Skocz do zawartości

Kodowanie podgrzewanej kierownicy


Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy można zakodować za pomocą bimmercode podgrzewaną kierownicę? Gdzieś na forum znalazłem że trzeba zakodować:


HU-MGU

AKT_Auto_Lenkrad... na aktiv


BDC

LHZ_CCM_IKF nad aktiv

IKF_ENABLE na ikr_alle_sitze


Daje to mi nową opcję w iDrive zaznaczenia automatycznego podgrzewania kierownicy poniżej x stopni Celsjusza gdzie x mogę również ustawić.


Niestety nawet po zaznaczeniu tej opcji kierownica nie grzeje się, być może dlatego że auto było zamówione bez grzanej kierownicy i nie ma po prostu fizycznie grzałki w środku?


Ktoś wie, próbował to kodować?


Tutaj wątek forum gdzie znalazłem te instrukcje:

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1707361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane kierownice w BMW, to dodatkowa płatna opcja - kierownica ma mate grzewczą - bez tej opcji jest zwykła kierownica bez maty. Możesz dokupić kierownice z ogrzewaniem + wiązka/włącznik (w zależności od modelu) i wtedy kodować/uruchomić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. A ja myślałem że być może taka kierownica jest już obecna w moim aucie.


Ostatnio bmw idzie w kierunku możliwości odblokowania części wyposażenia po pewnym czasie od zakupu samochodu. Tak miałem z asystentem świateł drogowych, opcja nie wykupiona przy konfiguracji ale możliwa to odblokowania przez connected drive a to oznacza ze cały hardware był już w aucie. Czyli tak naprawdę zmienia się software, następuje odpowiednie kodowanie po wykupieniu opcji na connected store i auto dociąga sobie przez neta tą opcję.


Myślałem ze być może podobnie jest z kierownicą i wystarczy zakodować i zacznie grzać ale niestety tutaj chyba nie ta bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Grzana kierownica ma inny nr katalogowy i kosztuje drugi raz tyle co zwykły wieniec więc w tym wypadku tak to nie działa. Być może za parę lat będą robić tak jak mówisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję po gwarancji wymienić kierownicę na podgrzewaną z łopatkami, tylko ciekawe czy zafunguje jeżeli do 318d nie można było dołożyć łopatek.. :roll:

Ale chcę zrobić 320d to już powinno pozwolić. :wink:

 

Możesz wymienić i na gwarancji. Jak kupujesz oryginalną OEM używaną i zakładasz to masz ori i jedyne co tracisz na gwarancji to gwarancję na kierownicę bo wymieniłeś na używaną, reszta gwarancji na auto zostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Randall, producenci tak żydzą na wszystkim, że im masz mniej opcji tym uboższa wiązka? :cry:

W sumie zrozumiałe, te metry dodatkowej wiązki pomnożone przez ilość egzemplarzy robią ogrom oszczędności.

To zamiast dokładać moc i lasery na czym najbardziej mi zależy, może lepiej zmienię całe auto. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy, być może od opcji wyposażenia dodatkowego lub od rocznika auta, ale w G20 są auta bez podgrzewanej kierownicy, ale maja założoną już całą instalację, są też modele gdzie nie ma tej instalacji i oprócz kierownica trzeba też dokupić cała wiązkę ze sterowaniem. Warto sprawdzić, bo jak jest cały układ to wystarczy kupić kierownice, przełącznik, założyć kierę + kodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.