Skocz do zawartości

Rucklicht Defekt


borys77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Tak jak w temacie rucklicht defekt czyli brak swiatla cofania,taki komunikat pokazuje komputer.Tyle tylko ze swiatla cofania sa i nigdy nie bylo z nimi problemu.Poza tym dla pewnosci wymienilem czujnik na skrzyni na nowy,ale i tak to nic nie zmienilo.

Co moze byc w takim razie przyczyna wyswietlania bledu na kompie? :mad2:

Jesli ktos ma jakis pomysl to z gory dziekuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie jak mi cos nie dziala - musi byc igla!

 

kolega z forum poradzil aby podjechac na kompa i sprobowac skasowac bledy

Zobaczymy czy sie uda!

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oznacza braku swiatel cofania, tylko swiatla tynego, jednego z dwoch. Czyli po prostu swiatla tylnego posotojowego.

Wiem co oznacza ten komunikat i napewno to nie dotyczy swiatel postojowych.Brak switel pozycyjnych lub mijania oznacza sie ABBLENDLICHT DEFEKT,jesli bylaby spalona zarowka to byloby BREMSLICHT DEFEKT.

Wiec drogi kolego nastepnym razem wiecej sie doucz i napisz cos madrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie w moim przypadku to była wymiana wszystkich żarówek z tyłu (notabene wszystkie były sprawne :shock:), problem zniknął i nic mi się nie wyświetla już od ponad roku :). Prawdopodobnie dzieje się tak, że komunikat wyskakuje jak zmienia się opór, a owy opór zmienia się jak żarówka ma swoje lata pracy i wolfram w niej wypala się (robi się cieńszy).

 

@slawo

Reset kompa zresetuje Ci wszystko ale z tego co wiem to nie w OBC (komputerze pokładowym) także zanim wydasz kasę na podłączanie się spróbuj mojej rady z wymianą żarówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze żarówki od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.Choc w tym przypadku powinien być napis kenzeichen czy jakos tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wznawiam temat bo mam taki sam problem - wszystkie światła sprawne i cofania i postojowe i od tablicy - a komputer wyświetla Rucklichtdefekt za każdym razem po odpaleniu - niby drobiazg a denerwuje.

 

Czy podtrzymujecie że wymiana wszystkich żarówek pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłach cofania powinny być żarówki 21W. Jeśli są inne będzie komunikat i po wymianie powinno zgasnąć. Ja miałem dokładnie tak samo jak Ty + komunikat świateł podświetlenia tablicy. Żarówki miałem prawidłowe. Pojechałem na warsztat, podpieli do kompa i wykasowali błędy. Teraz jest OK.
E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam u mnie tez tak sie dzialo pojawial sie blad na desce po chwili znikal w nocy zauwazylem ze jedna z zarowek migotala delikatnie ale nie przestawala swiecic az w koncu definitywnie przestala swiecic cala tylna lampa przypuszczam ze gdzies brak styku bo zarowki sa ok i wczesneij jak wyciagnalem element z zarowkami to nagle sie zaswiecily ale tak stalo sie raptem kilka razy,dodam tez ze migacz z tej samej str miga duzo szybciej co ewidentnie wskazuje na jakies przebicie...niebawem zabieram sie za naprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.