietniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana.

Okazało się że PenDrive 64gb nie obsługuje FAT32 :mad2: Nie wiem jak to możliwe ale OK.

Przy zmianie na FAT32 z automatu PenDrive wracał do exFAT.


Znalazłem że tylko PenDrive do 32gb obsługuje FAT32 trochę dziwne ale OK.

Zmieniłem dostępną pojemność PenDrive na 16GB i już poszło bez problemu na FAT32 i nie wracał już na exFAT.

Po czym aktualizacja w aucie ruszyła od strzała.

Może komuś się ta informacja przyda jeszcze :)

Dzięki wielkie za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Ja trochę z innej beczki, ponieważ nie mogę pobrać plików z updatem radia ze strony https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html

Po wpisaniu vinu pokazuje sie następujący komunikat :

An error has occurred. Please try again later.

Próbowałem pobrać pliki z innego kompa ale nic to nie dało

Czy posiada ktoś plik do aktualizacji albo podpowie co robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

Ja trochę z innej beczki, ponieważ nie mogę pobrać plików z updatem radia ze strony https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html

Po wpisaniu vinu pokazuje sie następujący komunikat :

An error has occurred. Please try again later.

Próbowałem pobrać pliki z innego kompa ale nic to nie dało

Czy posiada ktoś plik do aktualizacji albo podpowie co robie źle?

 

Nic nie robisz źle. Po prostu wycofali nam aktualizację. Jeszcze nie dawno wszystko było ok, obecnie skąd mojego samochodu jest identyczny komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam,

Ja trochę z innej beczki, ponieważ nie mogę pobrać plików z updatem radia ze strony https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html

Po wpisaniu vinu pokazuje sie następujący komunikat :

An error has occurred. Please try again later.

Próbowałem pobrać pliki z innego kompa ale nic to nie dało

Czy posiada ktoś plik do aktualizacji albo podpowie co robie źle?

 

Nic nie robisz źle. Po prostu wycofali nam aktualizację. Jeszcze nie dawno wszystko było ok, obecnie skąd mojego samochodu jest identyczny komunikat.

 

Wiesz skąd teraz można pobrać aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na pytanie o najświeższe wersje softu do f11? W moim aucie wygląda to tak:

Multimedia: MX-003.005.004

Telefon: Tx-003.005.006

Jeśli jest jakiś nowszy soft, to jak go zdobyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, comeasyouare napisał(a):

Masz przecież wyżej link podany na tacy....

 

Jak wszystko działa to nie kombinuj, update nic nie zmieni.

Jest link do strony bwm, ale nie da się pobrać aktualizacji, a innego linku nie widzę lub nie umiem znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.