Skocz do zawartości

BMW e39 touring woda w wykładzinie


andzelm2000

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat dość powszechny, ale rozwiązanie nie takie oczywiste. Mianowicie stała u blacharza wymiana progów, odebrałem ją i zacząłem ogarniać środek podnoszę dywanik za fotelem pasażera patrzę kałuża. Wytarłem do sucha naciskalem woda leciała dołem chyba tym korkiem serwisowym. Wyssałem tą wodę i wiem że trzeba będzie rozebrać wykładzinę i wysuszyć, ale tej wody ciągle nabiera może nie do kałuży ale jak naciskam to dalej ta woda dołem leci. Szukałem na forum odpowiedzi i że to uszczelnienie Boczka, woda tam zalega i przelewa się. Specjalnie położyłem gumowy dywanik i jakby to było to by woda stała na dywaniku, a teraz góra wykładziny jest sucha ale pod nią dalej woda, szyberdachu też nie mam. Również dziwna jest ta woda jak ją regularnie wyciskam strasznie spieniona, nie ma dziwnego zapachu jak byłby to jakiś płyn i konsystencja też wody. Proszę o pomoc bo nie traktuje tego samochodu jak trupa i chce żeby wszystko było jak na bmw przystało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mimo wszystko sprawdziłbym boczek w drzwiach. Otwórz je, lej wodę po szybie i patrz czy nie cieknie miedzy boczkiem a drzwiami. Musi wypływać tylko odpływem na skraju drzwi. Dywanik gumowy będzie suchy, bo przesącza się w okolicach listwy plastikowej tej pod drzwiami i spływa od razu na podłogę. Nawet część pionowa wykładziny będzie sucha, a podłoga mokra. Kwestia czy w ogóle padało przez ten czas :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sprawdziłbym boczek w drzwiach. Otwórz je, lej wodę po szybie i patrz czy nie cieknie miedzy boczkiem a drzwiami. Musi wypływać tylko odpływem na skraju drzwi. Dywanik gumowy będzie suchy, bo przesącza się w okolicach listwy plastikowej tej pod drzwiami i spływa od razu na podłogę. Nawet część pionowa wykładziny będzie sucha, a podłoga mokra. Kwestia czy w ogóle padało przez ten czas :)

No właśnie nie przypominam sobie żeby padało ostatnio po każdej jeździe sprawdzam tą wodę no ale jeżeli to boczek to woda dalej tam może zalegać no i rozbiore to, potem najwyżej sprawdzę ten odpływ klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za fotelem pasażera odpływ z klimy ? Tak w ogóle używasz klimy w takich temperaturach ?


To nie chodzi o to, że woda zalega w drzwiach. Konstrukcja drzwi jest wypukła w ten sposób, że w płaszczyźnie pionowej szyba jest już niejako w aucie i woda żeby nie lała się do środka powinna spływać po piankowym wygłuszeniu na spód drzwi i dopiero otworami odpływowymi na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=57742&hilit=woda+boczek


Postprzez Manolito77 » 19 Maj 2016 14:35


W większości wypadków woda na dywanikach czy to z tyłu, czy to z przodu jest wynikiem odklejonej wygłuszki drzwi. Przy przednich dywanikach dochodzi czasem wina zatkanych odpływów jeśli auto ma szyberdach. Jeśli przyczyną jest odklejona wygłuszka to trzeba zdjąć boczek, opalarką podgrzać trochę miejsce klejenia wygłuszki i przykleić ponownie. Klejone jest to butylem, który jest cały czas plastyczny i klejący. Po podgrzaniu robi się bardziej plastyczny i klejący. Jeśli są ubytki w spoinie to najlepiej kupić ten specyfik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.