Skocz do zawartości

NBT HU Martwy HDD


Mariano86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Kilka dni temu dałem ciała gdyż wpadłem na pomysł odgrzybiania wentylacji i nie wpadłem na pomysł, że nawigacja nie jest w żaden sposób uszczelniona i cześć piany spływająca z nawiewu środkowego spłynęła na dół niszcząc dysk twardy. W aucie działa tylko radio wiec żyć się z tym nie da. Sklonować dysku nie mogę bo oczywiście nie ma opcji odczytu starego wiec pytanie do Was drodzy klubowicze. Czy jest możliwość pobrania skądś całego firmware z software bezpłatnie lub odpłatnie nawet z innym vin aby wrzucić na nowy dysk i zakodować pod swój samochód? No chyba, że są jakieś inne metody o których nie wiem, a z chęcią się dowiem. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po elektronice, coś tam już przy autach z powodzeniem dłubałem więc może jednak dałbym radę. Wiem, że dyski są kodowane ale i na to są metody. Gdybym sklonował wcześniej swój dysk to nie miałbym żadnego problemu z wymiana dysku ale nie wpadłem na to aby się w ten sposób zabezpieczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dysk ma hasło które musisz zmać,a skoro twój jest zalany to ciężko Ci będzie go sklonować.

Na twoim miejscu kupiłbym drugą jednostkę i po kłopocie.

Mogę zrobić jednostkę pod auto na gotowo plug&play.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich,

Kilka dni temu dałem ciała gdyż wpadłem na pomysł odgrzybiania wentylacji i nie wpadłem na pomysł, że nawigacja nie jest w żaden sposób uszczelniona i cześć piany spływająca z nawiewu środkowego spłynęła na dół niszcząc dysk twardy. W aucie działa tylko radio wiec żyć się z tym nie da. Sklonować dysku nie mogę bo oczywiście nie ma opcji odczytu starego wiec pytanie do Was drodzy klubowicze. Czy jest możliwość pobrania skądś całego firmware z software bezpłatnie lub odpłatnie nawet z innym vin aby wrzucić na nowy dysk i zakodować pod swój samochód? No chyba, że są jakieś inne metody o których nie wiem, a z chęcią się dowiem. Pomocy!!!

 

A tak nawiasem mówiąc, skąd wiesz, że padł dysk twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Czy koledze udało się wymienić, odpowiednio sformatować i skodować nowy HDD? Mam ten sam problem, ale nie mogę znaleźć poradnika jak to naprawić. Wiem że jest to możliwe bo znalazłem firmy gdzie zawozisz radio (nawet bez HDD) i oni wkładają nowe i odpowiednio je programują. Ja tylko instaluje w aucie i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, troche odkopię temat.


Padł mi dysk w NBT (restarty, zapominanie ustawień itp) i znalazłem w internecie poradnik jak zmienić dysk.


Ktoś byłby zainteresowany rezultatem i polską wersją tego poradnika jak wszystko się uda?


Będę wymieniał oryginalny 200GB HDD na 240GB SSD wraz z powiększeniem partycji na multimedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
On 12/9/2022 at 11:39 AM, wolwohamon said:

Panowie, troche odkopię temat.

 

Padł mi dysk w NBT (restarty, zapominanie ustawień itp) i znalazłem w internecie poradnik jak zmienić dysk.

 

Ktoś byłby zainteresowany rezultatem i polską wersją tego poradnika jak wszystko się uda?

 

Będę wymieniał oryginalny 200GB HDD na 240GB SSD wraz z powiększeniem partycji na multimedia.

Witam. Tak ja bym był zainteresowany poradnikiem jak ten dysk wymienić. Tylko bardziej od strony programowej, bo ja już go zdemontowałem i szukam informacji jak go zaprogramować i włożyć do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.