Skocz do zawartości

M340i Sedan vs Touring


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jakie są realne różnice, porównując sedan do touring.


Wygląd i wielkość bagażnika to wiem :D wstępnie miał być sedan ale praktyczniejszy dla nas byłby touring.


Jeżeli ktoś jeździł tym i tym to może dałby radę podzielić się swoimi odczuciami? Prowadzenie i tak dalej :)


Przyspieszenie do 100, różni się w tych samych silnikach ale aż na tyle, żeby zauważyć różnice?


Oficjalnie M340i sedan ma 4,4s a touring 4,6s, na testach M340i sedan podają 4.1s, a Touring 4,1s (0-60 mph), 4,5s (km/h). Rozważać w ogóle różnice w przyspieszeniu czy nawet się nad tym nie zastanawiać? :) 0,4s przy takich wartościach to chyba jest różnica? :)


Dajcie znać ogólnie jakie macie podejście do touring :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawia mnie jakie są realne różnice, porównując sedan do touring.


Wygląd i wielkość bagażnika to wiem :D wstępnie miał być sedan ale praktyczniejszy dla nas byłby touring.


Jeżeli ktoś jeździł tym i tym to może dałby radę podzielić się swoimi odczuciami? Prowadzenie i tak dalej :)


Przyspieszenie do 100, różni się w tych samych silnikach ale aż na tyle, żeby zauważyć różnice?


Oficjalnie M340i sedan ma 4,4s a touring 4,6s, na testach M340i sedan podają 4.1s, a Touring 4,1s (0-60 mph), 4,5s (km/h). Rozważać w ogóle różnice w przyspieszeniu czy nawet się nad tym nie zastanawiać? :) 0,4s przy takich wartościach to chyba jest różnica? :)


Dajcie znać ogólnie jakie macie podejście do touring :D

 

Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Wcześniej jeździłem 3 sedan, a teram mam najnowsze kombi. Praktyczność tak jak napisałeś ale sedan jest jakby bardziej zwarty, może trochę lepiej się prowadzi, w sedanie mniej rzeczy jest do trzeszczenia (g21 po 20 000 km wydobywają się różne dźwięki z tylnego oparcia, rolety i siatki. Często otwieram je i korzystam ze składanej kanapy, może dlatego. Sedan wg mnie bardziej też oddaje sportowe wrażenie jazdy, kombi jednak dużo powierzchni i jakby przestronniejszy mimo ze to to samo..

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ciekaw jestem jak później przy sprzedaży, co łatwiej później sprzedać :D


Nie wiem co wybrać :D

 

W tym roku sprzedawałem f30 i f31 i nie ma wg mnie różnicy w sprzedaży. Obydwa czekały chwilę na kupca ale jak trafił się poważnie zainteresowany to kupił.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
G21 załadujesz po dach g20 nie, mam dziecko i u mnie wygrała estetyka i ogólny wygląd.... Różnica do 100 mama ale 100-200 przez opory toczenia, relingi i masę jyz na pewno spora
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem F31. Wiadomo, dużo bardziej praktyczne od sedana. Teraz mam G20 ... kompletnie inna jakość "zabawy" na drodze, na duży plus. Wiem różnica modeli F/G to też może wpływać chociaż czy ja wiem ale jednak sedan jest jakby bardziej zwarty, lepiej zakręty robi, przyspieszenie zdecydowanie odczuwalnie lepsze (mam niestety tylko 320i). Natomiast żeby być sprawiedliwym "kombi" (F31) jeździło mi się również bardzo dobrze ... ale szczerze .. sedanem lepiej :) Natomiast włożenie roweru to już gimnastyka, przewiezienie "szafki z Ikei" mało wykonalne itd. No coś za coś :(. W przypadku 340i ja osobiście brałbym jednak Touringa. Owszem przyspieszenie "ciut" gorsze od sedana ale ono i tak jak na warunki nie tylko w PL ale ogólnoeuropejskie jest już w premium lidze, natomiast wygoda załadunku i przede wszystkim możliwości transportowe w porównaniu z sedanem nieocenione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ogóle nie podobają się sedany :roll: Rok temu musiałem kupić nowe auto i padło na G21.


Teraz na horyzoncie pojawia się jeszcze opcja Gran Coupe, ale nawet przy małym grillu, nie wiem, czy bym się zdecydował.


Kombi:

Przewiozłem złożone piętrowe łóżko dla dzieci (choć tu już siedziałem jak "emeryt").

Wakacje z dziećmi na tydzień, wózkiem, bagażami.

Wyjazd 4 osób w góry z wielkimi plecami.


Powyższemu nawet Gran Coupe mogłoby nie podołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G21 załadujesz po dach g20 nie, mam dziecko i u mnie wygrała estetyka i ogólny wygląd.... Różnica do 100 mama ale 100-200 przez opory toczenia, relingi i masę jyz na pewno spora

 

Przez tego samego testującego

0-200

Sedan - 16.05s

Touring - 17.13s


0-100

Sedan - 4.3s

Touring - 4.56s, 4.7s


Pytanie czy są to różnice, które można zauważyć :D



Nie ukrywam, że przynajmniej na tą chwile trochę mam do transportowania, zmieszczę w jednym i drugim ale wygodniej będzie w touring. W przyszłości nie wiem czy będę codziennie to wykorzystywał ale na pewno łatwiej transportować cokolwiek :D


Touring nie jest brzydki, takie trochę sportowe kombi ma również coś w sobie ale sedan chyba bardziej wizualnie do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ogóle nie podobają się sedany :roll: Rok temu musiałem kupić nowe auto i padło na G21.


Teraz na horyzoncie pojawia się jeszcze opcja Gran Coupe, ale nawet przy małym grillu, nie wiem, czy bym się zdecydował.


Kombi:

Przewiozłem złożone piętrowe łóżko dla dzieci (choć tu już siedziałem jak "emeryt").

Wakacje z dziećmi na tydzień, wózkiem, bagażami.

Wyjazd 4 osób w góry z wielkimi plecami.


Powyższemu nawet Gran Coupe mogłoby nie podołać.

 

Żona też mówi, że lepiej kombi :D Ale decyzje mam podjąć sam :D


Mam takie dwa dylematy, kombi vs sedan, 330i vs 340i.


Ciężko będzie znaleść tyle testowych aut ale przynajmniej jedno muszę znaleźć 340i i jedno 330i, następnie podjąć decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Randall, tamta czarna siedzi na 20 plus dystanse i jest obniżona. I to tak -40 względem serii :D

Święta rada ode mnie - weź to co ci się lepiej podoba a nie to co MOŻE SIĘ PRZYDA za rok, żeby wędkę przewieźć.

Od wożenia mebli to sobie można dostawcę wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall można ogarnąć, tylko jak ktoś chce kupić praktyczne kombi ,to nie będzie go glębić i ładować dużego koła bo wtedy auto staje się nie praktyczne robi się nie wygodne bo za twarde a progi zwalniające stają się mega wyzwaniem, więc jedno drugie wyklucza i troche staje się bez sensu :wink: ,ale to prawda co piszesz ze z touringa też można zrobic mega petarde....ale to w sumie można zrobić z każdym nadwoziem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez przymierzalem do kombii (co prawda klase wyzej). Dostalem na weekend G30 i wieczorem na spokojnie zrobilem sobie przykladowe pakowanie. Zmiescilem

wozek z gondolą,

spacerówkę,

łożeczko turystyczne,

dużą walizkę i kabinówkę.

Jeszcze cos w miekkich torbach, reklamowkach by sie upchalo.


Dzieki temu wybiore sedana, ale wiem ze G20 by przy tych potrzebach nie dala rady i trzeba by bylo wybrac G21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję jeździć zarówno sedanem, jaki i touringiem Prowadzenie i odczucia z jazdy na drogach publicznych są takie same - trudno wychwycić różnice. Praktyczność i użyteczność bez porównania na korzyść touringa. Wygląd - kwestia gustu.


Miałem teraz przez tydzień x3 30e - jak do tej pory nie specjalnie mi pasowały suv’y tak ten był bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji ale chyba bardziej skłaniam się w kierunku touring :) na żywo naprawdę nie wyglada źle, bez doposażenia wyglada słabo ale jak już jest ładny kolor, 19 i tak dalej to wyglada to dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś statystyki BMW ile sprzedają g20 a ile g21? :D

 

W poprzedniej serii F to było 60% touring i 40% sedan

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś statystyki BMW ile sprzedają g20 a ile g21? :D

 

W poprzedniej serii F to było 60% touring i 40% sedan

 

Generalnie nigdy nie zwracałem na to uwagi ale ostatnio byłem w garażu, w nowym bloku i większość samochodów to były właśnie kombi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie ale dalej nie wiem, który wybrać :duh:


Codziennie do pracy coś tam cięższego mam do przewiezienia więc łatwiej to wrzucić do touringa ale zmieści się bez problemu do Sedana.


Touring przyda się przy większych gabarytach i wakacjach.. ale sedan też nie ma jakiegoś małego bagażnika, 490 vs 500.. tylko zapakuje się pod sufit...


Z jednej strony Touring też jest ładny ale sedan chyba bardziej.. Touring to kombi i gdzieś w głowie to siedzi :D Od wielu lat RS6 itp. to też kombi i również dobrze wygląda.


Cała koncepcja tej wielkiej klapy + ta szyba otwierana super :D


Znajomy mówi, że kombi dla starszych :D ja jestem jednak bardzo młody.. :D


Jest dziecko, będzie zaraz drugi pies :D co zrobić :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touring :twisted: bo:

- 500l to pojemność do rolety - realna jest sporo większa,

- pies gdzieś musi jeździć,

- nie wiem, co wozisz, ale ja przy dwójce dzieciaków rowery, hulajnogi, sanki itp., próbowałem to pakować do sedana ale się nie dało,

I na koniec touring jest ładniejszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.