Skocz do zawartości

System alarmowy niedostępny


Polima

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wymianę na gwarancji, padł cały moduł. Cena modułu i wymiany w ASO około 5 tys.

Miałem fart, że dojechałem na naprawę kilka dni przed końcem gwarancji.

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Problem jest znacznie głębszy. Jestem właścicielem g31. Wymiana baterii nie skutkuje. Wymiana sterownika SOS za 3200zł wraz z konfiguracją nowej karty SIM pod płetwą też nie. Szukać należy zwarcia w wiązkach, co jest niestety bardzo drogie. Sugeruję mikrofon (należy właściwie odczytać alarmy z kompa podpiętego do diagnostyki). Usterka jest na tyle wredna, że nie da się odczytać przebiegu auta, bo durnego komunikatu nie można obejść. każda kontrola milicji na drodze skutkuje zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, bo milicjant nie jest w stanie odczytać aktualnego przebiegu auta.To dotyczy również okresowego przeglągu na stacji diagnostycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wozić ze sobą skaner OBD i usuwać kod błędu.

Lub wykodować go w ogóle za pomocą Bimmercode lub innego programu.


W kupionym przeze mnie egzemplarzu (G31) też się to pojawiło. Auto po gwarancji, więc nie jestem przekonany, czy minimum 1700 za wymianę baterii w ASO jest opłacalne i ma sens.

Gdzieś czytałem, że ktoś miał problem, gdzie płetwa puściła wodę do auta, ale tam z tego co widziałem był błąd modułu, nie baterii.

U mnie jedyny kod dotyczy baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróciły wpisy w tym wątku, to podpowiadam, że akumulatorek trzeba kupić "w pewnym źródle". Wcześniej opisywane przeze mnie problemy po wymianie ustąpiły jak kupiłem drugi raz akumulatorek, tym razem w sprawdzonym miejscu, a nie na alledrogo. Po drugiej wymianie problem ustal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ten sam problem, wymagana była wymiana baterii.


Auto na gwarancji więc nie musiałem płacić.


Pytałem o tę usterkę doradce serwisowego mówił, że to powszechny problem. Robiłem to około 1.5 roku temu, koszt bez gwarancji: 2100 zł. Kwota wysoka ponoć ze względu na trudności w dostaniu się do modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Jestem po wymianie baterii telematic w G31. Spokojnie można sobie poradzić samemu. Zrobiłem to według instrukcji z youtube (link poniżej), około 15-20 min i mamy moduł na wierzchu. Jest możliwość odpięcia modułu od dachu za pomocą zaczepu, który jest przedstawiony na pierwszym zdjęciu. Trzeba go odciągnąć, delikatnie wysunąć moduł do przodu i opuścić na podsufitkę. Trzeba zwrócić uwagę przy wkładaniu go bo można bardzo łatwo powykrzywiać piny w kostce, są bardzo delikatne. Po zmontowaniu wszystkiego komunikat nie zniknął. Po podpięciu kompa wyszło że jest zwarcie na masie telematic. Ponownie rozebrałem podsufitkę, okazało się że jeden pin był trochę zagięty, po wyprostowaniu i złożeniu wszystkiego komunikat sam zniknął. Podsumowując, jest trochę ciasno i można baterię wymienić bez odpinania modułu nie narażając się no pogięcie lub uszkodzenie pinów.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/b3a753de2dce1a79

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e241f7574934dc1d

https://www.fotosik.pl/zdjecie/7e627f26312e9011


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

I ja w koncu musialem sie za to zabrac. Jednak w sedanie wymiana to bajka. Doslownie 5 minut roboty. Zaslepka od stopu siedzi na zatrzaski. Potem tylko podwazyc 'pojemnik' z bateria i sama wychodzi. Wspolczuje wlascicielom G31. Tam z tego co widzialem na YT to jednak duzo gorsza zabawa.

BTW. NIe oszczedzajcie na tej baterii. Widac na aukcjach wiele zamiennikow ale to nie zadziala dobrze. Tutaj tylko ori, cena jakies 250 zl i spokoj na 5 kolejnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Czy możecie potwierdzić, że bateria jest w tym miejscu?

U mnie w G32 wszystko jest łatwo dostępne.

Myślę, że wystarczy mi tylko otworzyć klapkę.

No właśnie... podpowiecie jak??

 

 

 

 

20240309_110553.jpg

Edytowane przez pikopiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to, tylko wciskasz śrubokręcik w tą dziurkę co zwalnia zatrzask.
Chociaż pewnie już sam do tego doszedłeś od wczoraj. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Zajrzałem pod tapicerkę, zrobiłem fotki i złożyłem wszystko z powrotem.

Tylko raz wyskoczył mi komunikat więc zacząłem się intersować tematem.

Na allegro są nowe ori baterie po 79 zł.

Pytanie co to warte....

Edytowane przez pikopiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są po prawie 250 (+100zł usunięcie błędu u fachowca od bmw w moim przypadku, bo nie zniknął po wymianie), za tańszymi z wysyłką z Chin nawet bym się nie oglądał, jeszcze se furę spalisz. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma błędu. Sam zgasł.

Jeden jedyny raz wyskoczył mi komunikat jak auto stało kilka godzin na dworze.

 

 

https://allegro.pl/oferta/bmw-bateria-akumulatorek-modul-telematic-telematik-10190192782

 

https://allegro.pl/oferta/bmw-akumulatorek-bateria-telematic-g01-g05-g30-g11-12842709683

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz wyskoczyło to już będzie powoli coraz częściej wyskakiwać aż w końcu będzie świecić na stałe po kilku miesiącach. Ja kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/akumulator-bateria-telematic-oe-bmw-tcb-dach-sos-13966636635

330mah/8V i zastępuje fabryczny 450mah/8V, którego już nie produkują.
Twój ma tylko 190mah/6V, ale może się nadaje. Chociaż jak ten za 8 dyszek jest z 17 roku jak pisze nad kodem kreskowym to bym sobie darował heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mają kilka aukcji. Ceny w zależności od daty produkcji akumulatorka.

2017 za 79 zł, 2019 za 139 zł.

Smorawiński sprzedaje po 200 zł. Na foto ma 2021. 

Zapytam czy taka data jest czy to foto poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.