Skocz do zawartości

Nagłośnienie


radoboski95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w L7 nie słyszę żadnego jazgotu w tweterach.

Bo mało prawdopodobne aby tak wysoko cięty tweeter miał generować zniekształcenia. Cytat z aukcji sugeruje jakoby brak filtracji od góry dla średniaka miał być czymś bardzo szkodliwym. Tylko tak na prawdę nie znamy charakterystyki tego głośnika, może ona opada na tyle, żeby nie nachodzić na pasmo tweetera.

W tym cytacie jest też jedna bzdura, sugerująca jakby tweeter nie był w ogóle filtrowany, a to kłamstwo. Wspomniany kondensator to jak już pisałem filtr pierwszego rzędu, stosunkowo wysoko tnący, więc tweeter dzięki temu jest bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie za milion punktów, Czy warto i czy można wymienić głośniki w suficie e61 w wersji podstawowej na te z Hi Fi z niebieską naklejką, które mają już tweeter? Czy to nadal nie zagra bo te nawet tego nie mają... Czy jakieś nowe rozwiązania się pojawiły żeby zmienić głośniki te podstawowe? Zestaw hi fi z niebieskimi naklejkami jest dostępny na allegro za 500-600 zł, chce delikatnie podkręcić audio w bmw bo w audi a6 mam bose i jest miazga. Nie chodzi mi o ten sam efekt ale tu nie gra to zupełnie.

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie za milion punktów, Czy warto i czy można wymienić głośniki w suficie e61 w wersji podstawowej na te z Hi Fi z niebieską naklejką, które mają już tweeter? Czy to nadal nie zagra bo te nawet tego nie mają... Czy jakieś nowe rozwiązania się pojawiły żeby zmienić głośniki te podstawowe? Zestaw hi fi z niebieskimi naklejkami jest dostępny na allegro za 500-600 zł, chce delikatnie podkręcić audio w bmw bo w audi a6 mam bose i jest miazga. Nie chodzi mi o ten sam efekt ale tu nie gra to zupełnie.

Da się. Jak użyjesz głośników wraz z tą plastikową ramką, gdzie wkręcany jest średniotonowy.

Czy warto, to już kwestia dyskusyjna. Osobiście nie widzę sensu, ale ja jestem zwolennikiem dobrego stereo w aucie czy w domu.




Niezależnie czy mamy podstawowe stereo czy hifi, da się zmienić głośniki w drzwiach na te z logic7, a subwoofer zasilić subwooferem. Kwestia przekodowania ze stereo na Hifi i uaktywnimy w radiu wyjście na subwoofer, jak to ma miejsce w systemie Hifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kwestia tego na ile jest tak opcja "słyszalna" z podmianą głośników bo nie wierzę, żeby nie było słychać różnicy. Nie będzie na pewno taka jak założenie całego logic7 ale z pewnością będzie to inaczej chodzić.

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no właśnie kwestia tego na ile jest tak opcja "słyszalna" z podmianą głośników bo nie wierzę, żeby nie było słychać różnicy. Nie będzie na pewno taka jak założenie całego logic7 ale z pewnością będzie to inaczej chodzić.

Samochód prowadzisz czy jesteś wożony, siedząc na tylnej kanapie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzę głównie lub jestem pasażerem, jak lord z tyłu to tylko gdy żona mnie wiezie z zakazanych spotkań przez Covid po dezynfekcji :D auto jest żony, ale często się zamieniamy i marudzi mi, że w audi jest pie***cie muzy a tu bida z "nyndzą"


co do muzyki w domu mam zestaw denona + namamichi za baaardzo dużo pieniędzy ale zakupiłem to w czasach gdy mogłem swobodnie pracować- jestem muzykiem więc obecny rok mocno mnie doświadczył. Do tego stopnia, że wydatek 2-3 tys na polepszenia audio w aucie nie jest priorytetem niestety. Stąd tez chęć poprawy chociaż odrobinę bo mnie to razi w uszy. W audi gra bose i gra to całkiem ok. Fajny niski bas, fajna przestrzeń, tu nie czuć nic. Do tego żona też lubi dobrej gatunkowo muzyki posłuchać i ją to razi jednak delikatnie.

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
prowadzę głównie lub jestem pasażerem, jak lord z tyłu to tylko gdy żona mnie wiezie z zakazanych spotkań przez Covid po dezynfekcji :D auto jest żony, ale często się zamieniamy i marudzi mi, że w audi jest pie***cie muzy a tu bida z "nyndzą"


co do muzyki w domu mam zestaw denona + namamichi za baaardzo dużo pieniędzy ale zakupiłem to w czasach gdy mogłem swobodnie pracować- jestem muzykiem więc obecny rok mocno mnie doświadczył. Do tego stopnia, że wydatek 2-3 tys na polepszenia audio w aucie nie jest priorytetem niestety. Stąd tez chęć poprawy chociaż odrobinę bo mnie to razi w uszy. W audi gra bose i gra to całkiem ok. Fajny niski bas, fajna przestrzeń, tu nie czuć nic. Do tego żona też lubi dobrej gatunkowo muzyki posłuchać i ją to razi jednak delikatnie.

To zapewne wiesz, że stereo mamy przed sobą. Jak ktoś słucha Twojego koncertu to nie siedzi plecami do Ciebie.


Osobiście już kilka razy zmieniałem głośniki w drzwiach na te z logic7(średniotonowy i wysokotonowy), oraz subwoofery zasilone normalnym wzmacniaczem. Nawet w Logic7 nie ma solidnej końcówki mocy, która trzymałaby za gębę subwoofery.

Większość właścicieli z takiego rozwiązania jest bardzo zadowolona, a kosztowało to mniej niż połowa kwoty o której mówisz(mowa oczywiście o używanych głośnikach i wzmacniaczu).

Można ew. pokusić się o użycie zwrotnicy z systemu Alpine Hifi dla E90(mam schemat), głośniki są bliźniacze co te z logic7. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepiej niż sam kondensator na tweeter(logic7 zapewne używa korekcji DSP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć to mój pierwszy post, ale żeby nikt już się nie zastanawiał czy przejście ze zwykłego stereo na HIFI coś da, odpowiem - to jest kolosalna różnica.

Nie jestem muzykiem ani melomanem, ale tym bardziej nie jeźdżę aby wszyscy słyszeli umcyk umcyk. Słucham normalnej muzyki ale lubię dobry dźwięk.

W moim E61 LCI miałem zwykłe stereo, i jakość dźwięku była 100 lat za moim starym paskiem (miał DSP).

Dlatego przełożyłem głośniki z hifi.

Głośniki z tyłu też grają dużo lepiej i mają wpływ na jakość. Akurat tam jest najłatwiejsza wymiana - 5 minut :)

Oczywiście, to jeszcze nie to, nie mam podpiętego wzmacniacza, głębi basowej jeszcze nie ma, ale poprawa jakości już jest zdecydowana.

Myśłe żę jeżeli ktoś chce poprawić dźwięk budzetowo - to to jest dobry sposób. Cały zestaw z subami i wzmacniaczem 350 zł (kupiony w zeszłym tygodniu).

Nie wiem czy podłączę ten wzmacniacz, czy jakiś inny, ale basy tak czy inaczej powrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi, więc głośniki z tyłu mam w podsufitce.

Te głośniki mają dodatkowe soprany w zestawie.

Tak, wymieniałem także pod siedzeniami. Jak powymianiać masz tutaj:


Tylko suby są na 4 śrubkach, dwie są schowane pod wiązkami w progu (na filmie tego nie ma).

Listwę progową odpinasz bez problemu, ja dodatkowo wyjąłem 2 zapinki od wiązki - lepsze dojscie do suba. Aby szybko wymienić odkreciłem 1 śrubkę trzymającą plastik nadmuchu.

Przy pierwszym siedzeniu dobre pół godziny, przy kolejnym 15-20 minut.

Ale nadal nie mam podpiętego wzmacniacza, więc chyba czaka mnie ponowne rozkręcanie koło suba, chyba że jakoś przy radiu się uda wpiąć.

Aby zdjąć boczki w drzwiach odkrecasz 2 śruby i reszta trzyma się na zatrzaskach, ramkę sopranów zdejmowałem tylko do połowy i wkładałem głośnik. Wszystko jest na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może ktoś się wypowie, ale nie sadzę aby była duża różnica na samych głośnikach.

Musiałbyś od razu zmienić wzmacniacz, wtedy ma rację bytu, a najlepiej z dsp.

U mie ze stereo na hifi jest taka różnica bo doszły wysokie tony,

A suby mają te 20 czy 21 cm, w stereo 16 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wzmak ma byc w bagażniku po lewej stronie w schowku obok modułu bluetooth i musisz kable od niego ciagnac kupa roboty.


Ja mam głośniki hi-fi ale ciekawi mnie jakbym wstawil suby od logic 7 i sredniotonowe i wysokotonowe od logic 7 czy by lepiej grało

Będzie różnica, nawet po zmianie samych głośników w drzwiach.


Subwoofery z systemu Hifi mają impedancję 2OHm z tego co pamiętam.

Subwoofery z F01, F10, F30 itd. mają impedancję 8ohm.

Jak już pozostawać przy wzmacniaczu z hifi, to lepiej zmienić subwoofery na te z logic7 z F20, które też mają impedancję 2Ohm. Możliwe, że nawet wzmacniacz z F20 dałoby się zaadoptować. F20 ma słabszy system logic7. Nie ma nawet światłowodu doprowadzonego do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@cursor, podpowiedz jaki wzmacniacz 2 kanałowy tam wrzucić?

Nie będę oryginału podłączał.

Czy musi mieć hilow? i wpiąć sie przed subami?

Czy może zwykły CRUNCH GPX-600 wystarczy?

Jakie głośniki ma zasilać?


Konwerter Hi-low to koszt góra 50zł, więc nie stanowi to dużego problemu. Najlepiej użyć takiego regulatorami siły na wyjściu RCA.

Kabel RCA najlepiej jak najkrótszy, lepiej długim przewodem prowadzić dźwięk z głośników do konwertera.

Osobiście jak dokładam wzmacniacz to otwieram konwerter, kable wejściowe zmieniam, lutując do płyty od razu skrętkę głośnikową, oraz usuwam gniazda rca, a zamiast tego rca lutuje od razu do płyty i mam kabel z wtykami od razu(zawsze to jedno połączenie mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz tylko pod suby od wer. hifi, Inne głośniki wymienione na hifi.

Od tego zaczynam - i tak jest dużo lepiej niż stereo

Gdzies czytałem że można podłączyć się tuz przed subami, kabel pociągnąć do wzmacniacza i później do subów.

Rzeczywiście, jak dorzuce przy wzmacniaczu konwerter, mam RCA i remote.

Czy któryś wzmacniacz polecasz przy tak słabym sprzecie :) ? zastanawiam się: MAC AUDIO EDITION S TWO, CRUNCH GPX-600, lub Blaupunkt GTA 260 ES i JBL Stage A6002- zdaje się że w tym nie musze używać konwertera..

Dzięki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wzmacniacz tylko pod suby od wer. hifi, Inne głośniki wymienione na hifi.

Od tego zaczynam - i tak jest dużo lepiej niż stereo

Gdzies czytałem że można podłączyć się tuz przed subami, kabel pociągnąć do wzmacniacza i później do subów.

Rzeczywiście, jak dorzuce przy wzmacniaczu konwerter, mam RCA i remote.

Czy któryś wzmacniacz polecasz przy tak słabym sprzecie :) ? zastanawiam się: MAC AUDIO EDITION S TWO, CRUNCH GPX-600, lub Blaupunkt GTA 260 ES i JBL Stage A6002- zdaje się że w tym nie musze używać konwertera..

Dzięki ! :)

Suby z Hifi mają impedancję 2Ohm. Więc używając wzmacniacza 2x50W RMS przy 4ohm, będziemy mieć ok. 2x70-90W RMS przy 2ohm, zależnie od jakości sprzętu



Co do samego wzmacniacza to ja jestem zwolennikiem starych sprzętów, zwłaszcza z USA. Często taki sprzęcik mający niby tylko 2x30W RMS, sprawdza się lepiej niż te nowe tanie zabawki.



Co do konwertera, to nie każdy konwerter hi-low rozwiązuje temat remote, ale tego znajdziesz m.in. z tyłu jednostki, bo idzie sterowanie do wzmacniacza antenowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakończę swój opis. W końcu podłaczyłem wzmacniacz do subów, zakupiłem HERTZ HCP 2. Ma HI INPUT oraz auto turn - a to nic innego jak auto remote.

Czyli ciągnąłem tylko kable sygnałowe i wzmacniacz sam startuje gdy otrzyma sygnał.

Naprawdę, jeżeli ktoś chce tanio miec lepszy dźwięk - polecam taką opcję.

Gra dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Wszystkie auta z serii E mają takie same głośniki 100mm. Z tym.ze trzymają się na 3 śrubach więc musisz kupić dedykowane albo bawić się w przerabianie mocowań.


Moim zdaniem poprawa audio to nie tylko bass. Pamiętaj że w podstawowym audio nie ma nawet tweeterow.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.