Skocz do zawartości

[FOR SALE] BMW F10 525d xDrive 218 KM, Black + SHADOW


pawers

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

A wiec nadszedł czas na moją pierwszą galerie, po kilkunastu latach obecności na forum :oops:


Jak to wszystko się zaczęło:


Pierwsze moje BMW to E36 318i i to była miłość od pierwszego wejrzenia do samochodów z Monachium.


Kolejne auto to E91 320d i pierwsza przygoda z silnikiem wysokoprężnym.


BMW serii 3 wydawało się dla mnie autem idealnym w miejskim ruchu i długich trasach, ale czegoś mi brakowało, wiec w 2016 roku pojawił się bohater tej galerii, F10 525dX


Jak to bywa na polskim rynku poszukiwania samochodu zajęły mi 3 miesiące, pojawiały się różne opcje, poszukiwanie auta z Niemiec, nowa salonowa F31 (może to byłby lepszy wybór), ostatecznie tak trochę przez przypadek wybór padł na używaną F10 znalezioną na rodzimym portalu: pierwszy właściciel, bezwypadkowy, 3 lata w jednych rękach – i tak od słowa do słowa stałem się posiadaczem 5-tki z przebiegiem 125 kkm. Na plus oczywiscie dwie turbiny, jest roznica porownojac z 520d.

Czy było warto, oczywiście że tak.


Na początek trochę informacji o wyposażeniu auta, jest wszystko czego potrzebuje i co musi być w kolejnym aucie, no prawie - niestety brak M-pakietu :(


VIN: WBA_XA11_030_DX23976

Type code: XA11

Model: 525D XDRIVE (EUR)

E-F-R series: F10

Engine: N47T

Displacement: 2.00

Power: 160 (218 hp)

Drive: ALLR

Transmission: AUT

Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI

Upholstery code: LCSW - LEDER DAKOTA/SCH

Prod.date: 2012-04-23


1CC - Funkcja Auto Start Stop - Automatyczna funkcja start / stop

1CD - Regeneracja energii hamowania - Regeneracja energii hamowania

205 - Automatyczne Getriebe - Automatyczna skrzynia

223 - Dynamische Daempfer Control - Dynamiczna kontrola amortyzatorów

230 - Eu Spezifische Zusatzumfaenge - Dodatkowe wyposażenie specjalne dla UE

255 - Sport-lederlenkrad - Sportowa kierownica skórzana

258 - Bereifung Mit Notlaufeigenschaften - Opony Runflat

3AG - Rueckfahrkamera - Kamera cofania

3MB - Indywidualny Ext Line Alu Satiniert - Indywidualna linia zewnętrzna Alu. Satynowany

403 - Glasdach, Elektrisch - Dach szklany, elektryczny

415 - Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe - Osłona przeciwsłoneczna na tylną szybę

416 - Sonnenschutzrollos - Rolety przeciwsłoneczne

423 - Fussmatten In Velours - Maty podłogowe, welurowe

428 - Warndreieck - Trójkąt ostrzegawczy

430 - Innen- Und Aussenspiegelpaket - Lustro wewnętrzne i zewnętrzne Packa

431 - Innenspiegel, automatisch Abblendend - Wnętrze Rr Vw Mirror W Aut Anti-d

441 - Raucherpaket - Pakiet dla palących

456 - Komfortsitze Elektrisch Verstellbar - Fotele komfortowe, elektryczne. Nastawny

464 - Narty - Torba na narty

465 - Durchladesystem - System obciążenia przelotowego

488 - Lordosenstuetze Fahrer / beifahrer - Podparcie lędźwi kierowcy / pasażera z przodu

494 - Sitzheizung Fuer Fahrer / beifahrer - Ogrzewanie siedzenia F Kierowca / pasażer z przodu

4CE - Edelholzausf.fineline Anthrazit - Listwa ozdobna z drewna szlachetnego Fineline, antracyt

4U2 - Fahrerlebnisschalter Inkl. Eco Pro - Kontrola wrażeń z jazdy Incl. Ec

4UR - Ambientes Licht - Światła otoczenia

502 - Scheinwerfer-waschanlage - Układ spryskiwaczy reflektorów

508 - Park Distance Control (PDC) - Park Distance Control (PDC)

522 - Xenon-licht - Światło ksenonowe

524 - Adaptives Kurvenlicht - Reflektory adaptacyjne

534 - Klimaautomatik - Klimatyzacja automatyczna

548 - Kilometertacho - Prędkościomierz Z Odczytem Kilometru

575 - Zusaetzliche 12-v-steckdose - Dodatkowe gniazdo zasilania 12 V.

5AC - Fernlichtassistent - Autom. Sterowanie światłami drogowymi

5AG - Spurwechselwarnung - Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

5DF - Aktive.geschw.reg. + Stop & go Funkt. - Aktywny rejs Ctrl + stop & go Funct.

609 - Navigationssystem Professional - System nawigacji Professional

610 - Wyświetlacz Head-up - Wyświetlacz Head Up

612 - Bmw Assist - Bmw Assist

614 - Internet Vorbereitung - Przygotowanie do Internetu

615 - Informacje online Erweiterte Bmw - Rozszerzone informacje online dotyczące BMW

616 - Bmw Online - Bmw Online

620 - Spracheingabesystem - System wprowadzania głosowego

633 - Handy Vorb. Biznes / bluetooth-sch. - Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf.

676 - Hifi Lautsprechersystem - System głośników Hifi

698 - Numer kierunkowy 2 - Numer kierunkowy 2

6AA - Bmw Teleservices - Bmw Teleservices

6AB - Steuerung Teleservices - Kontroluj usługi zdalne

6FL - USB-audio-schnittstelle - Interfejs USB / audio

6VA - Cic Zusteuerung - Cic Control

6VC - Steuerung Combox - Control Combox

6WA - Instrumentenkombi. M. Erw. Umf. - Zestaw wskaźników W. Rozszerzony Cont

7A2 - Innovationspaket Ii - Pakiet innowacyjny Ii

7SP - Navi Professinal M.handyvorb.bluetooth - Navi Professinal W.handyprep.bluetooth

801 - Deutschland-ausfuehrung - Wersja niemiecka

851 - Sprachversion Deutsch - Wersja językowa niemiecka

879 - Deutsch / Bordliteratur - Dokumentacja niemiecka / pokładowa

8KA - Oelwartungsint. 30.000 km / 24 miesiące - Oelservice Int. 30000 km / 24 miesiące

8SC - Laenderspez. Teleservicefreisch. - Specyfikacja kraju Wydanie usługi teleserwisowej

8TF - Aktiver Fussgaengerschutz. - Aktywna ochrona pieszych

8TH - Informacje o ograniczeniach prędkości - Informacje o ograniczeniach prędkości

8TN - Tagfahrlicht Ueber Lichtmenue Einst - Światła do jazdy dziennej do wyboru B

8V1 - Hinweisschild Ncap - Etykieta Ncap

931 - Winterraeder Statt Sommerraeder - Koła zimowe zamiast letnich Wh

9AA - Aussenhautschutz - Zewnętrzna ochrona skóry


Czas na klika fotek.


Udało mi się znaleźć tylko jedną fotkę zrobioną zaraz po zakupie:

1lmF8ys.jpg


I kilka aktualnych zdjęć (przepraszam za jakość ale kiepski ze mnie fotograf – żona ciągle mi to powtarza :) )


W tym momencie już pozwolę sobie na wypunktowanie 3 modyfikacji zewnętrznych, które wpłynęły pozytywnie na wygląd auta:

- czarny grill + czarne listwy w zderzaku

- przyciemnione szyby

- sprężyny Eibach ProKit (-30mm/-30mm) - najświeższa modyfikacja bo ukończona w październiku 2020, z której jestem najbardziej zadowolony :)


Jeszcze w setupie letnim (i częściowo obniżone auto, bo Eibach tylko na przodzie)

jcoRFLi.jpg


A tu najaktualniejsze zdjęcia w setupie zimowym (2020/2021) auto dostało już obniżenie na przód i tył:

ZJTKqiX.jpg


t6UfMMW.jpg


0UFhx2X.jpg


W kolejnych relacjach postaram się trochę przywołać historii oraz na bieżąco relacjonować zmiany które jeszcze w roku 2020 powinny się w aucie pojawić.

Edytowane przez pawers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze, że udało ci się dorwać auto z przejrzystą historią.

Tylko ten cały czarny przód po zmianach, a z boku chromowane listwy... Cóż, moim zdaniem, gryzie się to, przez brak spójności.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten cały czarny przód po zmianach, a z boku chromowane listwy... Cóż, moim zdaniem, gryzie się to, przez brak spójności.

Troche się gryzie, ale jest juz w głowie plan na listwy shadow. Niestety ciężko je znaleść na portalach aukcyjnych, a malowanie raczej popsuje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dużo osób obkleja folią listwy. Dobra firma i praktycznie nie do poznania.

Można spróbować i zobaczyć efekt.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec 2019


Przy przebiegu 178 kkm postanowiłem wymienić rozrząd. W zasadzie nic specjalnego się nie działo, było tylko słychać lekkie szuranie.


Po wyjęciu łańcucha okazało się że jest w dobrej formie, lekko rozciągnięty, ślizgi nieznacznie wytarte, generalnie można było jeździć.


Po montażu nowego rozrządu usłyszałem (a w zasadzie nie ususzałem szurania) piękny, czysty dźwięk silnika N47 :) Warto było, głowa spokojna i radość z jazdy.


Stary rozrząd:

F6vvRty.jpg


Nowy już zamontowany:

amcsje0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec 2020


Do autka wpada komplet nowych opon Hankook Ventus S-1 Evo2.


43Eg9oM.jpg


Bardzo podoba mi się charakterystyka tych opon, są miętsze w porównaniu do Bridgestonów i moich starych Continentali.


Z czystym sumieniem polecam.

Taki zestaw wpada na pierwszy montaż G30/31 - o ile się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik 2020


Do auta wpada zestaw sprężyn Eibach ProKit (-30/-30)

Miałem trochę wątpliwości czy EDC + Eibach to dobry układ, ale po przeczytaniu pozytywnych opinii użytkowników na polskich i zagranicznych forach zdecydowałem się na zmianę.


Jako że auto ma xDrive nie jest łatwo, ale da rade bez rozkręcania połowy zawieszenia


IUyEopY.jpg


Jako że standardowe zawieszeni jest bardzo wysokie, po obniżeniu nie mogłem się napatrzeć, teraz jest idealnie


3ffuXTO.jpg


Wrażenia z jazdy po wymianie:

- nareszcie koniec z bujaniem, teraz auto jest sztywne

- super kontrola w zakrętach

- super kontrola na długich trasach, auto jedzie jak po sznurku

- rodzina również zadowolona, zdecydowanie lepsze odczucia z jazdy

- amortyzatory EDC działają, nie widzę żadnych negatywnych skutków obiżenia

Edytowane przez pawers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad 2020


Klika drobiazgów z ostatnich tygodni zebrałem tu:


Podświetlenie drzwi


GRtGEkT.jpg

3pWPZZs.jpg


Nowe dekielki na felgi zestawu zimowego


in4QwyD.jpg

J1i7tUN.jpg


LED-owe oświetlenie wnętrza (ciężko uchwycić efekt na zdjęciu, ale chyba to porównanie barw oddaje różnice)


zqZfPXh.jpg

6yHXaRl.jpg


Nowa większa gałka sterowania i-Drive


nxM61mc.jpg


Aktualizacja map nawigacji do wersji 2020-2


scBt0iu.jpg

dLyFSzk.jpg

Edytowane przez pawers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do autka wpada komplet nowych opon Hankook Ventus S-1 Evo2.

Taki zestaw wpada na pierwszy montaż G30/31 - o ile się nie mylę

 

Dokładniej serie 6 i 7....


https://opony.rezulteo.pl/blog/nowosci-ze-swiata-opon/wiesci-od-producentow-opon/hankook-i-bmw-kontynuuja-wspolprace-partnerska-w-zakresie-oryginalnego-wyposazenia-8368

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zrobic dobra fotke wnetrza po instalacji ledow. Ogolne wrazenie jest super, ale np. nie moglem podmienic zarowek w oswietleniu lusterka w oslonach przeciwslonecznych bo dostarczone ledy sa zaduze, tu bedzie update.

Wydaje mi sie tez ze oswietlenie bagaznika jest ciemniejsze niz w przypadku tradycyjnych zarowki, dlatege bedzie tu maly update, szczegoly wkrotce.


Jak tylko zrobie dobre fotki to wrzuce tu update tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotę jak się ma konwersja oświetlenia wnętrza na LED, jaka jest różnica od serii czy warto.

 

Na tym zdjęciu widać najlepiej jaka jest różnica w barwie światła, być może LED jest troche za zimnym kolorem, ale wygląda super, jak w nowych seriach G


6yHXaRl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj fotę jak się ma konwersja oświetlenia wnętrza na LED, jaka jest różnica od serii czy warto.

 

Na tym zdjęciu widać najlepiej jaka jest różnica w barwie światła, być może LED jest troche za zimnym kolorem, ale wygląda super, jak w nowych seriach G


6yHXaRl.jpg

Pewno tylko nie działa płynne ściemnianie i rozjaśnianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grudzień 2020


Przyszedł czas na poprawę komfortu przemieszczania się moim autem. Przebieg już prawie 200 k więc w aucie czuć było drgania szczególnie podczas postoju na Autohold, a jak wiadomo N47 ma kulturę pracy jaką ma, więc zabrałem się za wymianę poduszek silnika.


Przy okazji przetestowałem nowy zestaw kluczy NEO Tools 08-671. Wg mnie dla weekendowego mechanika jest w sam raz:


O35nUyk.jpg


Ponieważ mam xDrive, wymiana była trocha bardziej pracochłonna niż w przypadku RWD, a dodatkowym zakresem pracy było odkręcenie łap od silnika, ponieważ nie można unieść silnika wystarczająco wysoko aby wyjąc poduszki. Po odkręceniu łap poduszki wymienione z łatwością.


Stare poduszki były już mocno zużyte, szczególnie prawa, która praktycznie już nie działała i silnik cały czas był oparty na gumowym odboju poduszki.


A tu porównanie starej i nowej poduszki:


bz1FPjS.jpg


Wymiana poduszek okazała się strzałem w dziesiątkę, teraz jest ciszej w środku nie czuć tak bardzo drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Magiczna bariera przebiegu, przez który przeciętny Kowalski nie kupi auta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kwiecień 2021


Przyszła wiosna więc czas zacząć wiosenne porządki.

Na początek poprawa widoczności.

Nowe wycieraczki BOSH AeroTwin. Tak się składa że przypasował mi ten model.


PVxoSL3.jpg


Kolejna sprawa to wymiana żarników D1S, choć starym nie miałem nic do zarzucenia (tak przynajmniej oceniałem że świecą poprawnie), zdecydowałem się na wymianę.


Wybór padł na OSRAM COOL BLUE Intense Xenarc - w wyborze posiłkowałem się porównaniami i testami na YT oraz przywiązaniem do marki OSRAM.


Co do samej wymiany, sprawa wygląda banalnie, choć potrzebne są zdolności manualne i podstawowe narzędzia takie jak lewarek (którego jak wiadomo nie ma w wyposażeniu pojazdu)

Tu warto wspomnieć że ja mam auto preLCI, dlatego wymiana była prosta. Inaczej sprawa ma się w autach LCI - podobno trzeba wyjmować lampę (powtarzam co zostało zasłyszane).


wsq8R8Q.jpg


Podsumowując:

Polecam te żarniki, świecą super białą barwą.


Polecam również zadbać i wymieniać żarniki pomimo tego że wydaje nam się że świeca poprawnie, ja się o tym przekonałem gdy zobaczyłem jak świecą nowe żarniki - jest moc i jasność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.