Skocz do zawartości

530i - jakie tarcze i hamulce


Mavtini

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja mam w 530D pełne ATE i nie mam specjalnie do nich zastrzeżeń poza tym, że felgi szybko zapylone. Natomiast w 525D mam jakieś zwykłe najtańsze, to hamują gorzej, ale tam są mniejsze (296mm). Jak się w którymś zużyją to będę celował w mikoda. Zależy jak i gdzie jeździsz. Do jazdy miejskiej co byś nie założył to będzie dobrze hamować. Weź też pod uwagę czy warto kupować drogi zestaw zważywszy, że E39 ma tendencję do wichrowania tarcz. Zależy też jakie masz opony, bo co z tego, że założysz super tarcze skoro opony nie będą w stanie sprostać takim opóźnieniom i ABSy będą odpuszczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dynamicznej jeździe, świetnie sprawują się tarcze Mikoda. Nie nagrzewaja się mocno po kilku hamowaniach, nie biją.

Plastikoda :mrgreen: jest tarcie to się nagrzewa. Ciekawe skąd wiesz ze ise nie nagrzewa. Mierzyłeś temp.? W innym aucie poszły jak papier. Są krzywe jak wiertło. Nigdy tego syfu nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dynamicznej jeździe, świetnie sprawują się tarcze Mikoda. Nie nagrzewaja się mocno po kilku hamowaniach, nie biją.

Plastikoda :mrgreen: jest tarcie to się nagrzewa. Ciekawe skąd wiesz ze ise nie nagrzewa. Mierzyłeś temp.? W innym aucie poszły jak papier. Są krzywe jak wiertło. Nigdy tego syfu nie kupię


Podstawa to jest dobry montaż i docieranie klocka z tarcza ;)

A co do temperatury, nie trzeba mierzyć żeby ocenić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzę ze nie ma uniwersalnego rozwiązania ...;p

Otóż to :cool2:

Miałem ten sam dylemat, dlatego do jazdy miejskiej kupiłem najtańszy komplet jaki był czyli 50% ceny markowych produktów. Przejechane 20kkm i nadal hamują :)


Musisz wybrać sam, nie będziesz mieć potem pretensji, że ktoś Ci źle doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod planuje w ciagu miesiaca tarcze Brembo nacinane

a klocki ferodo z serii premier.

Kiedys mialem taki zestaw w chryslerze grand voyagerze z 93 roku, i mam nadzieje ze nie zawiode sie jak zaloze taki zestaw w 520i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod planuje w ciagu miesiaca tarcze Brembo nacinane

a klocki ferodo z serii premier.

Kiedys mialem taki zestaw w chryslerze grand voyagerze z 93 roku, i mam nadzieje ze nie zawiode sie jak zaloze taki zestaw w 520i...

Ja mam w, 300c 5.7 v8 ATE nacinane i są katowane jak cholera plus klocki raybestos (pewnie do e39 niedostępne) połączenie rewelacja. Już 40k auto ok 2t wagi i bardzo częste dohamowania ze sporych prędkości i nic się nie dzieje. Plus klocki super bo nie pylą przy codziennej jeździe. Po długiej trasie jest lekki nalot a nie węgiel na felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki raybestos

zalozylem takie klocki do chryslera voyagera mojej zony. W koncu wtedy skonczyly sie klopoty z pylacymi i szybko konczacymi sie klockami.... tyle ze ja te klocki kupilem nie w pl, a sam sprowadzilem przez rozkauto z usa, wiec oryginaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.