Skocz do zawartości

BMW E60 530d nie odpala po wymianie akumulatora


pijak351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z BMW E60 lift 530d po wymianie akumulatora auto nagle przestało zapalać sprawnie przysluchalem się i nie działa pompa paliwa wymiana bezpiecznika przy komputerze 10 i pompa chodzi ale auto nadal nie zapala wyskakuje ikona wykrzyknika i nic poza tym co może być proszę o podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy?


Spróbuj jeszcze tym sposobem, podobno jest najskuteczniejszy

" zeby to naprawic w inpa ... potpinamy lapa z obd ,przekrezamy zaplon odpalamy inpa wybieramy model w moim przypadku e 46 (jesli w waszej inpa nie ma e46 wybierzcie e81,e82,e88 czyli bmw seria 1 )

1 .wybieramy silnik

2 .wybieramy model silnika (w moim przypadku dde 5.0 for m47 ,musicie znac swoj model silnika jesli korzystacie z wersji bez e 46 bmw 1 ma te same kody wybieramy nasz np dde5.0 m57 pisze version do not match malfunction possible klikamy ok)

3. wybieramy ``activate``( u mnie jest pod f5 u was moze byc inaczej )

4. wybieramy ``ews``

5. wybieramy ``reset`` wyskakoje in progres klikamy ok

6.wracamy do glownego menu czyli ; back ,back,back ;zamykamy inpa wylaczamy zaplon wyjmujemy nasze zlacze obd z gnazda przekrecamy zaplon i odpalamy ...a autko odpala :)) (WAZNE !!! zeby zrobic to w dokladnie w tej kolejnosci i nie wylaczac zaplonu ani nie wypinac obd wczesniej niz opisalem poniewaz EWS nie zresetoje sie )

po udanum zabiegu podlaczamy sie jeszce raz kasojemy blad i juz po wszystki czytamy jeszcze raz no ,,fault codes found,,,, zrobione odpala i nie ma bledow :))"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nic komp pokazuje że powiodło się a auto jak nie zapala tak nie zapala

 

 

No problem jest tego typu że nie mam inpy i neznam nikogo co posiada więc będę miał problem z opisów widzę że inpa dużo potrafi w BMW więc będę musiał zamówić

 

Masz, nie masz! Robiłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czymś innym zrobię taka kalibrację niż inpa nie mam dostępu do tego programu mam Delphi i wurta ale w nich nie widziałem żadnych kalibracji,a do tego wszystkiego doszło jeszcze że przestał kręcić rozrusznik po włożeniu drugiego kluczyka oczywiście od tego samego auta jakieś fatum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz z jakich okolic jesteś.... Może jakiś forumowicz Ci ogarnie bo to 3 minutki roboty i auto pali. Jest to częsty psikus BMW. Ja sam w ciągu 7 lat wysypałem syncho CAS<>DDE z kilka razy. INPA lub ISTA to ogarnia.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz kabel, to mogę udostępnić Ci inpę do ściągnięcia.

Jeśli masz, to podaj @

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.